Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Jak najlepiej przygotować się do biegu na tydzień przed

Jak najlepiej przygotować się do biegu na tydzień przed

Jak przygotować się na tydzień przed biegiem z przeszkodami Men Expert Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Został już tylko tydzień do Twojego startu w Men Expert Survival Race, a Ciebie ogarnia stres jak spożytkować te ostatnie siedem dni? Spokojnie, mamy coś specjalnego na tą okazję! Przygotowaliśmy zestaw wskazówek, które pozwolą Ci wystartować w pełni sił zarówno psychicznych jak i fizycznych!

Na samym początku warto wspomnieć, że jeżeli nie trenowałeś/aś do tej pory, to jesteś w poważnych tarapatach! Survival Race to prawdziwy test dla charakteru i mięśni, więc lepiej już zaplanuj wolne w pracy/szkole na poniedziałek, bo tutaj zakwasy to chleb powszedni! Jeżeli jednak masz za sobą sumiennie spędzony czas na treningach, to pozostaje Ci już tylko przygotować się za pomocą metody “tapering’u”.

“Tapering” (wyostrzanie) jest procesem, który przy pomocy planowo rozłożonego odpoczynku połączonego z intensywnymi treningami, pozwala na uzyskanie wrażenia ulepszenia formy w dniu wyścigu. Proces ten stosowany jest zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów w większości sportów wymagających dużego obciążenia siłowego, a w naszym przypadku bycia Survivalowcem! Jak o wyostrzaniu mawia Joe Friel (legendarny trener sportowców wytrzymałościowych):

umiarkowana i zmniejszająca się liczba treningów o wysokiej intensywności w czasie tego tygodnia owocuje lepszymi wynikami niż całkowity wypoczynek lub powolne lekkie treningi. Takie działanie pozwala na odbudowę zapasów glikogenu, zwiększa poziom enzymów aerobowych, podnosi objętość krwi i umożliwia naprawę zniszczonych tkanek".

Co z tego wynika? Musisz dobrze zaplanować nadchodzący tydzień!

Poniedziałek to czas na odpoczynek po wszystkich poprzednich treningach. To chwila na rachunek sumienia jak poszły poprzednie treningi, moment na przygotowanie sprzętu na nadchodzący przystanek Survival Race, kontakt z resztą ekipy, w której biegniesz. Najwyższa pora oczyścić głowę z negatywnych myśli i naładować się pozytywną energią, spędzając czas z bliskimi lub podczas aktywnego wypoczynku pokroju sauny lub spa. Znajdź chwilę na zrobienie sobie przyjemności!

Wtorek, Środa, Czwartek to dni, w które poza relaksem czas się zmobilizować na intensywny trening. Nie chodzi tutaj o bicie życiówek czy szybki maraton. Twój organizm na przestrzeni wykonywanych systematycznie treningów podczas cyklu przygotowawczego nie miał wystarczająco czasu na odpoczynek pomiędzy kolejnymi dniami treningowymi, jeżeli trenowałeś/aś intensywnie więcej niż 3 razy w tygodniu. Teraz nastał czas na zgromadzenie rezerw energetycznych. Ostatnie kilka dni poświęcamy na nasycenie mięśni i wątroby paliwem przy pomocy diety bogatej w węglowodany. Unikamy też treningów długich, czyli takich, które te rezerwy naruszą. Postaw na kilka interwałów z dłuższymi przerwami niż zwykle, a pozytywny efekt w niedzielę będzie zagwarantowany. Pamiętaj jednak, aby w te dni postawić na znajome potrawy. To nie jest dobry czas na eksperymentowanie w kuchni, trudno przecież przebiec przeszkody Survival Race z rolką papieru toaletowego w ręce!

Piąteczek, piątunio? Niestety, wieczorny wypad ze znajomymi lepiej zamienić na relaks w doborowym towarzystwie w zacisznym miejscu. Pamiętaj, to dobry czas na poprawienie sobie humoru ulubionymi węglowodanami więc śmiało sięgnij do lodówki po smakołyki. Do biegu zostały już tylko dwa dni, więc nie ma tu miejsca na wątpienie w siebie! Uwolnij się od strachu przed wyzwaniem i przygotuj psychicznie na stawienie mu czoła!

