Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

SURVIVAL RACE ŁĄCZY SIŁY Z MOICO!

SURVIVAL RACE ŁĄCZY SIŁY Z MOICO!

Bądź na bieżąco z nowościami na Survival Race 2018 dzięki szybkiemu internetowi od MOICO! To najnowocześniejszy dostawca mediów domowych w Polsce, który właśnie został naszym Partnerem Lokalnym.

Więcej >>> Mniej...

Specjalnie dla wszystkich uczestników Survival Race 2018 przygotowaliśmy promocję, w której możecie zgarnąć miesiąc szybkiego internetu za free! Wystarczy, że do 31 marca br. przyjdziecie do Biura Obsługi Klienta MOICO przy ul. Kościuszki we Wrocławiu i przedstawicie numer grupy, do której należycie.

Regulamin promocji znajdziecie TUTAJ.

SR POZNAŃ 2018: MAPA TRASY MACHINE / 12 KM!

SR POZNAŃ 2018: MAPA TRASY MACHINE / 12 KM!

Karty na stół! Przed Wami mapa dystansu MACHINE na 12 km, a tym samym mapa wszystkich tras Survival Race 2018 w Poznaniu!

Więcej >>> Mniej...

OPIS TRASY

Ta trasa zweryfikuje Twoje możliwości! Ponad 12 km i 50 przeszkód to gratka dla prawdziwych twardzieli. Szykuj się na mocny WYCISK. Startujemy na terenie miasteczka, gdzie na początek poczęstujemy Cię specjalnym gazem (prawie) łzawiącym i ustalimy jasno, kto tu rządzi. Zarzucimy Ci też zimową oponę na ramię i każemy biec ku słomianej wieży, która doprowadzi Cię do prawdziwie małpiej przeszkody.

Po King Kongu sprawdzisz, co się dzieje w pobliskim lesie - a będzie tego sporo! Czeka Cię pokonanie hałdy opon oraz ucieczka przed krwiożerczym pająkiem przez strome podbiegi i szuwary. Dodatkowo sprawdzimy poziom Twojej motywacji oraz poziom skupienia na przeszkodzie mentalnej.

Biegniesz dalej? W nagrodę przespacerujesz się po linie, by podnieść ciężary i wejść w WAR ZONE. Lepiej nie stać w miejscu i nie czekać na strzały! Jeśli wyjdziesz z tej potyczki zwycięsko, nie spoczniesz na laurach - przeorasz pole i zmierzysz się z siatką zagłady, tylko po to, by wejść do bunkra i POŻERACZA BUTÓW.

Czujesz, że to za dużo? Spokojnie, przeszkodę możesz ominąć w zamian za karne burpees - pamiętamy, że to zabawa, więc jeżeli któraś z niespodzianek na trasie będzie ponad Twoje siły, przehandlujesz ją za dodatkowe zadanie (serię “padnij - powstań”). Wierzymy jednak, że mimo wszystko dasz z siebie 100% i, jak prawdziwy twardziel, chociaż spróbujesz!

Z butami lub bez czekają Cię do pokonania test na równowagę i pionowa ściana, za którymi czaić się będzie kolejna, nowa małpia przeszkoda - GORILLA TRAP. Oszczędzaj ręce, bo chwilę później zmienisz się w dziką Amazonkę (albo Amazona) i dasz popis na Miotaczu Dzid. Uda się przerzucić włócznię przez ucho igielne? Przekonasz się niebawem.

Zostajemy w temacie patyków z ostrymi końcówkami. Za zakrętem zapolujesz na naszego pomarańczowego wieloryba i przejdziesz amerykański test na trzeźwość na równoważni, by kawałek dalej zmierzyć się z wodnym więzieniem! Przed wejściem na zamkniętą techno imprezę dopilnujemy, żeby każdy zrobił siłowniowy zestaw dyskotekowy za pomocą ciężarowych opon. Po tańcach w tunelu schłodzimy Cię wodną armatką, żeby chwilę później zmrozić krew w żyłach, wrzucając Cię do survivalowej wersji drinka.

Mało wody? Spokojnie - mały podbieg i wskoczysz na zjeżdżalnie! Nie musisz wstawać, bo czeka Cię czołganie pod survivalowymi samochodami. Spod nich trafisz na zabójcę tricepsu i budzącej respekt najdłużej drabinkowej przeszkody.

Trochę cykasz? Masz wybór - krótszy tor i karne zadanie lub zacna małpia przeprawa. Wracając w kierunku miasteczka imprezy, trafisz na zapory drogowe i basen, a chwilę później pobudzimy Twoje mięśnie elektrowstrząsami. Naelektryzowany spróbujesz uruchomić nieaktywne transformersy i wrócisz do lasu, gdzie czeka kolejna wspinaczka.

