Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Treningi z Barbell Zone!

Treningi z Barbell Zone!

Barbell Zone zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do drugiego biegu Men Expert Survival w Warszawie.

Gdzie?

Barbell Zone

Ul.Mozaikowa 157, Warszawa Wawer

W jakie dni będą odbywać się treningi?

WTORKI 19:10

Kiedy są pierwsze zajęcia?

17 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Tydzień przed każdym treningiem możesz się zapisać na zajęcia w wybranym dniu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

BARBELL ZONE jest akademią treningu funkcjonalnego, w której głównym trenerem jest posiadający certyfikat CrossFit Level 1 Maciej Janiszewski.

Dowiedz się wiecej o Barbell Zone i odwiedź klub na Facebook'u.

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - Lemon Fitness

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - Lemon Fitness

Klub Lemon Fitness zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do pierwszego biegu Men Expert Survival w Krakowie.

Gdzie?

Klub Lemon

ul. Ludwinowska 11, Kraków

W jakie dni będą odbywać się treningi?

PONIEDZIAŁEK 19:00

ŚRODA 18:00

Kiedy są pierwsze zajęcia?

16 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Tydzień przed każdym treningiem możesz się zapisać na zajęcia w wybranym dniu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Lemon Fitness to klub otwarty z myślą o wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek. Stworzony z pasją i zaangażowaniem stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich Gości.

Dowiedz się wiecej o Lemon Fitness i odwiedź klub na Facebook'u.

Dzień kobiet

Dzień kobiet

8 marca, czyli święto wszystkich kobiet!

Więcej >>> Mniej...

Drogie PANIE dziś Wasze święto!

Życzymy Wam żebyście na tegorocznej edycji Men Expert Survival Race, przyćmiły Panów i pokazały swoją MOC!

Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs. Wrzucajcie foty z treningu z hashtagiem ‪#‎WhoRunTheWorld‬, 3 zdjęcia z największą ilością like'ów zostaną przez nas solidnie nagrodzone. Czas start...

Pokażcie Panom na co Was stać!

KONKURS

KONKURS

WYBIERZ NAJLEPSZĄ NAZWĘ SURVIVALOWEJ DRUŻYNY 2015!

Więcej >>> Mniej...

Survivalowcy, już dziś rozpoczynamy cykl konkursów na najlepsze nazwy Waszych drużyn. Co miesiąc wybierzecie 3 najbardziej pomysłowe określenia teamów głosując na nie w komentarzach. Zwycięzcy zostaną obsypani nagrodami i przejdą do głównego finału. Gotowi?

ZAŁOŻENIA KONKURSU:

Każdego miesiąca publikujemy listę najśmieszniejszych nazw drużyn.

Głosować można w komentarzach pod publikacją. Każda osoba może tylko raz oddać swój głos na drużynę.

Głosowanie trwa przez 15 dni od publikacji listy.

16 dnia od publikacji ogłaszamy 3 zwycięskie nazwy drużyn, które otrzymują survivalowe gadżety oraz przechodzą do ścisłego finału.

W ścisłym finale biorą udział faworyci wyłonienie w każdym miesiącu. Ostateczne głosowanie na najzabawniejszą nazwę drużyny Men Expert Survival Race 2015 odbywa się na facebook'u poprzez komentarze. Team z największą ilością komentarzy wygrywa.

Bądźcie cierpliwi już niebawem ogłosimy główną NAGRODĘ!

REGULAMIN KONKURSU

START SYSTEMU TRENINGOWEGO

START SYSTEMU TRENINGOWEGO

Dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoją formę i potrzebują planu treningowego - WŁAŚNIE STARTUJEMY.

Więcej >>> Mniej...

Dla każdego, kto chce się przgotować i poszukuje planu jak to zrobić przygotowaliśmy nasz autorski system treningowy.

Wejdź w zakładkę PRZYGOTUJ SIĘ > SPECJALNY PLAN TRENINGOWY

WOD? AMRAP? O co chodzi?

WOD? AMRAP? O co chodzi?

