Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Trening na 100% - SKAKANKA!

Trening na 100% - SKAKANKA!

Sprzęt, dzięki któremu zbudujesz świetną formę, wcale nie musi być drogi. Często te najprostsze patenty są najskuteczniejsze.

Więcej >>> Mniej...

Skakanka jest na to idealnym przykładem. Oto kilka prostych zasad treningu ze skakanką, które pomogą zrzucić balast i poprawią Twoją kondycję.

Co to jest: kawałek sznurka i dwie rączki? Na tak postawione pytanie od razu znajdujemy dwie odpowiedzi: skakanka i lepsza forma. Albo i nie, jedną odpowiedź, ponieważ w tym wypadku jedno równa się drugiemu. Ten doskonały sprzęt bez problemu znajdziesz w piwnicy albo najbliższym supermarkecie.

Warto poszperać, ponieważ trening na skakance to nie tylko gwarancja setek spalonych kalorii, lecz również skuteczna praca nad koordynacją, zwinnością czy balansem. Zobacz, jak skakać na skakance, by osiągnąć te cele, nie robiąc sobie przy okazji krzywdy.

Zasada nr 1: rozgrzewka

Zanim zaczniesz skakać w naprawdę wysokim tempie, poświęć kilka minut na rozgrzewkę. Zacznij od streczingu dynamicznego – rozruszaj dokładnie wszystkie stawy, które będą brać udział podczas treningu. Dopiero teraz złap skakankę i zacznij od spokojnych podskoków. Gotowy?

Zasada nr 2: buty

Jeśli nie chcesz przeszkadzać sąsiadom, nie skacz w domu. W przeciwnym wypadku zapomnij o swojej miłości do sąsiadki z dołu – skakanka równa się hałas i nic tego nie zmieni. Pod żadnym pozorem, by być ciszej, nie próbuj skakać bez butów. Brak amortyzacji przy każdym skoku będzie niszczył Twoje stawy.

Zasada nr 3: różnorodność

Mieszaj skoki obunóż, przeskoki, skoki z wysokim unoszeniem kolan, skoki skrzyżne i wszystkie inne, jakie przyjdą Ci do głowy, podczas każdej rundy. Nuda zabija skakankę, weź to sobie do serca.

Zasada nr 4: interwały

Ustaw timer i trzymaj się sygnałów. W trakcie rundy po nieudanej próbie wracaj do skakania najszybciej, jak to możliwe. To podczas pauzy jest czas na odpoczynek. Nie oszukuj!

Źródło: Men's Health

PLAN TRENINGOWY

PLAN TRENINGOWY

Już od 2 marca uruchamiamy specjalny 10-cio tygodniowy plan treningowy, który pomoże Ci przygotować się do tegorocznych biegów Men Expert Survival Race.

Więcej >>> Mniej...

Treningi pojawią się w dwóch wersjach:

- dla osób początkujących, które rozpoczynają swoją przygodę z regularnymi treningami;
- dla osób, które lubią wycisk na treningu!


Plan zakłada ogólnorozwojowe przygotowanie, z użyciem jedynie ciężaru własnego ciała, co sprawia że możesz je wykonać w dowolnym miejscu.
Dołącz do nas i trenuj z pozostałymi Survivalowcami!

Zobacz zapowiedź PLANU TRENINGOWEGO!

MOTYWACJA TRENINGOWA

MOTYWACJA TRENINGOWA

Jak motywować się do wysiłku fizycznego?

Więcej >>> Mniej...

Mam problem z motywacją podczas ćwiczeń siłowych, niejednokrotnie opuszczam treningi, często ćwiczę bez przyjemności, wręcz z bólem na twarzy. Moje pytanie: „jak motywować się do wysiłku fizycznego, czego unikać, a na czym skupiać uwagę, by zwiększyć własne zaangażowanie w czasie trwania treningu? Co może poprawia motywację na siłowni?”

Ćwiczenia na siłowni bez odpowiednio wysokiego poziomu motywacji szybko mogą stać się nudne i monotonne, co w konsekwencji może spowodować zniechęcenie się do wysiłku fizycznego oraz odstąpienie od zalecanego aktywnego i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Motywacja – źródło wzmacniające ludzkie działania, jest nieodłącznym elementem treningu sportowego, ponieważ wpływa na zaangażowanie i końcowy sukces w postaci czy to lepszej kondycji i siły mięśniowej, czy wyglądu zewnętrznego.

