Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Przygotowania do SR z Klubem PhysioManual: TAPING

Przygotowania do SR z Klubem PhysioManual: TAPING

Druga część cyklu porad i wskazówek opracowanych przez ekipę z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu!

Więcej >>> Mniej...

Sprawdź pierwszą część przygotowaną przez Katarzynę Olszewską, pod opieką Doktora Łukasza Pawika, specjalisty fizjoterapii w ortopedii i traumatologii oraz rehabilitacji w sporcie, terapii manualnej:

>> ROZGRZEWKA <<

TAPING
Dlaczego używamy samego słowa taping? Ponieważ aktualnie istnieje kilka szkół/rodzajów plastrowania, które powstało już w poprzednim wieku, a popularność zyskało stosunkowo niedawno. Dynamic tape bardziej skupia się na pracy mechanicznej i jest najmłodszą gałęzią tapingu, sztywne tapy stosowane są głównie w rehabilitacji sportowej, a dynamic tape pracują bardziej neurofizjologicznie. Te ostatnie rozciągliwe we wszystkich kierunkach, te „podstawowe” w jednym, sztywne za to są nierozciągliwe.

Po co to?
Po to, żeby wesprzeć proces terapii oraz zapobiegać. Plastry działają przeciwbólowo, stabilizacyjnie, przeciwobrzękowo. Ich działanie trwa do 4-5 dni, składają się z materiału i kleju - to wszystko. To dosyć istotne, ponieważ nie każdy tape jest dla każdego - czasami powodują one uczulenia, ale pozostaje opcja wymiany firmy i problem może zniknąć ;)

I tak jak zawsze… To jak kleić, kiedy kleić zależy od wielu kwestii… Zależy od metody, którą ktoś stosuje, od tego jakie mamy dolegliwości, co chcemy uzyskać ;) Czy chcemy mięsień rozluźnić, czy chcemy np. staw ustabilizować, czy to stan ostry czy przewlekły?

Na co zwrócić uwagę?
Najlepiej zgłosić się zawsze do specjalisty, który jest po kursie, zna anatomię i jest odpowiednią osobą, żeby wykonać aplikację. Warto zaznaczyć, że opierając się na filmach z YouTube można zrobić sobie więcej szkody niż pożytku ;-)

Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się jeszcze więcej, zapraszamy do rozmów i pytań przed biegiem lub po nim >> PhysioManual <<.

Różnice między dynamic tape a kinesiology tape:
- dynamic tape złożony jest z materiałów syntetycznych takich jak nylon i lycra, natomiast Kinesiology tape składają się głównie z bawełny,

- dynamic tape rozciągają się we wszystkich kierunkach, a kinesiology tape jedynie wzdłuż (2-way stretch),

- dynamic tape swoim oporem i siłą odciągnięcia wielokrotnie porównywany był do liny bungee. kinesiology tape natomiast posiadają opór zaprojektowany tak, aby unieść delikatnie skórę,

- dynamic tape jest zdolny rozciągnąć się nawet do ponad 200% swojej spoczynkowej długości bez uczucia sztywnego końca. Taśmy kinesiology tape rozciągają się zazwyczaj do 140%-180% i posiadają ustalony sztywny koniec, do którego taśma jest w stanie się rozciągnąć,

- dynamic tape pracuje mechanicznie, zmieniając wzorzec ruchu, poprzez absorbowanie obciążeń i jednoczesne przekazywanie tej energii z powrotem w ruch, a wszystko to następuje bez ograniczenia zakresu ruchu. Kinesiology tape pracuje neurofizjologicznie - styka się ze skórą, aby zaburzać odczuwanie bólu, wywołuje drenaż limfatyczny, oraz wyzwala zmiany w funkcjach nerwowomięśniowych.

Więcej: Fizjoterapiahd / Rehaintegro

Dni Fantastyki 2019 we Wrocławiu

Dni Fantastyki 2019 we Wrocławiu

Czas tajemnic, czas fantastyki, czas zabawy i cudownie spędzonych chwil w urokliwym otoczeniu - zapraszamy na nietypowy weekend w stolicy Dolnego Śląska!

Więcej >>> Mniej...

W przerwach od pokonywania przeszkód i własnych słabości lubimy sobie trochę pofolgować i powalczyć ze smokami lub wcielić w rolę czarodzieja! Już w piątek, 5 lipca zacznie się jubileuszowe święto wrocławskiej fantastyki! Głównym tematem tegorocznych Dni Fantastyki, odbywających się od piętnastu lat na terenie CK Zamek i przylegającego mu parku we Wrocławiu, będzie czas.

