Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

5 powodów, dla których warto startować w Men Expert Survival Race

5 powodów, dla których warto startować w Men Expert Survival Race

Biegi survivalowe stanowią atrakcyjną, gwarantującą zastrzyk adrenaliny alternatywę dla klasycznych imprez biegowych. Dlatego, z roku na roku gromadzimy na starcie Men Expert Survival Race coraz większą liczbę zawodników, którzy chcą przeżyć z nami ekstremalną przygodę. Dlaczego warto brać udział w biegach survivalowych takich jak nasz?

Więcej >>> Mniej...

1. Gdzie kończy się bieg, a zaczyna przygoda

W porównaniu do tradycyjnych imprez biegowych, zawody ekstremalne to: urozmaicona, hardcore’owa trasa, ogromna zabawa i skok adrenaliny czekający praktycznie na każdym kroku! Paintballowy ostrzał, czołganie się, strome podbiegi czy przedzieranie się przez błoto, to tylko niektóre z przeszkód, z którymi musicie zmierzyć się na trasie. Dorzucając do tego klimatyczną scenerię i niesamowitą atmosferę dajemy Wam przepis na przeżycie niesamowitej przygody!

2. Jesteś zwycięzcą!

Dla większości uczestników Men Expert Survival Race nie liczy się wysokie miejsce w klasyfikacji czy nagrody. Największą wygraną jest tak naprawdę… ukończenie biegu oznaczające przełamanie swoich barier i udaną walkę z własnymi ograniczeniami. Wiemy, że przygotowania do startu wymagają od Was wielu treningów, wytrwałości i odporności psychicznej. Dlatego gwarantujemy, że samoprzekroczenie mety będzie dla Was ogromną satysfakcją!

3. Nie tylko dla biegaczy

Nie musisz być zapalonym biegaczem, by startować w zawodach survivalowych. Kluczem do udanego startu w Men Expert Survival Race jest przede wszystkim ogólna sprawność. Wśród naszych uczestników znajdujemy osoby sporadycznie uprawiające jogging, jak i regularnie trenujących żołnierzy. Z myślą o wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w naszym biegu ekstremalnym - niezależnie od kondycji i doświadczenia - przygotowaliśmy trzy trasy uwzględniające różne poziomy trudności.

4. Współpraca zamiast rywalizacji

W Men Expert Survival Race można startować solo oraz w grupie. Na start grupowy decydują się przede wszystkim firmy, które wystawiają do biegu swoje drużyny korporacyjne. Wspólny start pracowników w survivalu to okazja do rozwijania kompetencji przydatnych w codziennych, biznesowych obowiązkach, np. współpracy w grupie. Duch rywalizacji jest podczas naszych biegów survivalowych przełamany współpracą również wśród biegaczy startujących indywidualnie – zawodnicy wspierają się wzajemnie przy pokonywaniu najcięższych przeszkód.

5. Powrót do natury

Nieodłącznym aspektem naszych biegów jest błoto, adrenalina i ogromne zmęczenie. Dla osób, które na co dzień funkcjonują w sterylnych warunkach i wyciągają rano z szafy wyprasowane koszule czy buty na obcasach, takie „sponiewieranie się” podczas survivalu to doskonały sposób na reset i wystrzał endorfin!

MESR 2015 Warszawa - Relacja, zdjęciowa i wyniki

MESR 2015 Warszawa - Relacja, zdjęciowa i wyniki

Warszawski etap Men Expert Survival Race na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy w ubiegłą niedzielę 21 czerwca zebrali się by uczestniczyć w tym prawdziwym festiwalu sportów wytrzymałościowych. Już od wczesnych godzin porannych, tereny otaczające żoliborskie Centrum Olimpijskie zaczęły wypełniać się entuzjastami pokonywania własnych słabości.

Więcej >>> Mniej...

