Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Wygraj z noworocznymi postanowieniami! Sprawdź, jak osiągnąć zamierzony cel

Wygraj z noworocznymi postanowieniami! Sprawdź, jak osiągnąć zamierzony cel

W okresie Nowego Roku temat postanowień jest bardzo popularny. Co zrobić, aby powiedzenie “nowy rok, nowa/y ja” nie okazał się znowu kpiną, a motywującym osiągnięciem celu? Sprawdź nasze sposoby, jak zrealizować swoje plany!

Więcej >>> Mniej...

1 >> Wyznacz sobie precyzyjny cel!

Wyraźnie powiedz, czego chcesz. Chcesz schudnąć? Załóż, ile kilogramów musisz się pozbyć, aby czuć się lepiej. Marzy Ci się pokonanie dłuższego dystansu? Powiedz sobie wprost, ile kilometrów chcesz pokonywać pod koniec roku.

2 >> Cel, jaki sobie wyznaczysz, musi być realny!

Nie myśl o tym, żeby zrobić wrażenie na innych. Skup się na sobie. Zbyt ambitne założenia mogą szybko pozbawić Cię motywacji. Realnie oceń swoje możliwości.

3 >> Co za dużo, to niezdrowo!

Nie stawiaj przed sobą zbyt dużej ilości postanowień. Skup się na tych, które są dla Ciebie najważniejsze. Zbyt duża ilość założeń może zbytnio rozpraszać Twoją uwagę. Według naukowców, może też się zdarzyć, że kiedy na jednym z nich powinie Ci się noga, odpuścisz sobie od razu wszystkie - a szkoda.

4 >> Przełóż cel na działanie!

Zaplanuj zadania, które zbliżą Cię do celu. Stwórz piramidę zadań i powoli je realizuj zgodnie z hierarchią. Jasne, że nie będziesz w stanie przewidzieć niespodziewanego, a ono na pewno się zdarzy. Skup się jednak nie na samym celu, ale na jego realizacji.

5 >> Rozplanuj swój czas!

Skup się na odpowiednich zadaniach i rozplanuj ich realizację w harmonogramie. Trzymaj się terminów i małymi krokami zbliżaj się do celu. Niech Twoje zadania nie zaburzają jednak zbyt mocno Twojego codziennego planu i rutyny. Spójrz na swój czas trzeźwym okiem - czy dasz radę znaleźć czas na nowe zadania?

6 >> Szukaj i zadawaj pytania!

Odpowiednia wiedza zbliża do celu. Nie zakładaj, że już wszystko wiesz i nigdy nie wstydź się pytać, jeśli nie jesteś pewna/y. Nie bój się też prosić o pomoc - nikt z nas nie jest samotną wyspą!

7 >> Pamiętaj: nie patrz na ograniczenia, liczą się możliwości!

Wejdź w Nowy Rok na pełnej mocy! Sprawdź, jak uniknąć kaca

Wejdź w Nowy Rok na pełnej mocy! Sprawdź, jak uniknąć kaca

Planujesz dać się porwać sylwestrowemu szaleństwu? Sprawdź nasze 10 sposobów na uniknięcie kaca i przywitanie roku 2018 bez bólu głowy.

Więcej >>> Mniej...

Oczywiście, najlepszym sposobem jest niepicie alkoholu. Bądźmy jednak realistami. :)

1 - Przed Sylwestrem wyśpij się i zjedz porządny posiłek, najlepiej bogaty w tłuszcze. Spowolni to przyswajanie się procentów w Twoim organizmie.

3 - Zaopatrz się w witaminę C, która przyspiesza rozkład alkoholu. Warto ją wziąć tuż przed imprezą oraz zaraz po niej, zanim pójdziesz spać.

4 - Rób około 20 minutowe przerwy pomiędzy kolejnymi drinkami czy kieliszkami. Dzięki temu dasz organizmowi czas na przyswojenie wypitego alkoholu.

