Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

DOBIEGNIJ BEZPIECZNIE DO METY - ubezpiecz się u naszego Partnera Ubezpieczenia dla Aktywnych!

DOBIEGNIJ BEZPIECZNIE DO METY - ubezpiecz się u naszego Partnera Ubezpieczenia dla Aktywnych!

Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów jest dla nas niezwykle ważne. Kup odpowiednie dedykowane ubezpieczenie - zyskaj spokój i pewność, dzięki którym skupisz się na zabawie i osiągnięciu wyniku. Wspólnie z naszym Partnerem Ubezpieczenia dla Aktywnych przygotowaliśmy ofertę NNW SPORT, jakie dostarcza Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA S.A.

Więcej >>> Mniej...

To jedyne w swoim rodzaju ubezpieczenie przeznaczone zarówno dla uprawiających sport amatorów, ale też zawodowców i wyczynowców.

NNW SPORT możesz wykupić w kilku prostych krokach:

1) na 1 września >> TUTAJ <<

2) na 2 września >> TUTAJ <<

Polisa zapewni Ci świadczenie na wypadek nieszczęśliwego wypadku - suma ubezpieczenia 30.000 PLN. W razie wypadku świadczenie pieniężne umożliwi Ci podjęcie efektywnego leczenia i rekonwalescencji, dzięki czemu będziesz mógł szybciej powrócić do aktywności.Ogólne Warunki Ubezpieczenia znajdują się na stronie OWU NNW SPORT Przedstawione informacje dotyczące prezentowanego produktu ubezpieczeniowego nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego.

Jaguars Kąty Wrocławskie na trasie Survival Race we Wrocławiu!

Jaguars Kąty Wrocławskie na trasie Survival Race we Wrocławiu!

Atmosfera na Survival Race by Fortiven Activ Gel osiągnie poziom maksymalny, także dzięki drużynie futboli amerykańskiego, Jaguars Kąty Wrocławskie!

Więcej >>> Mniej...

Przedstawiamy nową przeszkodę na Survival Race we Wrocławiu! Chłopaki z drużyny będą jednym z ostatnich zadań, z jakimi przyjdzie Wam się zmierzyć. Od tego, czy uda Wam się ich ominąć, będzie zależeć to, czy dotrzecie do mety! Bądźcie gotowi na walkę oko w oko z prawdziwymi futbolistami!

Wygraj torbę sportową od Fortiven Activ Gel!

Wygraj torbę sportową od Fortiven Activ Gel!

Survival Race by Fortiven Activ Gel już za 15 dni! Jak idą przygotowania? Jakieś problemy z motywacją? Jeśli tak, to mamy dla Was razem z Grupa Hasco konkurs, który Was zmotywuje!

Więcej >>> Mniej...

Pokażcie, jak przygotowujecie swoje nogi do startu. Wejdźcie w post konkursowy na Facebooku i zostawcie w komentarzu zdjęcie lub film, na którym prezentujecie Wasze NOGI w trakcie przygotowań do Survival Race.

Możecie zgarnąć 1 z 3 markowych toreb sportowych od Fortiven Activ Gel!

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

Urazy - kiedy leczyć je samemu, a kiedy udać się do specjalisty?

Urazy - kiedy leczyć je samemu, a kiedy udać się do specjalisty?

Aktywność fizyczna to zdecydowany trend naszych czasów. Wszyscy głośno wymieniają pozytywne skutki uprawiania sportu. Jednak istnieje też druga strona medalu - urazy. Warto zaznaczyć, że te odpowiednio rozpoznane i leczone, nie muszą ograniczać naszego ruchu. W jaki sposób odpowiednio zadbać o ich wyleczenie? Kiedy leczyć urazy samemu, a kiedy warto udać się do specjalisty?

Więcej >>> Mniej...

Uprawiając sport, możemy doznać różnego rodzaju urazów. Kiedy zaczynamy odczuwać dyskomfort, warto zwrócić na niego uwagę i zastanowić się, co może stanowić źródło problemu. - Natura przewidziała, że człowiek będzie miał urazy. Że może naciągnąć ścięgno, złamać palec, czy zostać uderzony maczugą. Dlatego właśnie, gdy np. skręcisz kostkę, pojawia się obrzęk, który stabilizuje staw skokowy. Pojawia się też ból, który czasami zmusza do odciążenia uszkodzonej kończyny - tłumaczy ortopeda ze szpitala Vratislavia Medica, dr Tomasz Mazur.