Warszawski etap Men Expert Survival Race na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy w ubiegłą niedzielę 21 czerwca zebrali się by uczestniczyć w tym prawdziwym festiwalu sportów wytrzymałościowych. Już od wczesnych godzin porannych, tereny otaczające żoliborskie Centrum Olimpijskie zaczęły wypełniać się entuzjastami pokonywania własnych słabości. Po odebraniu pakietów startowych, pierwsza fala rozpoczęła zmagania na 10 kilometrowej trasie jeszcze zanim na dobre zgromadzeni fani zdążyli się rozbudzić. Liczne rodziny, bliscy przyjaciele oraz znajomi z drużyn powoli zaczęli rozstawiać się na różnych odcinkach trasy, a Survivalowe miasteczko rosło z każdą minutą.

bieg z przeszkodami

Gorąca atmosfera nie była jednak spowodowana wyłącznie rozgrzewkami prowadzonymi przez trenerkę Kamilę Martynowicz, ale również przez zapowiadane oberwanie chmury. Dzięki Waszej sile na szczęście na Survivalowców spadła tylko woda podczas przeprawy przez Wisłę lub podczas pokonywania Elektrofazy! Matka Natura stanęła po stronie ludzi, którzy lubią zmieniać się na lepsze i przywitała nas rozpalonym słońcem. Dało się je szczególnie odczuć podczas przeprawy przez pobliską piaskarnię, która po kilku kilometrach morderczej walki, przypominała biegaczom pustynię. Po raz kolejny przeszkody takie jak Triceps Killer czy King Kong na długo pozostaną w pamięci biegaczy, którzy zlekceważyli trening górnych partii ciała. Trasa poprowadzona przez “tropikalne” strefy zalewowe Wisły to wyzwanie nawet dla śmiałków z najlepszym przygotowaniem fizycznym!

Po zeszłorocznej edycji wymagania były bardzo wysoko postawione wobec organizatorów. Po reakcji Survivalowców, którzy ukończyli całą trasę, wiemy że oSurvival Corps stanęło na wysokości zadania. Trudno było zobaczyć choćby jedną niezadowoloną twarz wśród szczęśliwców, który przekroczyli linię mety. Na tych, którym nie było to jeszcze dane czekała aromatyczna kawa od Etno Cafe lub dawka emocji na stoisku Mobile Vikings lub w strefie L’Oreal. Braki w energi dało się również łatwo nadrobić dzięki okolicznym food truck’om z ofertami na każde podniebienie.

W klasyfikacji LEGEND najlepiej spisali się Maciej Cebrak oraz Joanna Zmokła wśród pań. Na trasie Hero stawkę zdominowali:Wojciech Brzoskwinia i Anastasia Hortman, natomiast w kategorii Warrior nikt nie mógł się równać z Radosławem Czyżem i Agnieszką Szragą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji w stolicy! Prezenty dla zwycięzców ufundowali nasi sponsorzy, którym dziękujemy za wsparcie i wiarę w Survivalowe współzawodnictwo: Men Expert , www.zostanvikingiem.pl MentalWay - Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko, New Balance Poland,Prezentokracja, Trec Nutrition Gepetto Polska, 4MOVE, Frag Factory paintball Zdrofit, Patchwork Hostel, Etno Cafe Okrąglak Polski Komitet Olimpijski Krzysztof Bugla Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Wolontariuszom Survival Corps, oraz Wszystkim którzy przyczynili się aby to wydarzenie mogło się odbyć!

Widzimy się już jesienią na trzech kolejnych odsłonach Men Expert Survival Race! Do zobacenia.

​WYNIKI I VIDEO

ZDJĘCIA

OFICJALNA FOTORELACJA

ZDJĘCIA Z GODZIN: 9:00 - 12:00

ZDJĘCIA Z GODZIN: 12:00 - 14:00

ZDJĘCIA Z GODZIN: 14:00 - 16:30

OSTATNIE INFO PRZED BIEGIEM - WARSZAWA

OSTATNIE INFO PRZED BIEGIEM - WARSZAWA

To już Wasza ostatnia prosta przed startem warszawskiej edycji Men Expert Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Bardzo prosimy o stawienie się najpóźniej na godzinę przed startem Twojej fali w BIURZE ZAWODÓW by odebrać pakiet startowy.