To jeszcze nie koniec! ASAP w kierunku jeziora, bo czeka nowiutki CASE od SR. TARGETUJ się na jeden z tuneli w wyścigu szczurów, bo DEADLINE goni! Good job - teraz czas pomachać paniom z biura zawodów, bo po drodze zwiedzisz trybuny tuż przy brzegu, sprawdzisz, czy magiel jest dobrze naoliwiony i zrozumiesz, że przeplatanka to nie zabawa z włóczką.

Biegnąc przy jeziorze, przekonasz się jakich magików mamy w ekipie SR - sprawimy, że dasz radę przebiec po wodzie! Magia nie trwa jednak wiecznie - czekają Cię podwójne zasieki! W zamian gwarantujemy odrobinę relaksu na piaszczystej plaży i orzeźwiający zjazd 50 metrową zjeżdżalnią po której czas wracać na miasteczko.

Trzeba wcisnąć gaz do dechy, żeby wbiec na naszą rampę, która będzie czekać na wszystkich odważnych. Spokojnie, rąk do pomocy na górze jest tak dużo, że dasz radę!

Na koniec zmagań przygotowaliśmy instant osuszanie w postaci sumy obserwowalnych zjawisk towarzyszących fizyczno-chemicznemu procesowi spalania (tak, podsmażymy Ci podeszwy - o ile będziesz jeszcze mieć buty) oraz ustawkę kibicowską ze skandynawskim LKS WIKINGS.

Prawdziwy twardziel powinien sprawić, że kibice z Północy uciekną z krzykiem do domu. Stawisz im czoła, aby przeciec metę i dosięgnąć kawałka metalu, który przyniesie Ci chwałę po wieczny czas!

LISTA PRZESZKÓD

Jakie przeszkody kryją się pod gwiazdkami?!

1 Zasłona dymna

2 Bieg z oponami

3 Słomiane Wzgórze

4 King Kong

5 Pionowa siatka

6 Hałda opon

7 Pajęczyna

8 Strome podbiegi

9 Ciężki bagaż

10 Szuwary

11 Demotywatory

12 Przeszkoda mentalna

13 Water line / spacer po linie

14 NOWOŚĆ SEZONU 2018 - informacje wkrótce

15 War Zone

16 Oranie Pola

17 Siatka Zagłady

18 Bunkier

19 Pożeracz butów

20 Dobry balans

21 Ściana

22 Gorilla Trap - NOWOŚĆ 2018

23 Miotacz dzidy - NOWOŚĆ 2018

24 Wieloryb

25 Równoważnie

26 Water Prison - NOWOŚĆ 2018

27 Toczenie opon

28 Technotunel

29 Armatka wodna

30 Kraina Lodu - NOWOŚĆ 2018

31 Slip&Slide 2.0

32 Survival Cars

33 Triceps Killer

34 Monkey Bar 3.0

35 Zapory drogowe

36 Basen

37 Elektrofaza 2.0

38 Wraki

39 Wspinaczka po linie

40 Wyścig Szczurów - NOWOŚĆ 2018

41 Maglownica

42 Przeplatanka

43 NOWOŚĆ SEZONU 2018 - informacje wkrótce

44 Przeprawa przez wodę

45 Zasieki 2.0

46 Zasieki 1.0

47 Slip&Slide 1.0

48 Quarter Pipe

49 Smoczy ogień

50 Wikingowie

Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszkodach? Wbijaj TUTAJ.

Potrzebujesz mapę w większej rozdzielczości? Zobacz ją TU.

SR POZNAŃ 2018: MAPA TRASY WARRIOR / 6 KM!

SR POZNAŃ 2018: MAPA TRASY WARRIOR / 6 KM!

Odsłaniamy kolejne karty i prezentujemy Wam MAPĘ TRASY WARRIOR - 6 km - W POZNANIU!

Więcej >>> Mniej...

OPIS TRASY

Wojowniku! Czas na test - przed Tobą ponad 6 kilometrów wyzwania. Przygotowaliśmy świetne połączenie zabawy i sportowych wyzwań, które da Ci się we znaki! Szykuj kondycję i plecak pozytywnej energii, bo tylko taki zestaw pozwoli skończyć trasę WARRIOR!

Startujemy na terenie miasteczka, gdzie na początek poczęstujemy Cię naszym specjalnym gazem (prawie) łzawiącym, żeby ustalić jasno, kto tu rządzi. Później będzie już tylko lepiej - przebieżka z zimowymi oponami i słomiana wieża doprowadzą Cię do prawdziwie małpiej przeszkody.

Jeszcze nie wiadomo czy bliżej Ci do Nosacza czy Goryla? Spokojnie, przeszkodę możesz ominąć w zamian za karne burpees - pamiętamy, że to zabawa i że dasz z siebie 100%, więc jeżeli któraś z niespodzianek na trasie będzie ponad Twoje siły - przehandlujesz ją za dodatkowe zadanie (serię “padnij - powstań”).