Jeżeli nie możesz wytrzymać bez biegania, to polecamy spokojny marszobieg z psem dla uwolnienia energii lub przejrzenie ulubionych motywacyjnych filmików z naszych poprzednich edycji.

Sobota powinna być początkiem Twojego rytuału. Czym on jest? To zestaw zachowań towarzyszących wszystkim mistrzom, pozwalający na wyłączenie myślenia o dniu sądu. Jeżeli takowego nie posiadasz, to nic straconego! Z czasem sam/a zauważysz pewne reguły w swoim zachowaniu, związane ze startami w Survival Race. Niepokój zostanie zastąpiony uśmiechem, a Ty podejdziesz do wyścigu jak do wyjątkowego treningu. To dobry dzień na przypomnienie sobie tej listy, przetrenowanie rozgrzewki, sprawdzenie informacji związanych z godziną startu i upewnienie się, że wszyscy Twoi towarzysze staną na linii startu. Nie stresuj się! Stres i zwątpienie wyrządzą więcej krzywdy niż niejeden upadek!

Niedziela - Twój wielki dzień! Nie zawracaj sobie już niczym głowy, to dzień sprawdzianu dla wszystkiego, co do tej pory zrobiłeś/aś. Bez względu na wynik, pamiętaj jednak, że masz się dobrze bawić! Tutaj nie ma przegranych! Uwierz w siebie i pracę jaką wykonałeś/aś na treningach. Traktuj wyścigi jako kamień milowy na drodze do wymarzonej kondycji. Wyciągnij wnioski ze wszystkich potknięć i karnych pompek, a kolejny Survival Race będzie dla Ciebie jeszcze większą przyjemnością. My zrobimy wszystko, abyś w ten dzień uśmiechał/a się więcej niż zwykle!

Do zobaczenia na trasie Survivalowcu! Wszystkie niezbędne informacjie znajdziesz na: www.SurvivalRace.pl

Survival Corps

Informacja dla kibiców - Survial Race Miejski Bieg z Przeszkodami

Informacja dla kibiców - Survial Race Miejski Bieg z Przeszkodami

Potrzebujemy Cię na trasie biegu z przeszkodami Men Expert Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Miejski Bieg z Przeszkodami Men Expert Survival Race to ogólnopolskie wyzwanie jakie stawiamy przed wszystkimi, którzy szukają jasnego, mocnego celu swoich treningów! Przygotowaliśmy dla Was cykl biegów ze specjalnie zaprojektowanym torem trzydziestu przeszkód osadzonych w miejskiej scenerii.

Jeżeli więc szukasz sportowych emocji na najwyższym poziomie, chcesz wspierać ulubioną drużynę lub po prostu wesoło spędzić czas to nie zwlekaj i sprawdź kiedy w Twoim mieście odbywać się będzie Survival Race! Na trasie tego niecodziennego biegu terenowego znajdziesz wiele ekstremalnych przeszkód, do pokonania których zawodnicy będą potrzebowali nie tylko własnej kondycji, ale i Twojego dopingu! Czas najszybciej płynie w grupie dobrych znajomych, więc zbieraj ekipę i wpadajcie skorzystać z wyjątkowych atrakcji jakie dla Was przygotowaliśmy całkowicie za darmo!

W jakim miejscu najlepiej ustawić się podczas kibicowania? Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie trzech najbardziej widowiskowych przeszkód.

  • Błotny tor to jedna z ulubionych przeszkód naszych Survivalowców! Można czołgać się, ślizgać i świetnie się przy tym bawić, a wszystko to w błocie do pasa. Jeżeli lubicie oglądać znajomych ubrudzonych od stóp do głów to to miejsce dla Was.

  • KING KONG czyli klasyczne kółka gimnastyczne, lekko rozbujane przez współtowarzyszy. Tutaj liczy się głownie siła rąk i zwinność, aby nie wylądować twarzą w błocie!

  • „Elektrofaza” to klatka o wymiarach 4m wysokości na 6 metrów zarówno szerokości jak i długości. Z jej kopuły zwisać będą pastuchy elektryczne , które jak śmiercionośne macki meduzy zadadzą ból i cierpienie tym, którzy odważą się sforsować przeszkodę biegnąc. Będzie to jedna z najbardziej widowiskowych przeszkód, więc dobrze ją zapamiętajcie!