BIURO ZAWODÓW będzie czynne od godz. 8:00.

Tutaj znajdziesz mapę z oznaczonym miasteczkiem survivalowym oraz trasą biegu:

INTERAKTYWNA MAPA BIEGU

JAKIE OŚWIADCZENIA BĘDĄ POTRZEBNE DO STARTU:

Te, które potrzebne są zazwyczaj - poświadczające odpowiedni stan zdrowia i oświadczenie o akceptacji regulaminu i braniu udziału w imprezie na własną odpowiedzialność.

 • Wzór dostępny jest tutaj: Oświadczenie.Wydrukowane, wypełnione i podpisane oświadczenie potrzebne będzie do odbioru pakietów startowych;

 • Jeżeli nie jesteś pełnoletni dodatkowo będziesz musiał mieć podpisaną Zgodę Opiekuna;

 • Jeżeli odbierasz za kogoś pakiet startowy potrzebne będzie nam zarówno podpisane Oświadczenie tej osoby jak i wypełnione Upoważnienie do odbioru.

Chcielibyśmy również poinformować, że edycja danych, w tym zmiany zawodników, jest możliwa tylko do jutra (16.06.2015r.) do godz. 8:00.

Później możesz jedynie upoważnić kogoś do odbioru Twojego pakietu.

Fala LEGEND startuje o godz. 11:45

WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ NA SCENIE GŁÓWNEJ O GODZ.:

LEGEND i HERO 10 km 14:00.
WARRIOR 5 km. 16:45

Na miejscu będzie możliwość pozostawienia rzeczy w PRZECHOWALNI. Za rzeczy tam pozostawione nie bierzemy odpowiedzialności. Będziesz jednak mógł skorzystać
z DEPOZYTU na drobne rzeczy jak portfel, telefon, czy klucze. Za te rzeczy bierzemy odpowiedzialność, a płatność wynosi 2zł.

Widzimy się na starcie!

Pozdrawiamy,

Survival Corps

KOMUNIKAT - NOWA DATA MESR 2015 Katowice 20 września 2015r.

KOMUNIKAT - NOWA DATA MESR 2015 Katowice 20 września 2015r.

UWAGA ważny komunikat! Z uwagi na obchodzone 150 lecie Katowic i mnogość imprez towarzyszących wspólnie z miastem podjęliśmy decyzję o zmianie daty naszego wydarzenia.

Więcej >>> Mniej...

UWAGA ważny komunikat! Z uwagi na obchodzone 150 lecie Katowic i mnogość imprez towarzyszących wspólnie z miastem podjęliśmy decyzję o zmianie daty naszego wydarzenia. Ostatecznie Men Expert Survival Race odbędzie się na terenie 3 Stawów w Katowicach w niedzielę 20 września 2015r. Dla tych, którzy zakupili bilety i nie pasuje im nowa data - prosimy o kontakt w sprawie zwrotu pieniędzy za zakupiony bilet.

Mamy nadzieję, że dzięki temu większość z Was będzie miała okazję uczestniczyć w większej ilości wydarzeń, zamiast wybierać tylko niektóre. My tym czasem wracamy do pracy, by zaskoczyć Was nowymi pomysłami na torach w każdym z miast.

ZAPROŚ ZNAJOMYCH DO WYDARZENIA NA FB

MESR 2015 Kraków - Relacja zdjęciowa i OFICJALNE wyniki

MESR 2015 Kraków - Relacja zdjęciowa i OFICJALNE wyniki

W niedzielę 7 czerwca dawna stolica Polski skąpała się nie tylko w palących promieniach Słońca, ale również w pocie ponad tysięcznej armii uczestników tworzących Men Expert Survival Race. Okolice Wawelu oraz nadwiślańskie bulwary stały się areną zmagań wszystkich tych, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach.

Więcej >>> Mniej...