Treningi skłądające się na 10cio tygodniowy plan treningowy w dużej mierze wywodzą się z systemu treningowego CrossFit. Oznaczenia zastosowane do opisania ćwiczeń są w języku angielskim, często w skróconej formie. Dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik treningowy...

Więcej >>> Mniej...

#WOD (Workout of the day)

W treningu CrossFit tak określa się zadania przeznaczone na poszczególne treningi. Często łączy się je z rozgrzewką i treningiem techniki. Angielska nazwa to Workout Of the Day i oznacza, że na dany dzień przeznaczony jest określony rodzaj zadania treningowego do wykonania.

#AMRAP (As many rounds as possible)

Oznaczenie wykorzystane w treningach podczas, których mamy określony czas trwania treningu np. w ciągu 5 minut. W podanym czasie wykonasz tak dużo rund i powtórzeń jak tylko będziesz w stanie.

#FOR TIME (Na czas)

Trening, którego celem jest wykonanie treningu lub osobnych ćwiczeń na czas.

#EMOM (Each minute on the minute)

Podczas treningu określonego skrótem "EMOM", w każdej minucie wykonujemy taką samą sekwencję ruchów i ćwiczeń.

Istnieją dwa rodzaje treningu EMOM:

● Z określoną liczbą powtórzeń;

● Z określonym czasem wykonywania ćwiczeń.

#TABATA

Oznaczenie treningu interwałowego, trwającego 4 minuty przy stosunku - 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy.

Realizacja naszego planu to pierwszy krok do treningów z ekspertami Men Expert Survival Race!

Trening na 100% - SKAKANKA!

Trening na 100% - SKAKANKA!

Sprzęt, dzięki któremu zbudujesz świetną formę, wcale nie musi być drogi. Często te najprostsze patenty są najskuteczniejsze.

Więcej >>> Mniej...

Skakanka jest na to idealnym przykładem. Oto kilka prostych zasad treningu ze skakanką, które pomogą zrzucić balast i poprawią Twoją kondycję.

Co to jest: kawałek sznurka i dwie rączki? Na tak postawione pytanie od razu znajdujemy dwie odpowiedzi: skakanka i lepsza forma. Albo i nie, jedną odpowiedź, ponieważ w tym wypadku jedno równa się drugiemu. Ten doskonały sprzęt bez problemu znajdziesz w piwnicy albo najbliższym supermarkecie.

Warto poszperać, ponieważ trening na skakance to nie tylko gwarancja setek spalonych kalorii, lecz również skuteczna praca nad koordynacją, zwinnością czy balansem. Zobacz, jak skakać na skakance, by osiągnąć te cele, nie robiąc sobie przy okazji krzywdy.

Zasada nr 1: rozgrzewka

Zanim zaczniesz skakać w naprawdę wysokim tempie, poświęć kilka minut na rozgrzewkę. Zacznij od streczingu dynamicznego – rozruszaj dokładnie wszystkie stawy, które będą brać udział podczas treningu. Dopiero teraz złap skakankę i zacznij od spokojnych podskoków. Gotowy?

Zasada nr 2: buty

Jeśli nie chcesz przeszkadzać sąsiadom, nie skacz w domu. W przeciwnym wypadku zapomnij o swojej miłości do sąsiadki z dołu – skakanka równa się hałas i nic tego nie zmieni. Pod żadnym pozorem, by być ciszej, nie próbuj skakać bez butów. Brak amortyzacji przy każdym skoku będzie niszczył Twoje stawy.

Zasada nr 3: różnorodność

Mieszaj skoki obunóż, przeskoki, skoki z wysokim unoszeniem kolan, skoki skrzyżne i wszystkie inne, jakie przyjdą Ci do głowy, podczas każdej rundy. Nuda zabija skakankę, weź to sobie do serca.

Zasada nr 4: interwały

Ustaw timer i trzymaj się sygnałów. W trakcie rundy po nieudanej próbie wracaj do skakania najszybciej, jak to możliwe. To podczas pauzy jest czas na odpoczynek. Nie oszukuj!