  • Kliknij po więcej przeszkód

Poza trasą biegu, na kibiców czekać będzie miasteczko z zapleczem gastronomicznym, sceną, strefa dla dzieci i strefy naszych partnerów, którzy zadbają, aby ten dzień na długo pozostał w Twojej pamięci! Wszystkie niezbędne informacje o naszych wydarzeniach znajdziesz pod adresem: menexpertsurvivalrace.pl

ELIMINACJE KATEGORII LEGEND!

ELIMINACJE KATEGORII LEGEND!

Zostań LEGENDĄ Men Expert Survival Race w swoim mieście!

Więcej >>> Mniej...

Weź udział w eliminacjach i wystartuj wśród 30 najlepszych herosów.

Czym jest LEGEND?

LEGEND jest to elitarna konkurencja przeznaczona dla najlepszych sportowców walczących podczas tegorocznej edycji Men Expert Survival Race. Jest to bieg na odcinku 10 kilometrów z przeszkodami. Na najlepszych Herosów czeka między innymi start w pierwszej fali, darmowa wejściówka oraz atrakcyjne nagrody w tym okulary od firmy Gepetto.

Dla kogo jest kategoria LEGEND?

Kategoria LEGEND jest przeznaczona dla osób o nieprzeciętnej sprawności fizycznej, które bez większych problemów poradzą sobie z pokonaniem wszystkich przeszkód i powalczą o zwycięstwo w tej konkurencji.

Zapraszamy wszystkich sportowców i osoby aktywne fizycznie do udziału w eliminacjach i wysłaniu zgłoszeń.

Kto weźmie udział w biegu Legend?

  • Najlepsi zawodnicy wyłonieni na drodze eliminacji,

  • Zwycięzcy tegorocznych biegów na 10 kilometrów

  • Zawodnicy reprezentujący firmę TREC NUTRITION

  • Najlepsi trenerzy wyłonieni przez naszych partnerów treningowych

  • Znani sportowcy

Jak wyglądają eliminacje?

Eliminacje polegają na wykonaniu specjalnego treningu określonego przez organizatra w jak najkrótszym czasie. Należy nagrać film z wykonywania podanego wokout’u, na którym będzie widoczna sylwetka ćwiczącego oraz stoper mierzący czas.

Jak wygląda trening eliminacyjny?

For time:

21-15-9

Burpee

Push Up

Sit Up

Sprawdź jak powinno to wyglądać!
https://www.youtube.com/watch?v=3FuWlc40pbs

Na czas należy wykonać trzy serie każdego z podanych ćwiczeń. W pierwszej serii do zrobienia jest po 21 powtórzeń Burpee, Push Up i Sit Up. Kolejna runda polega na wykonaniu 15 powtórzeń każdego z ćwiczeń, natomiast w ostatniej - trzeciej serii trzeba zrobić po 9 powtórzeń.

Każde z ćwiczeń należy wykonać zgodnie ze standardami przedstawionymi na filmie.

Jak należy się zgłosić do eliminacji?

Po wykonaniu treningu i nagraniu go, należy udostępnić film zatytułowany „Jestem LEGENDĄ Men Expert Survival Race – [imię i nazwisko], poprzez portal np. Youtube.com.

Następny krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, do którego przekierowanie znajduje się poniżej.

WYPEŁNIJ FORMULARZ TU

Do kiedy można zgłaszać udział w eliminacjach?

Zgłoszenia do biegu LEGEND kończą się na 2 tygodnie przed wydarzeniem w każdym mieście. Dokładne terminy zostały podane w regulaminie.

10 kilometrów, 30 przeszkód i 29 przeciwników dzielących Cię od zwycięstwa!

JESTEŚ GOTOWY?

REGULAMIN ELIMINACJI

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - BodyLab Fitness!

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - BodyLab Fitness!

BodyLab Fitness zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do drugiego biegu Men Expert Survival w Warszawie.

Gdzie?