W niedzielę 7 czerwca dawna stolica Polski skąpała się nie tylko w palących promieniach Słońca, ale również w pocie ponad tysięcznej armii uczestników tworzących Men Expert Survival Race. Okolice Wawelu oraz nadwiślańskie bulwary stały się areną zmagań wszystkich tych, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego niezwykłego, miejskiego biegu z przeszkodami.

OFICJALNE wyniki DRUŻYNOWE -10 km

OFICJALNE wyniki DRUŻYNOWE - 5 km

OFICJALNE wyniki LEGEND -10 km

OFICJALNE wyniki WARRIOR - 5 km

OFICJALNE wyniki HERO - 10 km

Kraków przywitał wszystkich uczestników Survival Race pogodą, która nawet najbardziej wytrzymałym biegaczom sprawiła nie lada kłopot. Błękitne niebo bez nawet najmniejszej chmury spowodowało, że temperatura powietrza przekroczyła magiczną liczbę 30 stopni Celsjusza i nadała nowe znaczenie określeniu biegi ekstremalne. W takich warunkach mało który biegacz podjąłby się treningu, ale Survivalowcy to nie są normalni ludzie! Do grona nieprzeciętnych entuzjastów biegania dołączyli między innymi: Tomasz “Gorilla” Drwal czy Grzegorz Szczechla, który wygrał już w tym sezonie 5 biegów terenowych pod rząd w tym 2x Men Expert Survival Race .

Uczestnicy startowali kolejno w kategoriach Legend i Hero, które rozgrywały się na dziesięcio kilometrowej trasie, a po nich na start meldowali się Warriorzy w celu ukończenia pięcio kilometrowej katorgii. Jednak jak już Survivalowcy zdążyli zauważyć, tutaj sam bieg jest odpoczynkiem. Najtrudniejsze jest sprawne pokonywanie przeszkód, które sprawdzają wszystkie aspekty wcześniejszych treningów. Tutaj nie ma litości dla pomijania mięśni, których przeciętny biegacz nie używa. Praca z własnym ciężarem ciała to klucz do zwycięstwa i sylwetki godnej herosa z krwi i kości. Jest to również wyzwanie dla silnej woli i solidny sprawdzian dla charakteru. Wielokrotnie można było zobaczyć chwile zwątpienia, kiedy która z przeszkód wydawała się nie do pokonania. Na szczęście nic tak nie motywuje do działania jak doping od znajomych z drużyny i wiernych kibiców! Miło było patrzeć jak członkowie różnych grup pomagali sobie wzajemnie na najtrudniejszych przeszkodach, a wspólne okrzyki zwycięstwa rozbrzmiewały nad Wisłą do późnych godzin popołudniowych.

Przy tak wysokich temperaturach wiadome było, że biegacze najbardziej polubią przeszkody, w których głównym elementem była woda. Wskakiwanie i czołganie się w basenie wypełnionym po brzegi wodą, kontener z lodem czy Slip & Slide cieszyły się na trasie największym entuzjazmem ze strony rozpalonych Survivalowców. Jeżeli chodzi o skalę wyzwań rzuconych przez trasę biegu, nie mieliśmy wątpliwości, że do faworytów powróci Quarter Pipe, Triceps Killer i King Kong czyli miejsca, gdzie siła rąk ma znaczenie. Na szczęście w razie ewentualnego deficytu w bicepsie, na pomoc ruszał zespół i delikwent uchodził cało przed fizyczną naganą egzekwowaną przez obsługę toru. Tutaj nie ma ścieżek na skróty! Dzięki sile Waszych nóg, udało się wesprzeć akcję charytatywną organizowaną dla Leny Cholewy! Jesteście niesamowici!

