13

Mar

Survival Race

JAK UNIKNĄĆ ZARAŻENIA WIRUSEM?

UNIKNIJ ZARAŻENIA COVID-19!

Nie tylko z uwagi na samych siebie, ale by nie rozsiewać tego wirusa dalej – szczególnie, by np. idąc na zakupy za 3 dni nie zarazić jakiejś starszej osoby w sklepie. Myślmy o innych. Eksperci nie potrafią przewidzieć jak obecna sytuacja rozwinie się w przyszłości, ty też nie. Jedyne co możesz zrobić, to zachowywać się odpowiedzialnie by nie zarazić siebie ani innych.

Przygotowaliśmy dla Was poniżej kilka praktycznych porad, które mogą okazać się przydatne.

  • Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Nie możemy bagatelizować zagrożenia, ale nie możemy też panikować. Staraj się myśleć racjonalnie, stosuj się do zaleceń GIS oraz rządu.
  • Często myj ręce (min. 30 sekund), dokładnie rozprowadź mydło i spłucz całe dłonie. Wycieraj ręcznikiem jednorazowym (nie używaj suszarki). Zamiast mydła możesz użyć środka antybakteryjnego lub alkoholu powyżej 60%.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówców. Chodzi o dystans 1 – 1,5 metra od osób, które kaszlą, kichają lub mają gorączkę.
  • Pozostań w domu i ogranicz spotkania towarzyskie. Pamiętaj, że to nie są ferie ani wakacje, tylko sposób kwarantanny. Pozostań w domu, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach, zrezygnuj z wycieczek.
  • Działaj zgodnie z zaleceniami instytucji rządowych.
  • Nie panikuj. Ostrożnie wybieraj fakty. Nie kieruj się emocjami i uczuciami. Przed rozpoczęciem działań sprawdź wiarygodność usłyszanych wiadomości. 
  • Pomóż innym. Jeżeli dobrze radzisz sobie ze stresem i lękiem, zastanów się, czy ktoś z twoich bliskich nie potrzebuje pomocy. Zadzwoń do rodziny, przyjaciół, okaż wsparcie emocjonalne, porozmawiaj.

„SURVIVAL” – przeżycie, przetrwanie (wojny, katastrofy, nagłej samotności na odludziu, itd.). Takie znaczenie jest przypisane temu pojęciu w słowniku języka angielskiego. Dotyczy ono takich zachowań, które pozwalają człowiekowi na przeżycie w ekstremalnych, czyli skrajnie uciążliwych warunkach.(…)

Jeśli czegoś brakuje na naszej liście – piszcie do nas na [email protected]

Tagi:

Sortuj według tagów:

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

DOŁĄCZ DO NAS NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zgoda