Po King Kongu opuścisz teren miasteczka i sprawdzisz, co się dzieje w pobliskim lesie - czeka Cię wspinaczka, pokażesz jak potrafisz balansować ciałem i zaliczysz spotkanie pierwszego stopnia z POŻERACZEM BUTÓW. Ulubione trampki lepiej zostaw w domu. Po nierównej walce czeka Cię pionowa ściana do pokonania, za którą czaić się będzie kolejna, nowa małpia przeszkoda - Gorilla Trap. Oszczędzaj ręce, bo chwilę później zmienisz się w dziką Amazonkę (albo Amazona) i dasz popis na Miotaczu Dzid. Czy uda się przerzucić włócznię przez ucho igielne? Przekonasz się niebawem.

Zostajemy w temacie patyków z ostrymi końcówkami - za zakrętem zapolujesz na naszego pomarańczowego wieloryba i przejdziesz amerykański test na trzeźwość na równoważni, by kawałek dalej zmierzyć się z wodnym więzieniem! Przed wejściem na zamkniętą techno imprezę dopilnujemy, żeby każdy zrobił siłowniowy zestaw dyskotekowy za pomocą ciężarowych opon. Po tańcach w tunelu schłodzimy Cię wodną armatką, żeby chwilę później zmrozić krew w żyłach, wrzucając Cię do survivalowej wersji drinka.

Mało wody? Spokojnie - mały podbieg i wskoczysz na zjeżdżalnie, którą trafisz do budzącej respekt najdłużej drabinkowej przeszkody. Trochę cykasz? Masz wybór - krótszy tor i karne zadanie lub zacna małpia przeprawa. Wracając w kierunku miasteczka imprezy, trafisz na zapory drogowe i basen, a chwilę później elektrowstrząsami pobudzimy Twoje mięśnie niczym AB-gymnic z telezakupów. Naelektryzowany spróbujesz uruchomić nieaktywne transformersy i wrócisz do lasu, gdzie czeka kolejna wspinaczka.

To jeszcze nie koniec! Teraz ASAP w kierunku jeziora, bo czeka nowiutki CASE od SR. TARGETUJ się na jeden z tuneli w wyścigu szczurów, bo DEADLINE goni! Good job - teraz czas pomachać paniom z biura zawodów, bo po drodze do nich zwiedzisz trybuny tuż przy brzegu, sprawdzisz, czy magiel jest dobrze naoliwiony i zrozumiesz, że przeplatanka to nie zabawa z włóczką.

Biegnąc przy jeziorze, przekonasz się jakich magików mamy w ekipie SR - sprawimy, że dasz radę przebiec po wodzie! Ale czar nie trwa wiecznie, kąpiel i tak Cię czeka, więc pod spodenki warto założyć kąpielówki. Później odrobina relaksu na piaszczystej plaży i orzeźwiający zjazd 50 metrową zjeżdżalnią po której czas wracać na miasteczko. Zaraz po będzie trzeba wcisnąć gaz do dechy, żeby wbiec na naszą rampę, która będzie czekać na wszystkich odważnych - spokojnie, rąk do pomocy na górze jest tak dużo, że dasz radę!

Na koniec zmagań przygotowaliśmy instant osuszanie w postaci sumy obserwowalnych zjawisk towarzyszących fizyczno-chemicznemu procesowi spalania (tak, podsmażymy Ci podeszwy - o ile będziesz jeszcze mieć buty) oraz ustawkę kibicowską ze skandynawskim LKS WIKINGS.

Jeśli spotkanie z skandynawskimi kibicami zakończy się Twoją wygraną, udowodnisz, że jesteś prawdziwym wojownikiem. Od tej pory kawał metalu będzie dumnie zdobić Twoją pierś.

LISTA PRZESZKÓD

Jakie przeszkody kryją się pod gwiazdkami?!

1 Zasłona dymna

2 Bieg z oponami

3 Słomiane wzgórze

4 King Kong

5 Pionowa siatka

6 Pożeracz butów

7 Dobry Balans

8 Ściana

9 Gorilla Trap - NOWOŚĆ SEZONU 2018

10 Miotacz Dzidy - NOWOŚĆ SEZONU 2018

11 Wieloryb

12 Równoważnie

13 Water Prison - NOWOŚĆ SEZONU 2018

14 Toczenie opon

15 Technotunel

16 Armatka wodna

17 Kraina Lodu

18 Slip&Slide 2.0

19 Monkey Bar 2.0

20 Zapory drogowe

21 Basen

22 Elektrofaza 2.0

23 Wraki

24 Wspinaczka po linie

25 Wyścig szczurów - NOWOŚĆ SEZONU 2018

26 Maglownica

27 Przeplatanka

28 NOWOŚĆ SEZONU 2018 - Szczegóły wkrótce

29 Przeprawa przez wodę

30 Zasieki

31 Slip&Slide 1.0

32 Quarter Pipe

33 Smoczy ogień

34 Wikingowie

Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszkodach? Wbijaj TUTAJ.