Jak co roku znajdziecie tutaj kilkaset punktów programu zwartych w kilku blokach tematycznych. Między innymi będą to spotkania z twórcami fantastyki - zarówno literackiej jak i artystycznej, prelekcje tematyczne i naukowe, prezentacje i turnieje gier.

W podziemiach zamczyska będziecie mogli postawić wszystko na jedną kartę, lub zadecydować o swoim losie rzucając kośćmi. Każdy fan szeroko pojętych gier planszowych znajdzie tu coś dla siebie. W salach prelekcyjnych spotkacie inspirujące i fantastyczne postaci, które zabiorą Was w podróże do światów równoległych. Na podzamczu czeka Was wycieczka w czasie i przestrzeni - Fantastyczne Miasteczko. Zaraz obok strefa, w której Wasze pociechy będą mogły rozwijać swoją kreatywność pod opieką animatorów, a Wy będziecie mogli przekąsić co nieco, popić wybornym rzemieślniczym piwem, a później potargować się z okolicznymi handlarzami fantastycznych różności (a nuż uda się upolować łuskę smoka w dobrej cenie?!). Kilkaset metrów dalej odbędą się turnieje sportowe w quidditcha, których możecie być zarówno uczestnikiem, jak i kibicem.

Pod osłoną niedzielnej nocy, na Amfiteatrze, odbędzie się magiczna Gala rozdania Kryształowych Smoków, która zwieńczy trzy dni fantastycznej zabawy. Jak co roku zostaną nagrodzeni najlepsi twórcy cosplay, autorzy tekstów literackich i komiksów.

Od 1 czerwca bilety kupicie za pośrednictwem strony internetowej w cenie regularnej - 65 zł, tyle samo będą kosztowały również przy kasie w dniu imprezy. A dla tych, którzy przed wyruszeniem w drogę zbierają drużynę - mamy specjalną ofertę - bilet z kartą noclegową dla dziesięciu osób kosztuje jedynie 650 zł. Rodziny z dziećmi również mogą liczyć na ceny zniżkowe. Pamiętajcie jednak, w tym roku ilość biletów jest ograniczona, a czas biegnie nieubłaganie! Zapraszamy!

Więcej informacji: www.dnifantastyki.pl

Survival Race KIDS: nowa edycja w Poznaniu! ZAPISY JUŻ RUSZYŁY!

Survival Race KIDS: nowa edycja w Poznaniu! ZAPISY JUŻ RUSZYŁY!

Przedłużamy dzieciakom wakacje i widzimy się na trasie dla najmłodszych 31 sierpnia.

Więcej >>> Mniej...

Wracamy do Poznania, aby znów bezkarnie wytarzać Wasze dzieci w błocie i naładować energią na nowy rok szkolny!

31 sierpnia świętujemy przedłużenie wakacji w aktywnym stylu! Widzimy się w samym sercu Wielkopolski, w Parku Dąbrowskiego przy Starym Browarze na trzech trasach dla najmłodszych:
★ KRASNAL (3-6 lat) - ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód
★★ PIRAT (7-10 lat) - ok. 1 400 m trasy + ok. 10 przeszkód
★★★ NINJA (11-13 lat) - ok. 2 000 m trasy + ok. 15 przeszkód

Szósta edycja Survival Race KIDS to bieg z przeszkodami w unikalnej odsłonie:
- odświeżona trasa w malowniczym parku Dąbrowskiego,
- NOWE i jeszcze lepiej dostosowane przeszkody,
- zwiększone bezpieczeństwo na torze
- MEGA pakiet startowy:
★ pamiątkowy medal
★ woda
★ wlepki
★ opaska silikonowa
★ NOWOŚĆ: plecak - worek!
★ wsparcie charytatywne: każdy bilet to posiłek dla pieska lub kotka!

Zainspirujmy dzieciaki, by złapały sportowego bakcyla od najmłodszych lat i wytaplajmy je w błocie, zanim założą szkolne mundurki!

>> ZAPISY <<
>> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU <<

Survival Race KIDS: wypełnij ankietę poznańskiej edycji!

Survival Race KIDS: wypełnij ankietę poznańskiej edycji!

Oceń bieg z przeszkodami dla dzieci i pomóż nam ulepszać kolejne sezony.

Więcej >>> Mniej...

Pomóż nam ulepszać kolejne wydarzenia i podziel się z nami swoimi wrażeniami i sugestiami z Survival Race Kids 2019. Twoje zdanie jest dla nas najważniejsze! Uzupełnij krótką ankietę i daj znać czy wydarzenie sprawiło frajdę Twoim małym Survivalowcom.