5 - Nie mieszaj rodzajów alkoholi. Jeżeli koniecznie chcesz to zrobić, żeby spróbować różnych drinków, zacznij od tych niskoprocentowych.

6 - Skoncentruj się na jasnych alkoholach, jak np. wódka czy białe wino. Według szalonych naukowców dają mniejsze ryzyko kaca niż te ciemne.

7 - Postaraj się po każdej wypitej porcji alkoholu napić się wody niegazowanej, zielonej herbaty lub soku. Alkohol wypłukuje wodę z organizmu, a bąbelki przyspieszają jego wchłanianie, więc unikaj napojów gazowanych.

8 - Podjadaj słodkie przekąski, aby uzupełnić cukier w organizmie. Unikaj słonych paluszków, chipsów czy orzeszków, które dodatkowo podnoszą ciśnienie krwi.

9 - Baw się! Ruch wspomaga krążenie i pomaga usunąć nadmiar procentów z organizmu, dlatego szalej na parkiecie i nie podpieraj ścian.

10 - Kiedy wrócisz z imprezy, wypij co najmniej dwie szklanki wody lub soku pomidorowego. W ten sposób unikniesz odwodnienia.

Teraz pozostaje nam życzyć Ci tylko udanej zabawy!

Survival Race łączy siły z SnowMotion!

Survival Race łączy siły z SnowMotion!

Nie samym błotem survivalowiec żyje, w śniegu też można się dobrze bawić. Z tego powodu Survival Race rozpoczyna zimową współpracę z SnowMotion, organizatorem wyjazdów narciarskich i snowboardowych w Alpy.

Więcej >>> Mniej...

Co tydzień w mediach społecznościowych Survival Race (naprzemiennie na Instagramie, fanpage na Facebooku, wydarzeniu wrocławskim i poznańskim) będziecie mieli możliwość zgarnięcia tygodniowego szkolenia narciarskiego lub snowboardowego na dowolnym wyjeździe Snowmotion w tym sezonie. Wystarczy tylko, że wykonacie odpowiednie zadanie, które będzie opisane pod publikowanym postem.

REGULAMIN:

1) Organizatorem konkursu jest firma BRENTO oraz SnowMotion. Fundatorem nagrody jest firma SnowMotion.

2) Posty konkursowe będą pojawiać się co tydzień, naprzemiennie w różnych kanałach mediów społecznościowych Survival Race.

3) Aby wygrać konkurs, należy wykonać zadanie opisane w konkretnym poście konkursowym. Zadania mogą się od siebie różnić.

4) Nagrodą jest szkolenie narciarskie lub snowboadrowe o wartości 65 euro. Można ją wykorzystać w jedynie obecnie trwającym sezonie wyjazdowym (terminy znajdziesz TUTAJ). Pozostałe koszty imprezy pokrywa zwycięzca konkursu.

5) Akcja konkursowa trwa do 28 lutego 2018 roku.

NOWA PRZESZKODA #3 NA SURVIVAL RACE 2018: GORILLA TRAP!

NOWA PRZESZKODA #3 NA SURVIVAL RACE 2018: GORILLA TRAP!

W sezonie 2018 szykujcie się na odwiedziny w małpim gaju! Survivalowcy, prezentujemy Wam nową przeszkodę #3: GORILLA TRAP!

Więcej >>> Mniej...

To będzie prawdziwa pułapka dla rąk. Sprawdzimy na Tobie sens teorii Darwina i stopień, w jakim pochodzisz od małpy. GORILLA TRAP to obrotowe koła i kółka gimnastyczne na parcianych taśmach, które będzie trzeba pokonać, by znaleźć się po drugiej stronie i kontynuować bieg. Przyda Ci się małpi chwyt, dobry balans oraz przede wszystkim mocne nadgarstki, przedramiona i barki.

Boisz się, że nie dasz rady pokonać tej przeszkody? Pamiętaj, że zawsze możesz ją ominąć i wykonać karne burpess (komenda “padnij-powstań”). Panie robią ich 10, panowie 20. Wierzymy jednak w to, że chociaż spróbujesz!