Potrzebujesz mapę w większej rozdzielczości? Zobacz ją TU.

SR POZNAŃ 2018: MAPA TRASY STARTER / 3 KM!

SR POZNAŃ 2018: MAPA TRASY STARTER / 3 KM!

Nie będziemy już trzymać Was w niepewności! PRZED WAMI MAPA TRASY STARTER (3 km) W POZNANIU.

Więcej >>> Mniej...

OPIS TRASY

Coś Cię ciągnie do biegów z przeszkodami, ale trochę się cykasz? Trasa starter jest odpowiedzią na Twoje potrzeby! Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny tor, który możesz potraktować jak pierwszą randkę z tym sportem - 3 kilometry (może odrobinkę więcej :) ) przepełnione zabawą, śmiechem i pozytywną energią!

Startujemy na terenie miasteczka, gdzie na początek poczęstujemy Cię gazem rozweselającym - serio, uśmiech nie zniknie z twarzy do końca biegu! Później będzie już tylko lepiej - zabawisz się w wulkanizatora, sprawdzisz, czy słoma w tym roku jest odpowiednio kłująca, a przybijając piątki kibicom w strefie wyzwań, dobiegniesz na skraj lasu, gdzie czeka Cię prawdziwie małpia przeszkoda.

Ze zwierząt na drzewach najbliżej Ci do leniwca? Spokojnie, przeszkodę możesz ominąć w zamian za karne burpees - pamiętamy, że to zabawa i że i tak dasz z siebie 100%, więc jeżeli któraś z niespodzianek na trasie będzie ponad Twoje siły, przehandlujesz ją za dodatkowe zadanie (serię “padnij - powstań”), z którego skrupulatnie Cię rozliczymy!

Po King Kongu opuścisz teren miasteczka i sprawdzisz, co się dzieje w pobliskim lesie - czekają Cię wspinaczki, pokażesz jak potrafisz balansować ciałem i zaliczysz spotkanie pierwszego stopnia z POŻERACZEM BUTÓW :o Czy wrócisz z kompletnym obuwiem? Ulubione trampki lepiej zostaw w domu.

Teraz ASAP w kierunku jeziora, bo czeka nowiutki CASE od SR - TARGETUJ się na jeden z tuneli w wyścigu szczurów, bo DEADLINE goni! Good job - teraz czas pomachać paniom z biura zawodów, po drodze do nich zwiedzisz trybuny tuż przy brzegu jeziora, sprawdzisz, czy magiel jest dobrze naoliwiony i zrozumiesz, że przeplatanka to nie zabawa z włóczką.

Biegnąc przy jeziorze, przekonasz się jakich magików mamy w ekipie SR - sprawimy, że dasz radę przebiec po wodzie! Ale czar nie trwa wiecznie, kąpiel i tak Cię czeka, więc pod spodenki warto założyć kąpielówki. Później odrobina relaksu na piaszczystej plaży i orzeźwiający zjazd 50 metrową zjeżdżalnią, po której czas wracać na miasteczko. Będzie trzeba wcisnąć gaz do dechy, żeby wbiec na naszą rampę, która będzie czekać na wszystkich odważnych. Spokojnie, rąk do pomocy na górze jest tak dużo, że dasz radę!

Na koniec zmagań przygotowaliśmy instant osuszanie w postaci sumy obserwowalnych zjawisk towarzyszących fizyczno-chemicznemu procesowi spalania (tak, podsmażymy Ci podeszwy - o ile będziesz jeszcze mieć buty) oraz ustawkę kibicowską ze skandynawskim LKS WIKINGS.

Prawda, że proste? Po przekroczeniu mety poczujesz ciężar medalu na karku, który rozbudzi w Tobie taką satysfakcję, że już go nie będziesz chciał zdejmować. NIGDY!

LISTA PRZESZKÓD

Jakie przeszkody kryją się pod gwiazdkami?!

1 Zasłona dymna

2 Bieg z oponami

3 Słomiane wzgórze

4 King Kong

5 Pionowa siatka

6 Pożeracz butów

7 Dobry Balans

8 Wspinaczka po linie

9 Wyścig szczurów - NOWOŚĆ SEZONU 2018

10 Maglownica

11 Przeplatanka

12 NOWOŚĆ SEZONU 2018 - Szczegóły wkrótce

13 Przeprawa przez wodę

14 Zasieki

15 Slip&Slide

16 Quarter Pipe

17 Smoczy ogień

18 Wikingowie

Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszkodach? Wbijaj TUTAJ.

Potrzebujesz mapę w większej rozdzielczości? Zobacz ją TU.

MAPA WYDARZENIA SURVIVAL RACE POZNAŃ 2018!

MAPA WYDARZENIA SURVIVAL RACE POZNAŃ 2018!

Aby jeszcze bardziej zmotywować Was do działania, publikujemy mapę wydarzenia 2018 w Poznaniu!

Więcej >>> Mniej...