>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ <<

Wszyscy, którzy wypełnią ankietę, będą mieli szansę zgarnąć super nagrodę! Do wygrania 1 z 5 voucherów SR Kids na najbliższy bieg, który odbędzie się w Parku Dąbrowskiego (Stary Browar) 31 sierpnia - 1 września w Poznaniu.

Dobrze wspominasz minioną edycję Survival Race? >> OCEŃ NAS << na Facebooku.

Ankieta dotycząca survivalowego biegu dla dorosłych jest dostępna >> TUTAJ <<.

POZNAŃ: zwycięzcy serii LEGEND 2019!

POZNAŃ: zwycięzcy serii LEGEND 2019!

Poznaj najlepszych zawodników, którzy startowali w pierwszych, kultowych falach LEGEND na wszystkich trzech dystansach.

Więcej >>> Mniej...

Gratulujemy wszystkim survivalowym zwycięzcom! Sprawdź czasy najlepszych zawodników.

Podczas Survival Race w 2019 w Poznaniu startujący w falach LEGEND zwycięzcy zdobyli między innymi produkty od Militaria.pl (latarki czołowe, łuki, multitoole), zestawy odzieży i gadżetów od Step Records i Patriotic, zestawy naturalnych kosmetyków od ZEW for men oraz Tołpa, suplementy ze sklepu Formotiva oraz zestawy i akcesoria od pozostałych Partnerów biegu.

POZNAŃ: foto i video relacje z rozpoczęcia szóstego sezonu!

POZNAŃ: foto i video relacje z rozpoczęcia szóstego sezonu!

Sprawdźcie, czy załapaliście się na kadry z survivalowego wyzwania na poznańskiej Malcie!

Więcej >>> Mniej...

Zbieramy dla Was wszystkie materiały z minionej, poznańskiej edycji Survival Race 2019. Linki są aktualizowane na bieżąco - więcej WKRÓTCE!

W OBIEKTYWIE ASI SZYMCZAK:
>> SOBOTA 1.06 <<
>> NIEDZIELA 2.06 << [niebawem!]

ŚCIANKA SURVIVAL RACE:
>> MACHINE 12 KM - SOBOTA 1.06 <<
>> STARTER 3 KM - SOBOTA 1.06 <<
>> WARRIOR 6 KM - NIEDZIELA 2.06 <<

SURVIVAL RACE KIDS:
>> SOBOTA 1.06 <<
>> NIEDZIELA 2.06 <<

MARATOMANIA.PL:
>> SOBOTA 1.06 <<
>> NIEDZIELA 2.06 <<
Pełną fotorelację z wydarzenia znajdziecie na www.maratomania.pl - wyszukajcie swoje foty po numerach startowych!

MARATONYPOLSKIE.PL:
>> FOTORELACJA <<
>> VIDEORELACJA <<

POZNAŃ: wypełnij ankietę i zgarnij pakiet startowy na przyszły rok!

POZNAŃ: wypełnij ankietę i zgarnij pakiet startowy na przyszły rok!

Podziel się z nami swoimi wrażeniami w krótkiej ankiecie - Twoje zdanie jest dla nas najważniejsze!

Więcej >>> Mniej...

Rozpoczęcie szóstego sezonu Survival Race za nami! Dziękujemy za współtworzenie tegorocznej edycji biegu z przeszkodami - wszyscy, którzy podjęli survivalowe wyzwanie i przekroczyli metę na poznańskiej Malcie, są ZWYCIĘZCAMI!

Pomóż nam ulepszać kolejne wydarzenia i podziel się z nami swoimi wrażeniami i sugestiami z Survival Race 2019. Twoje zdanie jest dla nas najważniejsze! Uzupełnij krótką ankietę i daj znać, jak było. Zajmie Ci to około 7 minut.

>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ <<

Wszyscy Survivalowcy, którzy wypełnią ankietę, będą mieli szansę zgarnąć pakiet startowy na przyszłoroczną edycję Survival Race!

Startowała z Tobą Twoja ekipa? Podaj ankietę dalej!
Dobrze wspominasz minioną edycję Survival Race? >> OCEŃ NAS << na Facebooku.

Twoje dziecko brało udział w biegu dla najmłodszych? Podziel się swoją opinią w >> ANKIECIE SR KIDS <<.

Survival Race 2019 w Poznaniu za nami!

Survival Race 2019 w Poznaniu za nami!

Dziękujemy za wyśmienite rozpoczęcie biegowego sezonu w stolicy Wielkopolski!

Więcej >>> Mniej...