Jak zwiększać chęci do ćwiczeń?
Otóż najlepszym i stosunkowo prostym sposobem na znaczącą poprawę zaangażowania w czasie treningu jest otaczanie się podczas owego trenowania odpowiednimi motywatorami, czyli czynnikami wpływającymi na podniesienie motywacji w obszarze aktywności ruchowej. Druga istotna rzecz to unikanie przeciwieństw -demotywatorów, czyli czynników zmniejszających chęci do wysiłki siłowego. Motywatoty i demotywatoty to wszystkie elementy, sytuacje i zdarzenia, które albo denerwują (wyzwalają negatywne emocje) albo działają kojąco na psychikę (wyzwalają pozytywne emocje). Pomiędzy motywatorami i demotywatorami istnieje delikatna granica, którą często przekracza się mimowolnie. Ten sam czynnik może wpływać na jedną osobę motywująco, natomiast na drugą wręcz odwrotnie.

Czynniki, które mogą wpływać na motywację do ćwiczeń, uporządkowano poniżej w tabeli. Naturalnie zostały wymienione tylko niektóre elementy wpływające na psychikę ćwiczącego.

1. Wyznaczenie celu ćwiczeń, który jest w naszym zasięgu.

2. Plan treningowy.

2. Duża różnorodność ćwiczeń

4. Postępy motoryczne w czasie trenowania.

5. Postępy wizualne w okresie trenowania.

6. Pozytywny stosunek do ćwiczeń.

7. Miejsce ćwiczeń, które w pełni spełnia nasze oczekiwania.

8. Ludzie z którymi trenujemy.

Ilość czynników motywujących i demotywujących jest o wiele dłuższa, na każdego wpływa co innego. Jednak większość z powyższych czynników da się sprowadzić do wiedzy na temat ćwiczeń siłowych. Dlaczego? To WIEDZA jest odpowiedzialna za przekraczanie wspomnianej wyżej cienkiej granicy pomiędzy motywatorami i demotywatorami, to WIEDZA pozwala wybrać cel ćwiczeń zgodnie z możliwościami, to WIEDZA pozwala stworzyć dobry i skuteczny trening, to WIEDZA dostarcza informację o przewidywalnym czasie wystąpienia poprawy wyglądu. Jasny płynie z tego wniosek, aby zwiększyć motywację do ćwiczeń należysystematycznie pogłębiać wiedzę o ćwiczeniach siłowych, aerobowych, zasadach i metodach treningowych oraz własnym organizmie. Tylko to warunkuję przetrawianie w chwilach słabości i czerpanie radości z ruchu.

Źródło: trener.pl

SKUTECZNY TRENING W 6 KROKACH

SKUTECZNY TRENING W 6 KROKACH

6 punktów na drodze do mistrzostwa sportowego. Mówi się, że wystarczy, że zabraknie jednego z nich i cała struktura treningowa przestaje funkcjonować jak należy.

Więcej >>> Mniej...

1. TRENING

Podzielony na makro i mikro cykle treningowe. Przemyślany, rozplanowany, regularny. Zawierający dni przerwy, dni zwiększonej i ograniczonej intensywności. Zorganizowany w taki sposób, aby wszystkie elementy danej dyscypliny sportowej zamknąć w możliwie krótkim czasie. Tak, aby uniknąć sytuacji, w której np. przysiady robiliśmy ostatnio 3 tygodnie temu…

2. DIETA

Najlepiej chwycić się jednej filozofii żywienia i się jej mocno trzymać, nie zmieniać, co rusz. CrossFiterzy z całego świata proponują Zone Diet lub Paleo Diet, jako najlepsze programy żywieniowe dla sportowców. SŁUCHAJ WŁASNEGO CIAŁA – i wybierz to, co dla ciebie najlepsze.

3. STRETCHING

Bez rozciągania zwiększasz ryzyko kontuzji i szybkiego narastania syndromu przetrenowania.Rozciągaj najbardziej zaangażowane partie mięśniowe bezpośrednio po treningu, a przynajmniej raz w tygodniu zaplanuj porządną sesję rozciągania wszystkich partii ciała.

4. REGENERACJA

Masaże i wizyty w saunie, powinny być częścią naszej rutyny treningowej. Ciało i mięśnie potrzebują do swego nieustannego rozwoju REGENERACJI w tym samym stopniu, co treningu. Krótko mówiąc przyzwyczaj mięśnie do nagrody w postaci regularnej dawki regeneracyjnej przyjemności, a one odwdzięczą Ci się zwiększoną mobilnością, wytrzymałością i siłą na treningu. Zadbaj o to, a poczujesz efekty!

5. SEN

Najlepszy dostępny suplement regeneracyjny. Zadbaj o to, aby był zdrowy i efektywny. Wcale nie trzeba spać 12 godzin, aby sen można było uznać za wydajny i skuteczny. W zupełności wystarczy 6 do 8 godzin.

Aby zoptymalizować sen:

- Jedz na noc lekkie posiłki niewymagające długotrwałego trawienia.

- Nie słuchaj głośnej muzyki przed snem, lepiej się stopniowo wyciszać.

- Wieczorny trening powinien się kończyć na 3-4 godziny przed planowanym snem.

- Na godzinę przed spaniem staraj się nie korzystać z telewizora i komputera.