Na zmęczonych walką wojowników przygotowana również była ekipa Men Expert ze swoimi kosmetykami, które pomagały na nowo odkryć kolor skóry po błotnych zmaganiach oraz odpowiednio ją nawilżyć po intensywnej kuracji słońcem. Prezentokracja oraz L’Oreal sprawili, że najszybsi Survivalowcy wrócą do domu jeszcze bardziej uśmiechnięci niż po przekroczeniu linii mety! Liderem całego wydarzenia został niepokonany Grzegorz Szczechla, który nieprzerwanie wygrywa kolejne biegi ekstremalne. W tym roku to już po raz drugi staje na najwyższym stopniu podium Men Expert Survival Race, tym razem w klasie Legend 10km. Wśród pań w tej kategorii dominowała Zuzanna Sobczak. W kategorii Hero 10 km najszybszy okazał się Hubert Rozniatowski, a reprezentantką płci pięknej była Agata Abramowicz, której reszta Survivalowiczek deptała po piętach do samego końca. Wśród Warriorów na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Horawa oraz Urszula Górska. Gratulujemy świetnych czasów największym hardcorowcom w naszej ekipie!

OFICJALNE wyniki WARRIOR - 5 km

OFICJALNE wyniki HERO - 10 km

Dla spragnionych dalszych wrażeń zapraszamy również na naszego Facebook’a, gdzie będziemy publikować zebrane przez nas materiały foto oraz video. Wiemy, że emocje zebrane podczas wyścigu, będą Was motywować jeszcze na długo po jego ukończeniu więc trenujcie dalej jak przystało na prawdziwych Survivalowców!

Chcemy również bardzo podziękować wszystkim, bez których to wydarzenie nie miało by szans powstać. Niezliczonej grupie wolontariuszy, budowniczych, ratowników oraz osób prywatnych, które poświęciły swój wolny czas na pomaganie nam z wyzwaniami związanymi z organizacją takich eventów. Jesteście niezastąpieni! To samo tyczy się wsparcia jakie zapewnili nam: Men’s Health, NewBalance, Mentalway,Trec Nutrition, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Gepetto, RMF MAXXX, WP.pl, TrenerBiegania.pl oraz Benefit Multimedia! Dodatkowo chcięli byśmy podziękować wszystkim trenerom zaangażowanym w rozgrzewki oraz klubom Lemon FItness i Platinium Fitness za ogromne wsparcie! Dzieki!

Nie możemy się już doczekać kolejnych edycji Men Expert Survival Race, aby znowu zobaczyć wasze uśmiechnięte twarze! Nie zapomnijcie się zapisać na najbliższy wyścig, który startuje już 21 czerwca w stolicy Polski – Warszawie! Czekać na Was będzie nowa trasa, a co za tym idzie nasze przeszkody w zupełnie innej odsłonie! Do zobaczenia na miejscu Survivalowcy!

Zapraszamy do obejżenia naszej galerii zdjęć i oznaczania się na nich.

​GLERIA nr 1 - Facebook 60 zdjęć

OFICJALNE wyniki WARRIOR - 5 km

OFICJALNE wyniki HERO - 10 km

WYSTARTUJ W WARSZAWIE!

Jak najlepiej się nawadniać podczas biegów z przeszkodami.

Jak najlepiej się nawadniać podczas biegów z przeszkodami.

Dobór płynu jakiego będziecie używać do tego procesu powinien być źródłem nie tylko wody, ale i niezbędnych elektrolitów, które pomogą wam przetrwać morderczą trasę Survival Race. Z tej okazji na trasie dziesięcio kilometrowej przygotowaliśmy dla Was specjalny punkt gdzie uzupełnicie płyny i wrócicie na trasy gotowi na wszystko! Do zobaczenia w Krakowie!

Więcej >>> Mniej...

Jak piją Survivalowcy?

Najbliższy przystanek Men Expert Survival Race odbędzie się pod krakowskim Wawelem już w tą niedzielę 7 czerwca, więc z tej okazji mamy zaszczyt zaprezentować przeszkodę niespodziankę, przygotowaną specjalnie na tą okazję - upał! Prognozowane ponad trzydzieści stopni Celsjusza powinno Wam dać do myślenia, podczas dobierania strategii, na pokonanie naszych tras. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mały poradnik, jak pokonać to wyzwanie i dobiec do mety w jednym kawałku.