1 i 2 czerwca świętowaliśmy start szóstego sezonu Survival Race w najpiękniejszymi miejscu Poznania! Na terenach Malty tysiące Wojowników walczyło ze swoimi słabościami i przeżywało niezapomnianą przygodę na błotnych trasach.

Dziękujemy wszystkim Survivalowcom, Partnerom, kibicom, przyjaciołom, pracownikom, wolontariuszom oraz naszym najmłodszym zawodnikom - za współtworzenie razem z nami tego spektakularnego wydarzenia i za podjęcie survivalowego wyzwania!

Już niebawem na naszej stronie pojawią się wyniki z tegorocznego biegu, a wszystkich uczestników będziemy prosić o podzielenie się swoimi wrażeniami w survivalowej ankiecie.
Na naszym >> fanpage'u << możecie już sprawdzić pierwsze paczki zdjęć, między innymi ze ścianki dystansu MACHINE oraz pierwszego dnia trasy KIDS. Więcej już wkrótce!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Partnerów i Patronów, którzy wspierali nas, zapewniali rozrywkę w survivalowym miasteczku i dorzucili fanty do pakietów startowych:
Formotiva, Cisowianka, Militaria.pl, Step Records x Patriotic, Maratomania, Knockout PR, Fisherman's Friend Polska, ZEW for Men, Birell Polska, Breyers Delights, Tołpa., Targi FIT EXPO, Magazyn Logo, MaratonyPolskie.PL, Radio ESKA, Click2Go CarSharing, Tama, Akademia Piłkarska Reissa, KILOUTOU, Decathlon Polska, Festiwal Biegowy, Biegowe.pl, Magazyn Bieganie.

Piwne nawodnienie na mecie od BIRELL!

Piwne nawodnienie na mecie od BIRELL!

Nasz nowy Partner dostarczy wszystkim Survivalowcom porządne orzeźwienie i nawodnienie!

Więcej >>> Mniej...

O czym może marzyć każdy Survivalowiec po stoczonej walce i przekroczeniu mety? Oprócz przytulenia upragnionego medalu przydałoby się... zimne piwko! Razem z naszym nowym partnerem BIRELL zadbamy w strefie mety o Wasze orzeźwienie, uzupełnienie płynów i regenerację sił. Wszyscy zawodnicy po skończonym biegu otrzymają bezalkoholowe piwo izotoniczne, które doskonale ugasi pragnienie!

Birell jest piwem bezalkoholowym warzonym z naturalnych składników, bez barwników, konserwantów ani środków słodzących. Dodatkowo Birell ma właściwości izotoniczne, które pomagają nawodnić organizm.

Wierzymy, że aktywny styl życia cieszy jeszcze bardziej z orzeźwiającym bezalkoholowym piwem, które ma właściwości izotoniczne, doskonale gasi pragnienie i smakuje tak, jak powinno smakować świetne piwo.

Zbij w Poznaniu pionę z ekipą STEP RECORDS i PATRIOTIC!

Zbij w Poznaniu pionę z ekipą STEP RECORDS i PATRIOTIC!

W strefie chilloutu naszego Partnera spotkasz między innymi Medusę i Grzegorza Szulakowskiego!

Więcej >>> Mniej...

Od kilku lat trzymamy sztamę z dwoma szyldami, ściśle związanymi z muzyką i sportem. Step Records i Patriotic ponownie pojawią się na biegu z przeszkodami w Poznaniu - po stoczonej walce będziecie mogli odpocząć na leżaczkach w ich strefie chilloutu!

Na miejscu pojawią się także reprezentanci wytwórni i marki odzieżowej - Medusa oraz zawodnik MMA Grzegorz "SzuLi" Szulakowski!

Step Records to uznana wytwórnia muzyczna z naszego rodzimego podwórka hip-hopowego. Opolski label współpracuje z licznymi raperami - pod ich skrzydłami swoją twórczość wydaje chociażby Epis Dym KNF, który nagrał klip do utworu "Rydwan" podczas wrocławskiej edycji Survival Race w 2018 roku! >> ZOBACZ KLIP <<

W ofercie Patriotic pojawiła się właśnie nowa kolekcja SPORT - ubrania z najwyższej jakości materiałów szybkoschnących i przepuszczających powietrze, komfortowych i idealnie dopasowanych do sylwetki. Sprawdźcie sportową linię ciuchów, które idealnie nadają się na treningi czy biegi przeszkodowe: www.patriotic.pl


Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/ https://tarczynski.pl/ https://tolpa.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/ https://bieganieuskrzydla.pl/ https://kochamwroclaw.pl