Pokonałem raka. Teraz wiem, że każdą przeszkodę można pokonać!

Pokonałem raka. Teraz wiem, że każdą przeszkodę można pokonać!

Poznaj historię Krzyśka, autora fotobloga "Zwiedzanie przez bieganie".

Więcej >>> Mniej...

Może po mnie tego nie widać, ale pod koniec 2015 r. dowiedziałem się, że w moim ciele panoszy się nowotwór i to w mocno zaawansowanym stadium. Strach był tym bardziej większy, że 1,5 miesiąca wcześniej w ten sposób straciłem mamę.


Wiele osób na moim miejscu załamałoby się całkowicie. Ja jednak już na samym początku wygrałem największą walkę, ze swoją psychiką, i powiedziałem sobie: „tak łatwo rak mnie nie weźmie!”. Postanowiłem stawić mu czoła, przez co kolejne pół roku mijało na przyjmowaniu bardzo silnych dawek chemii i sterydów. Leki te niesamowicie mocno wyniszczyły mój organizm. Niektóre ze skutków odczuwam do tej pory. Wiedziałem jednak, że ta walka wymaga poświęcenia, bólu i cierpienia, dlatego cierpliwie to znosiłem.

Gdy po całej męczarni jaką przeszedłem, opiekująca się mną lekarka z radością oznajmiła mi, że raka udało się pokonać, postanowiłem coś zmienić w swoim życiu. Wykorzystać drugą szansę i lekcję, jaką dał mi los. Zacząłem się zdrowo odżywiać oraz biegać, mimo iż przez moją astmę oskrzelową, zawsze nienawidziłem tego robić. W ten sposób zrzuciłem 20 zbędnych kilogramów i zacząłem czuć się jeszcze lepiej, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Kiedy przekonałem się do biegania, zacząłem startować w biegach ulicznych, przełajowych oraz przeszkodowych. Łącznie w ostatnim roku zaliczyłem ich ponad 30. W końcu czym są inne przeszkody, które niegdyś wydawały mi się nie do pokonania, w porównaniu do walki z rakiem? Wkręcając się coraz bardziej w aktywność fizyczną, zacząłem prowadzić fotoblog „Zwiedzanie przez bieganie” na Facebooku i Instagramie, gdzie łączę dwie pasje: zwiedzanie oraz bieganie. Biorąc udział w wydarzeniach sportowych w całej Polsce można naprawdę wiele zobaczyć!

Choć najważniejszą walkę życia mam już za sobą, natura wojownika wciąż we mnie pozostała. Teraz wiem, że każdą przeszkodę, nie ważne jak trudna by się wydawała, można pokonać! Trzeba tylko chcieć, próbować i, co najważniejsze, nie poddawać się.


NOWOŚĆ #2 NA SURVIVAL RACE 2018!

NOWOŚĆ #2 NA SURVIVAL RACE 2018!

Survivalowcy, odsłaniamy karty! Przed Wami nowa modyfikacja MONKEY BAR 3.0!

Więcej >>> Mniej...

Prawie 25 metrów istnej dżungli w środku miasta! Dasz się zamienić w walecznego goryla czy raczej pozostaniesz skromnym lemurem? Zdecyduj, po której chcesz być stronie - dla prawdziwych hardcorów dwukrotnie wydłużamy dystans do pokonania po śliskich szczeblach! Przygotuj się na mocny wycisk i potrenuj nadgarski, przedramiona i barki.

Boisz się, że nie dasz rady? Pokonaj krótszą wersję przeszkody z dodatkowym ćwiczeniem lub zupełnie zrezygnuj z pokonywania przeszkody i wykonaj w zamian karne burpees, czyli komendę “padnij-powstań”! Panie wykonują ich 10, panowie 20.

Prezentownik sportowego świra - co podarować komuś, kto kocha sport?