Źródło: Men's Health

PLAN TRENINGOWY

PLAN TRENINGOWY

Już od 2 marca uruchamiamy specjalny 10-cio tygodniowy plan treningowy, który pomoże Ci przygotować się do tegorocznych biegów Men Expert Survival Race.

Więcej >>> Mniej...

Treningi pojawią się w dwóch wersjach:

- dla osób początkujących, które rozpoczynają swoją przygodę z regularnymi treningami;
- dla osób, które lubią wycisk na treningu!


Plan zakłada ogólnorozwojowe przygotowanie, z użyciem jedynie ciężaru własnego ciała, co sprawia że możesz je wykonać w dowolnym miejscu.
Dołącz do nas i trenuj z pozostałymi Survivalowcami!

Zobacz zapowiedź PLANU TRENINGOWEGO!

MOTYWACJA TRENINGOWA

MOTYWACJA TRENINGOWA

Jak motywować się do wysiłku fizycznego?

Więcej >>> Mniej...

Mam problem z motywacją podczas ćwiczeń siłowych, niejednokrotnie opuszczam treningi, często ćwiczę bez przyjemności, wręcz z bólem na twarzy. Moje pytanie: „jak motywować się do wysiłku fizycznego, czego unikać, a na czym skupiać uwagę, by zwiększyć własne zaangażowanie w czasie trwania treningu? Co może poprawia motywację na siłowni?”

Ćwiczenia na siłowni bez odpowiednio wysokiego poziomu motywacji szybko mogą stać się nudne i monotonne, co w konsekwencji może spowodować zniechęcenie się do wysiłku fizycznego oraz odstąpienie od zalecanego aktywnego i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Motywacja – źródło wzmacniające ludzkie działania, jest nieodłącznym elementem treningu sportowego, ponieważ wpływa na zaangażowanie i końcowy sukces w postaci czy to lepszej kondycji i siły mięśniowej, czy wyglądu zewnętrznego.

Jak zwiększać chęci do ćwiczeń?
Otóż najlepszym i stosunkowo prostym sposobem na znaczącą poprawę zaangażowania w czasie treningu jest otaczanie się podczas owego trenowania odpowiednimi motywatorami, czyli czynnikami wpływającymi na podniesienie motywacji w obszarze aktywności ruchowej. Druga istotna rzecz to unikanie przeciwieństw -demotywatorów, czyli czynników zmniejszających chęci do wysiłki siłowego. Motywatoty i demotywatoty to wszystkie elementy, sytuacje i zdarzenia, które albo denerwują (wyzwalają negatywne emocje) albo działają kojąco na psychikę (wyzwalają pozytywne emocje). Pomiędzy motywatorami i demotywatorami istnieje delikatna granica, którą często przekracza się mimowolnie. Ten sam czynnik może wpływać na jedną osobę motywująco, natomiast na drugą wręcz odwrotnie.

Czynniki, które mogą wpływać na motywację do ćwiczeń, uporządkowano poniżej w tabeli. Naturalnie zostały wymienione tylko niektóre elementy wpływające na psychikę ćwiczącego.

1. Wyznaczenie celu ćwiczeń, który jest w naszym zasięgu.

2. Plan treningowy.

2. Duża różnorodność ćwiczeń

4. Postępy motoryczne w czasie trenowania.

5. Postępy wizualne w okresie trenowania.

6. Pozytywny stosunek do ćwiczeń.

7. Miejsce ćwiczeń, które w pełni spełnia nasze oczekiwania.

8. Ludzie z którymi trenujemy.

Ilość czynników motywujących i demotywujących jest o wiele dłuższa, na każdego wpływa co innego. Jednak większość z powyższych czynników da się sprowadzić do wiedzy na temat ćwiczeń siłowych. Dlaczego? To WIEDZA jest odpowiedzialna za przekraczanie wspomnianej wyżej cienkiej granicy pomiędzy motywatorami i demotywatorami, to WIEDZA pozwala wybrać cel ćwiczeń zgodnie z możliwościami, to WIEDZA pozwala stworzyć dobry i skuteczny trening, to WIEDZA dostarcza informację o przewidywalnym czasie wystąpienia poprawy wyglądu. Jasny płynie z tego wniosek, aby zwiększyć motywację do ćwiczeń należysystematycznie pogłębiać wiedzę o ćwiczeniach siłowych, aerobowych, zasadach i metodach treningowych oraz własnym organizmie. Tylko to warunkuję przetrawianie w chwilach słabości i czerpanie radości z ruchu.