Drobne urazy, takie jak stłuczenia mięśnia, lekkie skręcenie czy naciągnięcie ścięgna można leczyć samodzielnie. - Wystarczy zastosować procedurę RISE, czyli: odpoczynek (rest), chłodzenie zimnym okładem (ice), uciśnięcie np. zwykłym bandażem (compress) oraz uniesienie (elevate) – wyjaśnia dr Tomasz Mazur.

Dobrym rozwiązaniem na powstałe obrzęki, stłuczenia, a nawet krwiaki podskórne, będzie zastosowanie odpowiedniego żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym: Fortiven Activ Gel. Produkt posiada największą dawkę heparyny na rynku*, dzięki czemu przyspiesza wchłanianie siniaków i krwiaków, a także skutecznie łagodzi obrzęki nóg, dzięki czemu przynosi ulgę**. Formuła żelu, która szybko się wchłania i nie zostawia tłustych śladów, nada się do nałożenia pod bandaż czy inny rodzaj zastosowanego ucisku.

Jeśli po 2-3 dniach od rozpoczęcia samodzielnego leczenia nie odczuwasz poprawy, warto udać się do specjalisty, najlepiej ortopedy. Lekarza należy również odwiedzić przy poważniejszych urazach, jak np. skręcenie czy zwichnięcie.

- Prawidłowa diagnoza i właściwe leczenie to warunki szybkiego powrotu do zdrowia. Z kontuzjami jest bowiem tak, że czasami dolegliwości mijają tylko na pozór. Nawet uszkodzona łąkotka może się po pewnym czasie samoistnie tak ustawić, że pacjent swobodnie chodzi, a nawet biega, i wydaje mu się, że już jest zdrowy. Ale tak naprawdę w jego kolanie tyka bomba zegarowa. I po kilku tygodniach czy miesiącach, zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie, nagle łękotka znów się przesuwa, kolano jest zablokowane i trzeba dzwonić po pomoc - opowiada ortopeda, dr Tomasz Mazur.

Dlatego nie odkładaj nigdy wizyty u lekarza, kiedy odczuwasz ból. Dzięki wizycie u specjalisty zwiększasz szansę na pełne wyleczenie i szybszy powrót do uprawiania sportu.

*- najwyższa dawka heparyny 2400 j.m./g w żelu dostępnym bez recepty
**- na podstawie oceny użytkowników Fortiven Actib Gel N=405. Wyniki badania
użytkowniczek CAWI przeprowadzonego dla Hasco w listopadzie 2017 r.

*FORTIVEN ACTIV GEL, 2400 j.m./g, żel. Skład: 1 gram żelu zawiera 2400 j.m. heparyny sodowej (Heparinum natricum). Postać farmaceutyczna: żel. Wskazania do stosowania: Miejscowe leczenie wspomagające: chorób żył powierzchownych – zakrzepowego zapalenia żył, żylaków kończyn dolnych; obrzęków, stłuczeń, krwiaków podskórnych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na heparynę sodową lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na otwarte, krwawiące i sączące się rany, błony śluzowe i okolice oczu, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażoną skórę. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.
*Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

OŚWIADCZENIA I ZGODY NA SR WROCŁAW 2018!

OŚWIADCZENIA I ZGODY NA SR WROCŁAW 2018!

Zapoznaj się z oświadczeniami, upoważnieniami i zgodami, których podpisanie jest konieczne, żeby wystartować w Survival Race by Fortiven Activ Gel 2018!

Więcej >>> Mniej...

Podczas odbioru pakietu startowego zostaniesz poproszony o OŚWIADCZENIE, w którym poświadczasz o odpowiednim stanie zdrowia, akceptacji regulaminu biegu oraz udziale w imprezie na własną odpowiedzialność. Wydrukowane, wypełnione i podpisane oświadczenie jest warunkiem wydania pakietu startowego!