Nasz jubileuszowy sezon zaczynamy w najpiękniejszym miejscu w Poznaniu - Malta i jej okolice w pierwszy weekend czerwca rozgrzeją wszystkich do czerwoności! To będzie zupełnie nowy poziom tego typu wydarzenia sportowego. Bieg i do domu? Skąd! Szykujcie się na CAŁY weekend atrakcji!

Jako survivalowcy nienawidzimy nudy, dlatego niczym doktor Religa serce imprezy przeszczepiliśmy względem ubiegłych lat na drugą stronę jeziora Maltańskiego - pokażemy Wam Maltę i jej okolice w zupełnie nowym wydaniu!

Największy X znajduje się na Polanie Harcerza. To tam będziecie startować, pokonywać spektakularne przeszkody i zgarniać medale na mecie. Oprócz samego biegu kroimy tam też masę atrakcji! Wkrótce podamy więcej informacji, a póki co szykujcie się na publikacje map tras każdego z dystansu.

NOWA PRZESZKODA #6 NA SURVIVAL RACE 2018: WATER PRISON!

NOWA PRZESZKODA #6 NA SURVIVAL RACE 2018: WATER PRISON!

Kolejna nowość na jubileuszowy sezon Survival Race. Tym razem przed Wami przeszkoda: WATER PRISON!

Więcej >>> Mniej...

Z tego więzienia będziecie chcieli jak najszybciej uciec! Droga jest tylko jedna: między dołem z wodą a metalową kratą. Dacie radę pokonać swoje słabości i utrzymać głowę na powierzchni wody? 3:) Przeszkoda nie wymaga umiejętności pływania - jedynie dobrej przyczepności i determinacji. Lepiej ćwicz spokój ducha, ramiona i nagdarski, aby utrzymać się na powierzchni!

Boisz się, że nie dasz rady pokonać tej przeszkody? Pamiętaj, że zawsze możesz ją ominąć i wykonać karne burpess (komenda “padnij-powstań”). Panie robią ich 10, panowie 20. Wierzymy jednak w to, że chociaż spróbujesz!

Zaczęli w Survival Race, teraz biegną razem przez życie -  poznaj historię Agnieszki i Staszka!

Zaczęli w Survival Race, teraz biegną razem przez życie - poznaj historię Agnieszki i Staszka!

Survival Race łączy! Przed Wami historia Agnieszki i Staszka, którzy poznali się na starcie w wrocławskim wydarzeniu w 2015 roku. Wspólny bieg doprowadziły ich przed ołtarz i sesję zdjęciową na naszym torze z przeszkodami.

Więcej >>> Mniej...

Dla Agnieszki i Staszka to miał być pierwszy start w biegu z przeszkodami. Los chciał, że choć wcześniej się nie znali, znaleźli się w jednej drużynie. - Na początku rozmawialiśmy tylko przez Facebooka, bo mieliśmy założoną grupę do kontaktu z osobami startującymi - wspomina Staszek. Najbardziej w pamięć podczas biegu zapadła im rampa, gdzie pomógł Agnieszce wspiąć się na jej szczyt i to właśnie na niej wykonano im pierwsze wspólne zdjęcie.
- Nasza grupa miała najgorszy z czasów, bo wszyscy zatrzymaliśmy się, aby wesprzeć jedną z koleżanek, która doznała kontuzji. Spodobała mi się postawa Agnieszki, która postanowiła pomóc i odwieźć ją do domu. Odwiedziłem dziewczyny później i zaprosiłem Agnieszkę na kawę. Zgodziła się - dodaje Staszek, który w poprzednim roku napisał do nas w celu zorganizowania sesji ślubnej na naszym torze z przeszkodami.

Zdjęciami przed organizowanym we Wrocławiu w 2017 roku Survival Race chcieli odbyć sentymentalną podróż do czasów, kiedy się poznali. Oboje są aktywni fizycznie i uprawiają różne sporty, a bieg z przeszkodami zdecydowanie ich połączył. Przekonali się, że mogą liczyć na swoją pomoc i razem dobrze się bawią. Wkrótce Agnieszka i Staszek będą obchodzić pierwszą rocznicę ślubu - spędzą ją w czwórkę, razem ze swoim maluszkiem oraz psiakiem, którzy towarzyszyli im także podczas sesji.

Historia Agnieszki i Staszka jest dowodem na to, że sport i wspólna aktywność łączy ludzi w silne, bliskie relacje. Chcesz znaleźć swoją drugą połówkę? A może przydałby się w Twoim związku impuls, który scementuje Wasz związek? Start w biegu z przeszkodami i sprawdzenie się w przeróżnych warunkach na trasie będzie idealnym rozwiązaniem. :)

NOWA PRZESZKODA #5 NA SURVIVAL RACE 2018: WYŚCIG SZCZURÓW!

NOWA PRZESZKODA #5 NA SURVIVAL RACE 2018: WYŚCIG SZCZURÓW!