Źródło: trener.pl

SKUTECZNY TRENING W 6 KROKACH

SKUTECZNY TRENING W 6 KROKACH

6 punktów na drodze do mistrzostwa sportowego. Mówi się, że wystarczy, że zabraknie jednego z nich i cała struktura treningowa przestaje funkcjonować jak należy.

Więcej >>> Mniej...

1. TRENING

Podzielony na makro i mikro cykle treningowe. Przemyślany, rozplanowany, regularny. Zawierający dni przerwy, dni zwiększonej i ograniczonej intensywności. Zorganizowany w taki sposób, aby wszystkie elementy danej dyscypliny sportowej zamknąć w możliwie krótkim czasie. Tak, aby uniknąć sytuacji, w której np. przysiady robiliśmy ostatnio 3 tygodnie temu…

2. DIETA

Najlepiej chwycić się jednej filozofii żywienia i się jej mocno trzymać, nie zmieniać, co rusz. CrossFiterzy z całego świata proponują Zone Diet lub Paleo Diet, jako najlepsze programy żywieniowe dla sportowców. SŁUCHAJ WŁASNEGO CIAŁA – i wybierz to, co dla ciebie najlepsze.

3. STRETCHING

Bez rozciągania zwiększasz ryzyko kontuzji i szybkiego narastania syndromu przetrenowania.Rozciągaj najbardziej zaangażowane partie mięśniowe bezpośrednio po treningu, a przynajmniej raz w tygodniu zaplanuj porządną sesję rozciągania wszystkich partii ciała.

4. REGENERACJA

Masaże i wizyty w saunie, powinny być częścią naszej rutyny treningowej. Ciało i mięśnie potrzebują do swego nieustannego rozwoju REGENERACJI w tym samym stopniu, co treningu. Krótko mówiąc przyzwyczaj mięśnie do nagrody w postaci regularnej dawki regeneracyjnej przyjemności, a one odwdzięczą Ci się zwiększoną mobilnością, wytrzymałością i siłą na treningu. Zadbaj o to, a poczujesz efekty!

5. SEN

Najlepszy dostępny suplement regeneracyjny. Zadbaj o to, aby był zdrowy i efektywny. Wcale nie trzeba spać 12 godzin, aby sen można było uznać za wydajny i skuteczny. W zupełności wystarczy 6 do 8 godzin.

Aby zoptymalizować sen:

- Jedz na noc lekkie posiłki niewymagające długotrwałego trawienia.

- Nie słuchaj głośnej muzyki przed snem, lepiej się stopniowo wyciszać.

- Wieczorny trening powinien się kończyć na 3-4 godziny przed planowanym snem.

- Na godzinę przed spaniem staraj się nie korzystać z telewizora i komputera.

6. MOTYWACJA

Odpowiednia motywacja do treningu jest niezbędna do tego, aby przynosił on oczekiwane efekty. Dbaj o to, aby trening był tak zaplanowany, żeby sprawiał Ci przyjemność - ENJOY YOUR WORKOUT!

Źródło: CrossFit Mjollnir

SURVIVAL CORPS

SURVIVAL CORPS

Jednostka do zadań specjalnych.

Więcej >>> Mniej...

Drużyna, którą kompletujemy to osoby energiczne, szukające przygody i doświadczenia. To ludzie, którzy nie mogą siedzieć bezczynnie i kręci ich ciągłe działanie.
Kilometrowe biegi, dziesiątki przeszkód, tysiące uczestników, wiele godzin zabawy i atrakcji to tylko część kwestii, które będziesz miał okazję współtworzyć.

Sprawdź co możesz zyskać i DOŁĄCZ DO NAS!

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

www.google.com
https://poznan.tvp.pl/