BodyLab Fitness

Ul.Jana Kazimierza 30, Warszawa

W jakie dni będą odbywać się treningi?

Podczas zapisu nie wybierasz dnia ani godziny, jedynie okres, w których chcesz go wykonać. Dopiero po zapisie umawiamy Cię na wizytę w wybranym przez Ciebie czasie.

Od kiedy są treningi?

23 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Nastepnie konsultant BodyLab Fitness zapisuje Cię na wybrany termin.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

TRENING W BODYLAB FITNESS - TO JEST FITNESS PRZYSZŁOŚCI!

Nowoczesne ćwiczenia z elektrycznymi impulsami, które maksymalnie spełniają wymagania mieszkańców dużego miasta!

Dowiedz się wiecej o BodyLab Fitness i odwiedź klub na Facebook'u.

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - Gate4!

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - Gate4!

Gate4 zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do drugiego biegu Men Expert Survival we Wrocławiu.

Gdzie?

Gate4

ul. Wagonowa 14/18, Wrocław

W jakie dni będą odbywać się treningi?

WTORKI i CZWARTKI

godzina 19:30

Kiedy są pierwsze zajęcia?

24 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Tydzień przed każdym treningiem możesz się zapisać na zajęcia w wybranym dniu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Gate4 po raz drugi będzie przygotowywał chętnych do biegu Survival Race. Treningi poprowadzi Kamila Martynowicz(Namyślak) -CrossFit Level One Trainer, Asystent Instruktora StrongFirst, trener z 10 letnim doświadczeniem w pracy zawodowej.

Dowiedz się wiecej o Gate4 i odwiedź klub na Facebook'u.

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - CrossFit Wrocław!

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - CrossFit Wrocław!

CrossFit Wrocław zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do drugiego biegu Men Expert Survival we Wrocławiu.

Gdzie?

CrossFit Wrocław

ul. Marcelego Bacciarellego 54

W jaki dzień będą odbywać się treningi?

SOBOTA 10:00

Kiedy są pierwsze zajęcia?

21 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Tydzień przed każdym treningiem możesz się zapisać na zajęcia w wybranym dniu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

CrossFit Wrocław to największy afiliowany box w Polsce. Nowoczesna siłownia wyposażona w profesjonalny sprzęt firmy HES.

Dowiedz się wiecej o CrossFit Wrocław i odwiedź klub na Facebook'u.

Treningi z Barbell Zone!

Treningi z Barbell Zone!

Barbell Zone zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do drugiego biegu Men Expert Survival w Warszawie.

Gdzie?

Barbell Zone

Ul.Mozaikowa 157, Warszawa Wawer

W jakie dni będą odbywać się treningi?

WTORKI 19:10

Kiedy są pierwsze zajęcia?

17 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Tydzień przed każdym treningiem możesz się zapisać na zajęcia w wybranym dniu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

BARBELL ZONE jest akademią treningu funkcjonalnego, w której głównym trenerem jest posiadający certyfikat CrossFit Level 1 Maciej Janiszewski.

Dowiedz się wiecej o Barbell Zone i odwiedź klub na Facebook'u.

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - Lemon Fitness

TRENUJ POD OKIEM EKSPERTÓW - Lemon Fitness

Klub Lemon Fitness zaprasza wszystkich Survivalowców na wspólne treningi!

Więcej >>> Mniej...

Podczas zajęć wspólnie przygotujemy się do pierwszego biegu Men Expert Survival w Krakowie.

Gdzie?

Klub Lemon

ul. Ludwinowska 11, Kraków

W jakie dni będą odbywać się treningi?

PONIEDZIAŁEK 19:00

ŚRODA 18:00

Kiedy są pierwsze zajęcia?

16 marca

Jaki jest koszt udziału w treningach?

Treningi są bezpłatne

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy odbywają się przez platformę Evenea. Tydzień przed każdym treningiem możesz się zapisać na zajęcia w wybranym dniu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Lemon Fitness to klub otwarty z myślą o wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek. Stworzony z pasją i zaangażowaniem stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich Gości.

Dowiedz się wiecej o Lemon Fitness i odwiedź klub na Facebook'u.

Dzień kobiet

Dzień kobiet

8 marca, czyli święto wszystkich kobiet!