Nie zwalniamy tempa i prezentujemy Wam już piątą nowość na sezon 2018. Survivalowcy, oto WYŚCIG SZCZURÓW!

Więcej >>> Mniej...

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę!

Tutaj nie będzie “deadline’ów”, choć im szybciej wydostaniecie się z przeszkody, tym lepiej. Wejdźcie do ciemnego, ponad 15-metrowego kanału i na własnej skórze przekonajcie się, jak wygląda życie gryzoni. Ćwiczcie czołganie i chodzenie na czworaka! ;) Na pewno pomocne będą odporność na otarcia i brak klaustrofobii.

Boisz się, że nie dasz rady pokonać tej przeszkody? Pamiętaj, że zawsze możesz ją ominąć i wykonać karne burpess (komenda “padnij-powstań”). Panie robią ich 10, panowie 20. Wierzymy jednak w to, że chociaż spróbujesz!

STEP RECORDS PARTNEREM SURVIVAL RACE!

STEP RECORDS PARTNEREM SURVIVAL RACE!

Zbijamy pionę ze Step Records, Patriotic i Preorder.pl! Przedstawiamy Wam naszego nowego Partnera Strategicznego sezonu 2018.

Więcej >>> Mniej...

Step Records to opolska wytwórnia płytowa, zrzeszająca takich artystów jak: Pih, Chada, Onar, Hukos, Kajman, Młody M, Okoliczny Element, Cira, Jarecki / BRK, Fabuła oraz Jopel / Komar. Związana jest z takimi markami jak Patriotic (marka odzieżowa) oraz Preorder (sklep internetowy zrzeszający dobre firmy z ciuchami i akcesoriami). Szykujcie się na ogrom atrakcji!

NOWA PRZESZKODA #4 NA SURVIVAL RACE 2018: MIOTACZ DZIDY!

NOWA PRZESZKODA #4 NA SURVIVAL RACE 2018: MIOTACZ DZIDY!

Panie i Panowie, szykujcie dłonie, bo MIOTACZ DZIDY nadchodzi!

Więcej >>> Mniej...

Ta przeszkoda obudzi w Tobie pierwotne instynkty! Zapewnij sobie szacunek wśród rdzennych uczestników biegu - chwyć dzidę i ciśnij ją w dal, niczym ludzie w prehistorii na polowaniu. Spokojnie, tym razem nie ucierpi żadne zwierzę! Twoim celem będzie snop siana, lepiej nie spudłuj.

Podbiegasz do przeszkody, przyciągasz dzidę i rzucasz nią w dal, aby trafić w snop siana. Nie trafisz? Robisz karne burpees! Zacznij więc już teraz ćwiczyć dobry rzut i celność. Mocne łapy i barki też na pewno się przydadzą!

Boisz się, że nie dasz rady pokonać tej przeszkody? Pamiętaj, że zawsze możesz ją ominąć i wykonać karne burpess (komenda “padnij-powstań”). Panie robią ich 10, panowie 20. Wierzymy jednak w to, że chociaż spróbujesz!

Niemożliwe nie istnieje! Wywiad z Grześkiem Płonką - uczestnikiem Survival Race na wózku

Niemożliwe nie istnieje! Wywiad z Grześkiem Płonką - uczestnikiem Survival Race na wózku

Grzesiek Płonka udowadnia, że z hartem ducha i dużą wolą walki można osiągnąć wszystko. Na przykład, wystartować w biegu z przeszkodami pomimo porażenia kończyn dolnych i poruszania się na wózku inwalidzkim. Przeczytajcie nasz wywiad z Grześkiem i łapcie naprawdę sporą dawkę motywacji!

Więcej >>> Mniej...

W 2005 roku miałeś wypadek samochodowy, który spowodował u Ciebie przerwanie rdzenia kręgowego i niedowład kończyn dolnych. Miałeś wtedy 19 lat, jak zareagowałeś? Stereotypowo ludzie załamują się po takim wydarzeniu, Ty jednak jesteś aktywny i masz dystans do siebie. Czy tak było od razu?

Na początku nie było łatwo, musiałem odnaleźć się w nowej sytuacji. Minęło już jednak 13 lat, a po drodze tyle się działo, że właściwie nie pamiętam swoich początków. Skupiłem się na powrocie do formy - widocznie od zawsze byłem waleczny.

Jak zaczęło wyglądać Twoje życie po wypadku? Co musiało się zmienić w Twojej codzienności?

W jednym momencie z pozycji stojącej znalazłem się w siedzącej. Musiałem przestawić się na nowy tryb życia, korzystając ze sprawnych rąk i głowy. W krótkim czasie zacząłem kombinować, jak to wszystko teraz ogarnąć. Małymi kroczkami, a właściwie obrotami koła, udawało mi się odkrywać coraz to nowsze możliwości do stania się samodzielnym.

Uprawiałeś wcześniej sport? Co robisz, by pozostawać aktywnym? Słyszeliśmy, że jeździsz na rowerze górskim - jak to jest możliwe?!