Aby rozpocząć temat nawadniania podczas biegów, musicie zdiagnozować samych siebie. Nie martwcie się jednak, nie będzie to wymagało wizyty u lekarza specjalisty, ponieważ z pomocą przyjdzie Wam wasze własne doświadczenie! Najważniejszym aspektem związanym z dostarczeniem napojów przed/podczas i po treningach jest słuchanie własnego ciała. Może to brzmieć banalnie, ale jeżeli macie już kilka treningów za sobą to wiecie, o czym piszemy. Musicie sami zdać sobie sprawę, jak Wasz organizm działa, jak reaguje na różne napoje i kiedy należy je dostarczać. Nie chcemy faworyzować żadnego z nich, ponieważ każdy organizm różni się od siebie i to wyłącznie od Was będzie zależeć, co z nim zrobicie. My postaramy się zadbać, aby Ci, którzy stawiają pierwsze kroki w Survivalu, nie odwodnili się przed ukończeniem wyzwań, rzuconych przez nasze przeszkody!

Sposobów na uzyskanie jak najlepszych wyników podczas biegania i nie wyrządzenie szkód dla swojego organizmu jest prawdopodobnie tyle ile samych Survivalowców - tysiące. Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do swojego sposobu nawadniania podczas wysiłku fizycznego, to nie jest dobry czas aby go zmieniać. Organizm nie lubi radykalnych zmian, w krótkim okresie czasu. Warto się jednak zastanowić nad udoskonalaniem tego aspektu! Nie polecamy na pewno napojów gazowanych i mocno słodzonych, które mogą spowodować u was skutek odwrotny do pożądanego. Warto postawić na zaufane napoje, charakteryzujące się dobrzą przyswalajnością, a więc posiadające pH zbliżone do pH krwi. Tutaj nad wodą górę biorą napoje izotoniczne np. 4move.

Survival Race moża sklasyfikować jako trening interwałowy, ze względu na zmienną intensywność wysiłku podczas trwania całego biegu. Tutaj faza odpoczynku to wyłącznie sprinty pomiędzy przeszkodami, więc zapomnijcie o spokojnym marszu pamiętanym z bieżni w klimatyzowanych siłowniach. Przy zapowiadanych 30 stopni Celsujasza wyleją się z Was hektolitry potu.

Jak zatem poradzić sobie ze skawerem lejącym się z nieba?

Waszym głównym sprzymierzeńcem i centrum dowodzenia jest Wasza głowa, nie pozwólcie więc na jej przegrzanie! Nakrycie głowy i okulary potrafią zdziałać cuda tak samo jak krem z filtrem UV. Opalenizna i nowe pokłady witaminy D brzmią chyba lepiej niż spalony naskórek i ewentualny udar słoneczny? Wróćmy jednak do tematu przyjmowania płynów. Podczas biegu interwałowego na średnim dystansie będziecie potrzebować sporego zapasu wody i elektrolitów. Wypicie dodatkowej ilości wody na kilka godzin przed startem to dobry pomysł tak samo jak pożywne śniadanie. Jeżeli dopiero zaczęliście przygodę z bieganiem, warto jeszcze w fazie treningów sprawdzić, ile Wasz organizm traci płynów podczas biegu na wybranym dystansie. Aby to ocenić dokładniej niż przy użyciu aplikacji na smartphonie, polecamy klasycznie zważyć się przed i po biegu. Oczywiście należy to zrobić nago i z osuszoną skórą, aby pomiar był jak najbardziej dokładny. Teraz odejmijcie wagę po biegu od wagi przed. Dodajcie do wyniku ilość wypitych płynów (zakładając, że 1 litr to 1 kilogram). Jeśli ważysz o 0,5 kg mniej i wypiłeś/aś 0,5 litra wody, całkowita utrata płynów wyniosła 1 litr. Aby określić ilość płynów, którą powinniście pić co kwadrans, podzielcie swoją godzinną utratę płynów przez 4 (w powyższym przykładzie będzie to 250 ml). Jak odwołać się z tym wynikiem do biegania przy wysokich temperaturach i wilgotności powietrza? Dodajcie do ilości wypoconych płynów około 30/40% z pierwszego wyniku! Właśnie wykonaliście swój pierwszy “test wodny”! Czas go teraz wykorzystać w praktyce podczas Survival Race!