OŚWIADCZENIE ZNAJDZIESZ >> TUTAJ <<.

THE ENGLISH DECLARATION CAN BE FOUND >> HERE <<.

Jeżeli startujesz w fali LEGEND, oświadczenie znajdziesz >> TU <<.

If You start in the LEGEND series, You will find the english declaration >> HERE <<.

Jeżeli nie jesteś pełnoletni, dodatkowo potrzebna Ci będzie >> zgoda opiekuna prawnego << i ksero jego dowodu.


Nie możesz odebrać pakietu startowego osobiście? Może to zrobić za Ciebie ktoś, kto posiada >> odpowiednie upoważnienie do odbioru <<, kopię dokumentu tożsamości wypisanego w upoważnieniu oraz podpisane przez Ciebie Oświadczenie. Upoważnienie do odbioru przez osobę trzecią znajdziesz >> TU <<.

Twoje dziecko biegnie w Survival Race KIDS? Wypełnij oświadczenie, które znajdziesz >> TU <<.>> Regulamin Survival Race 2018 <<

Wielka wyżerka na Survival Race we Wrocławiu!

Wielka wyżerka na Survival Race we Wrocławiu!

Survival Race to nie tylko bieg z przeszkodami, to festiwal sportowy z wieloma atrakcjami! Jedną z nich będzie zlot food trucków organizowany razem z Wrocław StrEAT.

Więcej >>> Mniej...

StrEAT Food Festiwal, czyli ogromny festiwal food trucków, będzie znajdować się na polanie przy ul. Fryderyka Chopina 27A - naprzeciw kortów tenisowych. Wystawcy zaserwują różnorodną i (przede wszystkim!) smaczną szamę. Na pewno uzupełnisz tam deficyt kalorii po biegu!

Po więcej wiadomości zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku. Wkrótce rozpoczniemy ogłaszanie obecnych food trucków!

PRZYGOTUJ SIĘ! Przyjdź na nasz darmowy trening we Wrocławiu

PRZYGOTUJ SIĘ! Przyjdź na nasz darmowy trening we Wrocławiu

Survival Race by Fortiven Activ Gel 2018 we Wrocławiu zbliża się wielkimi krokami. Jesteście gotowi?! Nie dajcie się zaskoczyć na trasie i przyjdźcie na nasz DARMOWY trening we Wrocławiu!

Więcej >>> Mniej...

Trening przygotowujący do Survival Race by Fortiven Activ Gel odbędzie się już 15 sierpnia o godzinie 18:00 na Wzgórzu Andersa we Wrocławiu. Poprowadzi go Wojtek Wojtyszyn, instruktor biegów ektremalnych i rekreacji ruchowej. Wojtek pokaże Wam kilka sztuczek, które sprawią, że przed startem będziecie spać spokojnie.

Podczas treningu skupimy się na ćwiczeniach rozwijających wszystkie partie mięśni, udoskonalimy techniki pokonywania naszych morderczych przeszkód i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania, ale przede wszystkim porządnie Was zmęczymy! Podczas treningu czekają też na Was wyzwania, w których będzie można zgarnąć wejściówki na bieg!

NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!
15 sierpnia, środa (święto), godzina 18:00
Wzgórze Andersa, Park Parkour
Wstęp wolny!

Uprzedź nas, że będziesz, wypełniając formularz:
https://goo.gl/forms/LPHxWEx5zmM4u6eP2

Poznaj mapę miasteczka Survival Race by Fortiven Activ Gel we Wrocławiu!

Poznaj mapę miasteczka Survival Race by Fortiven Activ Gel we Wrocławiu!

Już za 20 dni rusza jubileuszowa edycja Survival Race by Fortiven Activ Gel 2018 we Wrocławiu! Jesteście gotowi?! Aby zaostrzyć Wam apetyt, przedstawiamy mapę miasteczka wydarzenia!

Więcej >>> Mniej...

To będzie wyjątkowa edycja, Survival Race rusza we Wrocławiu już po raz piąty! Spodziewajcie się innego wydarzenia niż do tej pory: ponad 10 nowych przeszkód, rozbudowana strefa atrakcji, festiwal food trucków… A przede wszystkim zmiana lokalizacji stref startu i mety, żebyście mogli jeszcze lepiej skorzystać z uroków otoczenia!