Prezentownik sportowego świra - co podarować komuś, kto kocha sport?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz pomysłu, co podarować najbliższym? Najlepsze prezenty to takie, które wiążą się z pasjami obdarowywanego. Co więc dać sportowemu maniakowi? Spieszymy z pomocą, w końcu też nimi jesteśmy! Przed Wami 6 pomysłów na świąteczny podarunek.

Więcej >>> Mniej...

Budzik-sztanga na Ceneo.pl


1 - Budzik Prawdziwego Pakera

Wstawanie na poranny trening bywa ciężki, zwłaszcza zimą. Budzik to dobra opcja na prezent, szczególnie, gdy ma designerski wygląd i ciekawą opcję wyłączania. Co powiesz na prawie kilogramowy budzik-hantel, który przestanie piszczeć dopiero gdy wykonasz 30 ruchów bickiem? Rozbudzenie gwarantowane!

2 - Maska Antysmogowa lub Treningowa

Temat smogu i jego oddziaływanie na zdrowie to duży problem w obecnych czasach. Do treningu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w dużych miastach, przyda się Maska Antysmogowa. Nie chodzi tu o maseczki szpitalne - na rynku istnieją specjalnie wyprofilowane maski do uprawiania sportu. Rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych sportowców, którym zależy na dużej wydolności treningu, może być Maska Treningowa.

Ciekawe zestawienie masek antysmogowych znajdziecie TU, a masek treningowych TUTAJ

3 - Bidon lub shaker z indywidualnym grawerem

Nawodnienie podczas treningów jest bardzo istotną sprawą i nie można o niej zapominać. Spersonalizowany bidon na wodę lub shaker do odżywek będzie strzałem w dziesiątkę. Przyda się też nie tylko na siłowni, ale i na chociażby wakacyjne wycieczki.

4 - Sportowa Opaska monitorująca aktywność

Rynek inteligentnych opasek sportowych jest bardzo szeroki, co sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Zmierzą zrobione kroki i puls, przeliczą spalone kalorie, czy będą monitorować sen. Kilka z nich posiada także wbudowany system GPS. A to dopiero początek! Warto zorientować się w ich ofercie, zwłaszcza że są wodoodporne, odporne na kurz i wstrząsy, a ich wygląd nie przeszkadza w wykonaniu treningu.

Zestawienie opasek sportowych

5 - Tablica lub Plakat Motywacyjny

Wydaje się banalne, ale każdy z nas potrzebuje motywacji. Nic nie dodaje mocy w gorszym dniu jak słowa otuchy czy zachęty, więc posiadanie ich na ścianie w pokoju będzie jak znalazł!

6 - Voucher na start w Survival Race!

Największym zapalnikiem do treningów jest cel, do którego dążysz. Genialnie w tej kwestii sprawdzi się start w sportowym wydarzeniu - terminu nie przesuniesz, a udział wśród mnóstwa ludzi to dodatkowa motywacja. Kup sportowemu maniakowi start w biegu z przeszkodami Survival Race. Ta niestandardowa forma aktywności dostarczy wiele adrenaliny, emocji i przede wszystkim zabawy!

Szczegóły znajdziesz >> TUTAJ <<.

NOWA PRZESZKODA #1 NA SURVIVAL RACE 2018

NOWA PRZESZKODA #1 NA SURVIVAL RACE 2018

Panie i Panowie, przedstawiamy nową przeszkodę, z jaką przyjdzie się Wam zmierzyć w sezonie 2018. Jesteście gotowi?!

Więcej >>> Mniej...

Piętnaście metrów szcześciennych wody i mnóstwo lodu do których się ześlizgniesz sprawi, że poczujesz się jak niedźwiedź polarny na Arktyce. Prawdziwie extremalna przygoda! Lepiej wykorzystaj czas przygotowań do hartowania ciała, bo wysoka wytrzymałość na skoki temperatur i odporność będzie potrzebna.