Wcześniej nie uprawiałem żadnego sportu, lubiłem za to pracę fizyczną. Teraz przez cały rok robię formę, nie chce być sezonowcem. Już od paru lat śmigam na rowerze górskim napędzanym siłą rąk. To świetna sprawa, mogę zapuścić się w tereny górskie i pośmigać po szlakach. Nawet w zimie na śniegu daje radę, nie nudzę się.

Wiemy, że od lat regularnie chodzisz na siłownię w swojej rodzinnej Bielsko-Białej. W jaki sposób dostosowałeś swój trening do niepełnosprawności?

Zacząłem chodzić na siłownię dopiero po wypadku, żeby wzmocnić ręce - w końcu nagle stały się “moimi nogami”. Priorytetem stały się ćwiczenia na górne partie ciała, które są wykorzystywane do przemieszczania, jak i zwykłych codziennych czynności. Często wrzucam zdjęcia lub filmiki z ćwiczeń na swój Instagram, @jestemgregory.

Czy jest szansa, że ponownie staniesz na nogi? Uczęszczasz na rehabilitację?

Nie wiem, co będzie za rok czy pięć lat. Medycyna bardzo szybko się rozwija i kto wie, może pojawi się taka możliwość. Na chwilę obecną uczęszczam na rehabilitację i treningi, które świetnie wzajemnie się uzupełniają.

Startujesz w Survival Race już 2015 roku! Jak trafiłeś na informację o tym biegu? Co skłoniło Cię do wzięcia udziału? Czy wcześniej brałeś udział w wydarzeniach sportowych?

Któregoś dnia na profilu facebookowym trenerki klubu, w którym trenuję, Zuzanny Sobczak, przeczytałem o Survival Race w Krakowie. To dość blisko, więc pomyślałem, czemu nie skorzystać? Często działam spontanicznie i ta decyzja też taką była. Napisałem do organizatorów i otrzymałem zielone światło - pozostało mi tylko spróbować i wystartować.
Jak zareagowali Twoi najbliżsi, kiedy powiedziałeś im, że wystartujesz w biegu z przeszkodami? To trudny teren nie przystosowany do wózków, ktoś pomagał Ci w przygotowaniu się?

Najbliżsi, jak i ja sam na początku, nie wiedzieli tak naprawdę, jak wygląda start w takiej imprezie. Pewne było, że to nie będzie spacer po wybrukowanym chodniku, tylko hardcore w terenie. Na początku myślałem, że spróbuję raz i na tym się skończy. Jednak spodobało mi się to na tyle, że mam już 6 startów za sobą. Za każdym razem startuję z ekipą znajomych, którzy pomagają mi w pokonywaniu przeszkód i biorą udział razem ze mną.

Pamiętasz, jak wyglądał Twój pierwszy udział w Survival Race? Było ciężko? Gdybyś miał porównać go ze swoim ostatnim startem, to co się zmieniło?

Zawsze początki bywają ciężkie, potem człowiek się rozkręca. Między pierwszym, a ostatnim startem wiele się zmieniło, ponieważ po każdym wydarzeniu staramy się z ekipą wyciągnąć wnioski, co można poprawić, żeby sprawniej pokonać trasę. Na swój pierwszy bieg założyłem zwykłe trampki, teraz korzystam z obuwia lepiej przylegającego do mojego wózka. Zaopatrzyłem się też w uprząż alpinistyczną, która idealnie sprawdza się w asekuracji.

W jaki sposób przygotowujesz się do startu w Survival Race?

Regularnie trenuje i jestem osobą aktywną. Survival Race traktuje jako sprawdzian tego, co już wypracowałem i nad czym jeszcze mam popracować.

Survival Race ma sporo przeszkód, które wymagają użycia siły rąk. Czy masz jakieś sprawdzone ćwiczenia, które mogłyby pomóc naszym uczestnikom w pokonaniu ich?

Odpuszczam sobie przysiady - koniecznie róbcie ręce, nie nogi! :) A tak na serio, to na pewno przydadzą się dipy [uginanie ramion na poręczach] i podciąganie na drążku.

Wiele osób boi się podjęcia wyzwania i startu w biegu z przeszkodami. A Ty jesteś prawdziwą inspiracją! Co chciałbyś im powiedzieć?

Człowieki, nie ma się czego bać! :) Błota, wody i zmęczenia jest w opór, ale każdy da radę, a na mecie i tak powiecie “chce jeszcze”.

Doładuj baterie! Sprawdź, jak dodać sobie energii

Doładuj baterie! Sprawdź, jak dodać sobie energii

Każdy z nas napewno miał lub ma problem ze wstawaniem rano, przysypaniem w ciągu dnia lub byciem kompletnie zmęczonym wieczorem. Jak sobie z tym poradzić? Przeczytaj artykuł od Profood i sprawdź, w jak prosty sposób można doładować baterie!