Zapewniamy, atmosfera będzie naprawdę gorąca! Dlatego przygotowaliśmy dla Was wiele okazji do spotkań z wodą. Nie chodzi tu tylko o wodne przeszkody (spokojnie, poziom wody nie wymaga umiejętności pływania!), ale i o KĄPIELISKO, które będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy do korzystania!

Również nasi partnerzy przygotowali wiele rozrywek. Sponsorem tytularnym tej edycji została Grupa Hasco z Fortiven Activ Gel, partnerami strategicznymi zaś: Militaria.pl, SFD, Prezent Marzeń, Step Records, Preorder, Patriotic, Fisherman’s Friend, Cisowianka, Frankie’s, Wydawnictwo Publicat, MOICO, Vozilla, OH Kino, Fitness Academy, Wrocław StrEAT, Fort Przygody, Centrum Gier FURIA, AWF Wrocław, MCS Wroclaw, SPARTAN, Zarząd Zieleni Miejskiej Wrocław, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Dolnośląskie Inwestycje S.A..

Widzimy się już za 3 tygodnie, 1 i 2 września 2018, na terenie kąpieliska Morskie Oko przy ul. Fryderyka Chopina 47 we Wrocławiu!

SURVIVAL RACE BY FORTIVEN ACTIV GEL!

SURVIVAL RACE BY FORTIVEN ACTIV GEL!

Kochani! Z przyjemnością zawiadamiamy, że sponsorem tytularnym wrześniowej edycji miejskiego biegu z przeszkodami zostało PPF Hasco-Lek S.A. z marką Fortiven.

Więcej >>> Mniej...

Hasco-Lek to firma działająca w branży farmaceutycznej. Produkuje leki, suplementy diety oraz produkty poprawiające komfort sportowców, takie jak Fortiven Activ Gel.

Fortiven Activ Gel to żel, który przyśpiesza wchłanianie siniaków i krwiaków oraz łagodzi ból nóg. Jest idealnym wyborem dla sportowców narażonych na częste urazy. Szybko przynosi ulgę*, lecząc dolegliwości, a dzięki lekkiej formule łatwo się wchłania. Fortiven Activ Gel nie ma sobie równych - jest jedynym dostępnym bez recepty lekiem w tak wysokiej dawce**.

W związku z nawiązaniem współpracy nasi uczestnicy Survival Race by Fortiven Activ Gel we Wrocławiu mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, jakich jeszcze na naszym wydarzeniu nie było! Bądźcie więc czujni i obserwujcie nasze media społecznościowe, bo wkrótce podamy więcej szczegółów!


* - Na podstawie oceny użytkowników Fortiven Activ Gel N=405. Wyniki ilościowego badania użytkowniczek CAWI przeprowadzonego dla Hasco , listopad 2017r

** najwyższa dawka heparyny 2400 j.m./g w żelu dostępnym bez recepty

OH-KINO PARTNEREM SURVIVAL RACE!

OH-KINO PARTNEREM SURVIVAL RACE!

Premiera wśród partnerów Survival Race! OH-KINO, sieć kin obecna we Wrocławiu i Oławie, została partnerem lokalnym Survival Race we Wrocławiu!

Więcej >>> Mniej...

OH-KINO to połączenie najlepszych cech multipleksu z dawną kinematografią. To nowoczesne systemy projekcji obrazu i dźwięku oraz bogata oferta repertuarowa w kameralnym, ciepłym otoczeniu, które nawiązuje do złotej ery kina. W skrócie, możesz zobaczyć najnowszą projekcje filmową w domowym klimacie.

Na dobre rozpoczęcie współpracy przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie zgarnąć podwójne bilety do kina OH-KINO we Wrocławiu lub Oławie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie konkursowe pod TYM POSTEM.