Więcej >>> Mniej...

Drogie PANIE dziś Wasze święto!

Życzymy Wam żebyście na tegorocznej edycji Men Expert Survival Race, przyćmiły Panów i pokazały swoją MOC!

Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs. Wrzucajcie foty z treningu z hashtagiem ‪#‎WhoRunTheWorld‬, 3 zdjęcia z największą ilością like'ów zostaną przez nas solidnie nagrodzone. Czas start...

Pokażcie Panom na co Was stać!

KONKURS

KONKURS

WYBIERZ NAJLEPSZĄ NAZWĘ SURVIVALOWEJ DRUŻYNY 2015!

Więcej >>> Mniej...

Survivalowcy, już dziś rozpoczynamy cykl konkursów na najlepsze nazwy Waszych drużyn. Co miesiąc wybierzecie 3 najbardziej pomysłowe określenia teamów głosując na nie w komentarzach. Zwycięzcy zostaną obsypani nagrodami i przejdą do głównego finału. Gotowi?

ZAŁOŻENIA KONKURSU:

Każdego miesiąca publikujemy listę najśmieszniejszych nazw drużyn.

Głosować można w komentarzach pod publikacją. Każda osoba może tylko raz oddać swój głos na drużynę.

Głosowanie trwa przez 15 dni od publikacji listy.

16 dnia od publikacji ogłaszamy 3 zwycięskie nazwy drużyn, które otrzymują survivalowe gadżety oraz przechodzą do ścisłego finału.

W ścisłym finale biorą udział faworyci wyłonienie w każdym miesiącu. Ostateczne głosowanie na najzabawniejszą nazwę drużyny Men Expert Survival Race 2015 odbywa się na facebook'u poprzez komentarze. Team z największą ilością komentarzy wygrywa.

Bądźcie cierpliwi już niebawem ogłosimy główną NAGRODĘ!

REGULAMIN KONKURSU

START SYSTEMU TRENINGOWEGO

START SYSTEMU TRENINGOWEGO

Dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoją formę i potrzebują planu treningowego - WŁAŚNIE STARTUJEMY.

Więcej >>> Mniej...

Dla każdego, kto chce się przgotować i poszukuje planu jak to zrobić przygotowaliśmy nasz autorski system treningowy.

Wejdź w zakładkę PRZYGOTUJ SIĘ > SPECJALNY PLAN TRENINGOWY

WOD? AMRAP? O co chodzi?

WOD? AMRAP? O co chodzi?

Treningi skłądające się na 10cio tygodniowy plan treningowy w dużej mierze wywodzą się z systemu treningowego CrossFit. Oznaczenia zastosowane do opisania ćwiczeń są w języku angielskim, często w skróconej formie. Dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik treningowy...

Więcej >>> Mniej...

#WOD (Workout of the day)

W treningu CrossFit tak określa się zadania przeznaczone na poszczególne treningi. Często łączy się je z rozgrzewką i treningiem techniki. Angielska nazwa to Workout Of the Day i oznacza, że na dany dzień przeznaczony jest określony rodzaj zadania treningowego do wykonania.

#AMRAP (As many rounds as possible)

Oznaczenie wykorzystane w treningach podczas, których mamy określony czas trwania treningu np. w ciągu 5 minut. W podanym czasie wykonasz tak dużo rund i powtórzeń jak tylko będziesz w stanie.

#FOR TIME (Na czas)

Trening, którego celem jest wykonanie treningu lub osobnych ćwiczeń na czas.

#EMOM (Each minute on the minute)

Podczas treningu określonego skrótem "EMOM", w każdej minucie wykonujemy taką samą sekwencję ruchów i ćwiczeń.

Istnieją dwa rodzaje treningu EMOM:

● Z określoną liczbą powtórzeń;

● Z określonym czasem wykonywania ćwiczeń.

#TABATA

Oznaczenie treningu interwałowego, trwającego 4 minuty przy stosunku - 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy.

Realizacja naszego planu to pierwszy krok do treningów z ekspertami Men Expert Survival Race!

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/ https://tarczynski.pl/ https://tolpa.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/ https://bieganieuskrzydla.pl/ https://kochamwroclaw.pl