Więcej >>> Mniej...

Podstawą wyregulowania dnia jest odpowiedni sen. Jeśli zadbamy o odpowiedni cykl dobowy oraz higienę snu, znacznie poprawi się jakość całego dnia oraz zmniejszą się problemy ze wstawaniem. By o to zadbać, warto zastosować kilka prostych zasad, które wpłyną na wyregulowanie rytmu dnia.


Podstawą jest zachowanie odpowiednich godzin snu. Najlepsza pora, by położyć się spać to 21:00-22:30, kiedy następuje najwyższy poziom melatoniny, hormonu snu. Zmuszając się do siedzenia dłużej, zaburzamy naturalny rytm procesów fizjologicznych i wpływamy negatywnie na gospodarkę hormonalną, jak na przykład insulinę. Dbając o odpowiednią porę snu, organizm powinien naturalnie wybudzać się w godzinach porannych – sam wyreguluje sobie tą porę i to, ile snu potrzebujemy.

Podczas snu istnieje wiele różnych czynników, które mogą go zaburzać. Istotnym elementem jest całkowite zaciemnienie sypialni, by stworzyć jak najbardziej naturalne warunki (na dworze w nocy jest przecież ciemno). Rano warto od razu odsłonić okna, by dać sobie zastrzyk światła słonecznego, które całkowicie wybudzi nasz organizm. Można też zainwestować w symulator świtu, czyli budzik, który emituje niebieskie światło o poranku. Światło to powoduje, że melatonina przestaje być wydzielana i wzrasta poziom kortyzolu, która pozwala nam się wybudzić.

Ważne jest, by na noc wyłączyć wszystkie źródła światła – nawet migająca lampka od telewizora zakłóci nam ciągłość snu przez nasze receptory w skórze. Warto również wyłączyć Wi-Fi i wszystkie źródła energii elektrycznej, ponieważ emitowane fale rozpraszają nasz organizm. W sypialni powinno być też cicho. Można również przygotować swój organizm do snu – zainstalowanie filtrów światła niebieskiego na telefonie i komputerze spowoduje, że melatonina będzie wydzielana w odpowiedni sposób. Ciężko jest wymagać, by odkładać sprzęt elektroniczny około 18.00, warto jednak podjąć takie wyzwanie.


W ciągu dnia trzeba zadbać o ciągłą aktywność. Żyjemy w cyklach 90-minutowych, warto więc postarać się, by co 90 minut wstać, przejść się i dokładnie rozejrzeć. Im więcej przestrzeni „zeskanujesz”, tym lepiej odpoczniesz przez te parę minut. Dodatkowo, jeśli rozprostujesz nogi, przejdziesz się i odetchniesz na chwilę, pozwoli Ci się to zrelaksować. Możesz również skorzystać z opcji drzemek – od 15 do 90 minut rano (najlepiej między 12:00 a 14:00) i do 30 minut pomiędzy 17:00 a 19:00 (by nie zaburzyć snu później). Nie musisz nawet zasypiać! Wystarczy, że na chwilę pozwolisz myślom płynąć swobodnie, zamkniesz oczy i odetchniesz.

Przydatna będzie również zdrowa dieta – niektóre produkty mogą Cię zamulać. Wiadomo, fastfoody czy słodycze nie wpływają pozytywnie na organizm. Energii może dodać odpowiednia dieta dobrana u dietetyka, bogata w witaminy i minerały potrzebne Twojemu organizmowi do pracy. Ostatnią pomocą, oczywiście dodatkową, mogą być suplementy. Możesz stosować preparaty przedtreningowe, w trakcie treningu oraz po. Do wyboru są również preparaty ziołowe na cały dzień. Wszystkie z nich powinny być dobrane w dawkach indywidualnych pod okiem dietetyka. Warto pamiętać, że wszystko powinno być dobrane do konkretnej osoby i jej potrzeb.


Na energię w ciągu dnia składa się wiele elementów. Nie warto stosować suplementów, jeśli inne aspekty w ciągu dnia są pomijanie. Ciężko jest oczekiwać cudów i nagłych zmian, jeśli nadwyrężamy organizm na przykład chodzeniem spać o 3 w nocy lub żywiąc się głównie fastfoodami. Jeśli pod uwagę będą wzięte wszystkie wyżej wspomniane elementy, dobrym wsparciem dla organizmu mogą być różne stacki suplementacyjne. Pamiętajcie jednak, że tabletka nie zastąpi Wam snu, regeneracji, odpoczynku, dobrej diety i aktywności fizycznej. We wszystkim pokieruje Cię dobry dietetyk.

Profood to zespół dietetyków oraz trenerów personalnych. Zawodowo zajmują się poprawianiem komfortu życia poprzez dobór odpowiedniej diety dla sportowców, sportowców-amatorów, osób z przypadkami klinicznymi, a także osób zdrowych, chcących poprawić jakość życia.

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://brento.pl/