GORĄCO? WODA OCHŁODY CI DODA! - KONKURS Z CISOWIANKĄ

GORĄCO? WODA OCHŁODY CI DODA! - KONKURS Z CISOWIANKĄ

W tak gorące dni warto mieć przy sobie butelkę wody. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać ją do schłodzenia organizmu niezależnie od tego, gdzie jesteśmy! Aby ułatwić Ci ochłodę, przygotowaliśmy konkurs, w którym możesz zgarnąć aż roczny zapas wody naszego Partnera Cisowianka!

Więcej >>> Mniej...

Z wody składa się ok. 60% naszego organizmu, dlatego musimy ją dostarczać sobie regularnie. To w niej rozpuszczają się składniki mineralne i niektóre potrzebne witaminy. Reguluje wiele procesów zachodzących w naszym organizmie, m.in. trawienie. Wpływa też na nasz wygląd skóry, buduje mięśnie... Jej brak może więc spowodować złe samopoczucie, ale i problemy zdrowotne - nie warto do tego dopuścić!
Po pierwsze, nawadniaj organizm!

Nie ma złotej zasady, ile wody powinno się spożyć w ciągu dnia. Wszystko zależy od Twojego wieku, masy ciała, aktywności, jaką na dany dzień planujesz, a nawet warunków atmosferycznych. Pij jej jednak na tyle, by nie czuć pragnienia. W upalne dni postaraj się trenować ranem lub późnym wieczorem, kiedy powietrze jest lżejsze. Lepiej też wykonać mniejszy trening lub z częstymi przerwami na odpoczynek.

Sięgaj po naturalne izotoniki!

To ważna kwestia zwłaszcza dla sportowców. Dlaczego? Ponieważ to nie woda, a gospodarka wodno-elektrolitowa decyduje o naszej zdolności do wysiłku. Aby uniknąć barwników i konserwantów widocznych na sklepowych półkach, warto przygotować taki napój samodzielnie. Do szklanki wody dodaj łyżeczkę soli oraz cukru, miodu lub syropu owocowego, wymieszaj i gotowe. Jeśli, chcesz możesz użyć mniejszej ilości cukru, jednak ze względu na zawartość cukru i jonów sodu, nie zastępuj go np. stewią.

Stosuj zimne okłady!

Nie zawsze mamy możliwość skoku pod zimny prysznic, dlatego warto go zastąpić zimnymi okładami z zamarzniętej butelki wody. Zamrożoną wodę możesz też nosić ze sobą w ciągu dnia w plecaku czy torebce - po rozmrożeniu ugasi pragnienie. Podobne ukojenie da też polanie zimną wodą nadgarstków.

Jak widzisz, woda jest niezwykle ważna w naszym życiu i warto mieć przy sobie przynajmniej jedną butelkę. A co, gdyby była możliwość zaopatrzenia się w wodę na cały rok? WEŹ UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE I ZGARNIJ ROCZNY ZAPAS WODY CISOWIANKA! Szczegóły konkursu poznasz >> TUTAJ <<. Konkurs trwał do 29 lipca 2018. Miło nam ogłosić, że jego zwyciężczynią została Magdalena Szaloreta, uczestniczka Survival Race 2018 w Poznaniu:

Pora na przygodę! Namioty Tentsile Partnerem Survival Race 2018

Pora na przygodę! Namioty Tentsile Partnerem Survival Race 2018

Kurz po Survival Race w Poznaniu już opadł, pora więc pomyśleć o wakacyjnych przygodach! Gdzie wybieracie się w tym sezonie? Planujecie odkryć jakieś nieznane miejsca? W przeżyciu przygody idealnie pomogą Wam namioty Tentsile Polska, które zostały Partnerem Survival Race 2018.

Więcej >>> Mniej...

Namioty Tentsile zostały stworzone z myślą o żadnych przygód poszukiwaczach nieodkrytych wcześniej miejsc. To nowy sposób na biwakowanie - marzyliście kiedyś o domku na drzewie? W odróżnieniu od tradycyjnego namiotu, gdzie miejsce noclegu zależne jest w dużej mierze odpowiednimi warunkami i podłożem, namiot Tentsile oferuje możliwość komfortowego i swobodnego obozu w miejscach wcześniej niedostępnych dla nikogo!

Z produktami brytyjskiej marki możesz zapoznać się TUTAJ.

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/