Spraw bliskim najlepszy prezent! Kup voucher na Survival Race

Spraw bliskim najlepszy prezent! Kup voucher na Survival Race

Last Christmas I gave you my heart... Ostatnio zakupiony przez Ciebie prezent okazał się nietrafiony? Pędzimy z pomocą ;) Kup bliskiej osobie voucher na Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Czy to urodziny, czy to Mikołajki, niech Twoja dziewczyna / teściowa / kolega z pracy / sąsiad wytarzają się w błocie i przeżyją niesamowitą przygodę. Vouchery są już dostępne w naszym sklepie internetowym w domenie Pasejo: bit.ly/SRvouchery

WYNIKI SURVIVAL RACE WARSZAWA 2017!

WYNIKI SURVIVAL RACE WARSZAWA 2017!

Przed Wami wyniki Survival Race 2017 w Warszawie. Gratulujemy wszystkim, którzy przekroczyli metę!

Więcej >>> Mniej...

STARTER - DYSTANS 3 KM

>> Kobiety <<

>> Mężczyźni <<

>> Kwalifikacja OPEN <<


WARRIOR - DYSTANS 6 KM

>> Kobiety <<

>> Mężczyźni <<

>> Kwalifikacja OPEN <<

MACHINE - DYSTANS 12 KM

>> Kobiety <<

>> Mężczyźni <<

>> Kwalifikacja OPEN <<

ANIMAL - 24 KM

>> Kwalifikacja OPEN <<


Wyniki drużynowe:

>> Drużyny na dystansie STARTER <<

>> Drużyny na dystansie WARRIOR <<

>> Drużyny na dystansie MACHINE <<

ZAPISY NA SEZON 2018 RUSZYŁY!

ZAPISY NA SEZON 2018 RUSZYŁY!

Już teraz możesz zapisać się na start w Survival Race 2018! To będzie wyjątkowa edycja, bo jubileuszowa – wydarzenie odbędzie po raz piąty. Widzimy się 2-3 czerwca w Poznaniu oraz 1-2 września we Wrocławiu.

Więcej >>> Mniej...

Jubileusz, czyli piąta edycja Survival Race

2018 rok to piąty sezon Survival Race. Szykujemy nowe przeszkody oraz liczne atrakcje. Biegi odbędą się na czterech dystansach 2 i 3 czerwca w Poznaniu na terenie Jeziora Maltańskiego oraz 1 i 2 września na terenach zielonych przy Morskim Oku we Wrocławiu. Na osoby rozpoczynające swoją przygodę z ekstremalnymi zawodami czekać będzie STARTER, czyli 3 km i około 15 przeszkód. Dla bardziej walecznych przygotowana będzie trasa WARRIOR licząca 30 przeszkód na dystansie 6 km. Najwięksi twardziele muszą przygotować się na piekło formuły MACHINE zgotowane przez 50 przeszkód na trasie 12 km oraz ANIMAL (dla przekraczających granice hardcore’owców, którzy podejmą się podwójnego pokonania trasy MACHINE).

Fala LEGEND – zawalcz o atrakcyjne nagrody

Znaczącą nowością w nadchodzącym sezonie będzie fala LEGEND. To pierwsza fala na dystansach STARTER (3 km i 15 przeszkód), WARRIOR (6 km i 30 przeszkód) oraz MACHINE (12 km z 50 przeszkodami), w której znajdą się zawodnicy walczący o miejsce na podium i atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy biegu zostaną ujęci w kwalifikacji ogólnej, jednak trójka najlepszych mężczyzn i kobiet zostanie wyłoniona wyłącznie wśród osób zapisanych w pierwszej fali. Na zapisy do FALI LEGEND trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Jesteśmy dumni, że tylu profesjonalistów chce zmierzyć się z naszymi jubileuszowymi trasami, dlatego robimy, co możemy, żeby miejsc starczyło dla Was wszystkich i potrzebujemy jeszcze trochę czasu żeby zrobić małą reorganizację. Przygotowaliśmy specjalny >> FORMULARZ << w którym możecie zapisywać swoje maile i numery telefonów - poinformujemy Was odpowiednio wcześniej o starcie zapisów LEGEND.

Zapisz się już dziś!