6. MOTYWACJA

Odpowiednia motywacja do treningu jest niezbędna do tego, aby przynosił on oczekiwane efekty. Dbaj o to, aby trening był tak zaplanowany, żeby sprawiał Ci przyjemność - ENJOY YOUR WORKOUT!

Źródło: CrossFit Mjollnir

SURVIVAL CORPS

SURVIVAL CORPS

Jednostka do zadań specjalnych.

Więcej >>> Mniej...

Drużyna, którą kompletujemy to osoby energiczne, szukające przygody i doświadczenia. To ludzie, którzy nie mogą siedzieć bezczynnie i kręci ich ciągłe działanie.
Kilometrowe biegi, dziesiątki przeszkód, tysiące uczestników, wiele godzin zabawy i atrakcji to tylko część kwestii, które będziesz miał okazję współtworzyć.

Sprawdź co możesz zyskać i DOŁĄCZ DO NAS!

100 dni do Wrocławia!

100 dni do Wrocławia!

Zacznij szykować formę już dziś!

Więcej >>> Mniej...

Tylko 100 dni zostało do pierwszego sygnału startowego w tegororocznej edycji Men Expert Survival Race!
Morskie Oko, Kilimandżaro i nowe, jeszcze bardziej ekstremalne przeszkody.

Do zobaczenia na starcie!

#TLUSTYCHALLENGE z Men Expert Survival Race

#TLUSTYCHALLENGE z Men Expert Survival Race

Spal wszystkie PĄCZKI i FAWORKI!

Więcej >>> Mniej...

Zasady są proste:
1 pączek lub faworek = 1 obwód ćwiczeń

PĄCZEK:
50 przysiadów
50 brzuszków
50 pajacyków
50 skręty tułowia w podporze
50 podciągnięć kolan do klatki piersiowej - skip A
50 dociągnięć pięt do pośladków - skip C

FAWOREK:
15 burpee (pompka- wyskok)
20 brzuszków
25 przysiadów
30 wykroków

Dołącz do wydarzenia.
Zrób zdjęcie z treningu i udostępnij z hashtagiem #tlustychallenge. Autorom najlepszych fotek rozdamy nagrody od L'Oreal Men Expert!

A Ty ile zrobisz dziś obwodów?

Zacznij tam gdzie JESTEŚ!

Zacznij tam gdzie JESTEŚ!

Nie musisz mieć formy podejmując wyzwanie startu w Men Expert Survival Race.

Więcej >>> Mniej...

Pomożemy Ci przygotować formę przed startem poprzez specjalnie stworzony plan treningowy. Nie musisz zapisywać się na siłownię ani posiadać specjalistycznego sprzętu. Wystaczy Twój cel, kawałek podłogi i mnóstwo pozytywnej energii.
Do zobaczenia na treningu!

Jest nas już 17 000 tysięcy!

Jest nas już 17 000 tysięcy!

Ekipa Survivalowców rośnie w siłę.

Więcej >>> Mniej...

W tym roku będzie nas co najmniej dwa razy więcej!

Ciężka praca przed nami, ale dla takich fanów naprawdę warto. Dziękujemy, że razem z nami podejmujecie wyzwanie!

Już wkrótce nowe miasta, przeszkody i wspólne treningi!

Do boju!

Mapa Men Expert Survival Race

Mapa Men Expert Survival Race

Mapa się zapełnia! Gdzie jeszcze pojawi się Men Expert Survival Race w 2015 roku?

Więcej >>> Mniej...

4 miasta ujawnione! Nasza mapa wygląda coraz ciekawiej.
Jak sądzicie, gdzie pojawi się kolejny znaczek Men Expert Survival Race?

W przyszłym tygodniu pojawią się informacje dotyczące kolejnych miast.

24 V Men Expert Survival Race - WROCŁAW​
7 VI Men Expert Survival Race - KRAKÓW​
21 VI Men Expert Survival Race - WARSZAWA
27 IX Men Expert Survival Race - POZNAŃ

Które miasta wybieracie?

POZNAŃ - TOR MALTA

POZNAŃ - TOR MALTA

MEN EXPERT SURVIVAL RACE ponownie wjeżdża do Stolicy Wielkopolski!

Więcej >>> Mniej...

27 września ponownie widzimy się podczas II edycji miejskiego cyklu biegów z przeszkodami!

Jeszcze więcej hardcorowych przeszkód, które sprawdzą Waszą formę, kilometrowe trasy i tysiące pozytywnie zakręconych uczestników!Jeśli boisz się o swoją formę, NIE MARTW SIĘ! Nasi eksperci od sprawności fizycznej zaproszą Cię na wspólne treningi przygotowujące do biegu. Dowiesz się co i jak ćwiczyć!

A tak to wyglądało rok temu.

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/ https://tarczynski.pl/ https://tolpa.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/ https://bieganieuskrzydla.pl/ https://kochamwroclaw.pl