Na Survival Race można wystąpić solo lub w drużynie. Im więcej osób, tym weselej i… taniej. Bilety na wydarzenie można zakupić na naszej stronie internetowej, w zakładce >> ZAPISZ SIĘ <<. Tak jak w poprzednich latach, im szybciej zakupimy bilet, tym taniej zapłacimy - ceny będą rosnąć z każdym, kolejnym miesiącem przed startem.

Ale gorąco! Sprawdź, jak poradzić sobie z upałami

Ale gorąco! Sprawdź, jak poradzić sobie z upałami

Lato w tym roku daje się we znaki! Czekają nas kolejne upalne dni, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, żeby te wysokie temperatury dało się znieść.

Więcej >>> Mniej...

1 - Nawadniaj organizm!

Regularne picie wody ma wiele zalet. Warto też wypróbować starą żeglarską metodę i wypić gorącą herbatę z solą. Letnie lub ciepłe napoje nie obniżają sztucznie temperatury naszego organizmu (zimne napoje mogą sprawić, że odczujemy gorąco jeszcze bardziej), a sól pomoże zatrzymać wodę w organizmie. Postaraj się zrezygnować z picia kawy i alkoholu.

Sprawdź wodę naszego Partnera >> Jaworowy Zdrój <<.

2 - Nałóż zimny okład!

Nie zawsze mamy możliwość skoku pod zimny prysznic. Możesz go zastąpić zimnymi okładami z wilgotnych ręczników lub zamarzniętej butelki wody. Zamrożoną wodę możesz też nosić ze sobą w ciągu dnia - po rozmrożeniu ugasi pragnienie. Podobne ukojenie da włożenie stóp do zimnej wody lub polanie nią nadgarstków. Warto też umieścić w lodówce wodę w pojemniku z dozownikiem, którą spryskasz twarz i ciało. Na noc polecamy metodę Egipcjan: zastąp kołdrę zwilżonym prześcieradłem lub ręcznikiem. Jeśli nie chcesz zmoczyć materaca, umieść pod wilgotnym prześcieradłem dodatkowy suchy ręcznik.

3 - Naszykuj wcześniej ubranie!

Staraj się wybierać luźne, przewiewne i jasne tkaniny. Zrezygnuj z noszenia metalowych akcesoriów i biżuterii, które mogą się nagrzewać. Nie zapomnij też o zakryciu oczu i głowy - jeśli nie masz czapki, skorzystaj z parasolki. I koniecznie posmaruj się kremem z filtrem chroniącym przed UVA i UVB.

4 - Jedz lekko!

Unikaj smażonego mięsa i ciężkostrawnych, wysokobiałkowych potraw, które zwiększą metaboliczną produkcję ciepła i powodują utratę wody w organizmie. Najlepiej jedz takie dania, które nie wymagają włączania piekarnika czy długiego gotowania - sałatki, warzywa i owoce.

5 - Przygotuj swój pokój!

Nie otwieraj okien i nie wpuszczaj gorącego powietrza do środka. Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, wystarczy je lekko uchylić. Jeśli nie masz zasłon czy rolet, zasłoń okno prześcieradłem, najlepiej wilgotnym, co obniży temperaturę. Możesz umieścić w pokoju kilka mis z wodą - parowanie wody zmniejszy wrażenie gorąca. Cyrkulację powietrza poprawi też wiatrak. Dla spotęgowania efektu chłodzenia, umieść przed wiatrakiem butelkę z zamrożoną wodą lub miskę z lodem. Powietrze będzie wtedy wilgotniejsze i chłodniejsze.

6 - Ogranicz wysiłek fizyczny!

Brzmi dziwnie, co nie? Nadmierna aktywność w gorące dni może doprowadzić do odwodnienia i osłabienia organizmu. Postaraj się trenować nad ranem lub późnym wieczorem, kiedy powietrze jest lżejsze, a temperatura mniejsza. Gdy tylko czujesz, że upał cię zmęczył, nie odmawiaj sobie czasu na odpoczynek.

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://brento.pl/