Reasumując, nawadnianie się przed, w trakcie i po biegu jest bardzo ważne, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Dobór płynu jakiego będziecie używać do tego procesu powinien być źródłem nie tylko wody, ale i niezbędnych elektrolitów, które pomogą wam przetrwać morderczą trasę Survival Race. Z tej okazji na trasie dziesięcio kilometrowej przygotowaliśmy dla Was specjalny punkt gdzie uzupełnicie płyny i wrócicie na trasy gotowi na wszystko! Do zobaczenia w Krakowie!

Survival Corps


OSTATNIE INFO PRZED BIEGIEM - KRAKOW

OSTATNIE INFO PRZED BIEGIEM - KRAKOW

Najważniejsze informacje dotyczące Krakowskiej edycji Men Expert Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Witaj!

To już Twoja ostatnia prosta przed startem we wrocławskiej edycji Men Expert Survival Race!

Bardzo prosimy o stawienie się najpóźniej na godzinę przed startem Twojej fali w BIURZE ZAWODÓW by odebrać pakiet startowy.

Tutaj znajdziesz mapę z oznaczonym miasteczkiem survivalowym oraz trasą biegu:

INTERAKTYWNA MAPA BIEGU

JAKIE OŚWIADCZENIA BĘDĄ POTRZEBNE DO STARTU:

Te, które potrzebne są zazwyczaj - poświadczające odpowiedni stan zdrowia i oświadczenie o akceptacji regulaminu i braniu udziału w imprezie na własną odpowiedzialność.

 • Wzór dostępny jest tutaj: Oświadczenie.Wydrukowane, wypełnione i podpisane oświadczenie potrzebne będzie do odbioru pakietów startowych;

 • Jeżeli nie jesteś pełnoletni dodatkowo będziesz musiał mieć podpisaną Zgodę Opiekuna;

 • Jeżeli odbierasz za kogoś pakiet startowy potrzebne będzie nam zarówno podpisane Oświadczenie tej osoby jak i wypełnione Upoważnienie do odbioru.

Chcielibyśmy również poinformować, że edycja danych, w tym zmiany zawodników, jest możliwa tylko do jutra (03.06.2015r.) do godz. 8:00.

Później możesz jedynie upoważnić kogoś do odbioru Twojego pakietu.

WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ NA SCENIE GŁÓWNEJ O GODZ.:

LEGEND i HERO 10 km. 14:15
WARRIOR 5 km. 15:45

Na miejscu będzie możliwość pozostawienia rzeczy w PRZECHOWALNI. Za rzeczy tam pozostawione nie bierzemy odpowiedzialności. Będziesz jednak mógł skorzystać
z DEPOZYTU na drobne rzeczy jak portfel, telefon, czy klucze. Za te rzeczy bierzemy odpowiedzialność, a płatność wynosi 2zł.

Widzimy się na starcie!

Pozdrawiamy,

Survival Corps

MESR Wrocław 2015 - Najlepsi zawodnicy klasyfikacja TOP 3

MESR Wrocław 2015 - Najlepsi zawodnicy klasyfikacja TOP 3

Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki - Men Expert Survival Race Wrocław 2015

Więcej >>> Mniej...

Dwudziesty czwarty maja na długo zapisze się w pamięci wszystkich tych, którzy rzucili wyzwanie swojej kondycji na morderczych trasach przygotowanych przez ekipę Survival Race! Poniżej publikujemy najszybszych w Kategori Mężczyźni oraz Kobiety na dystansach Hero i Warrior. Gratulujemy zwycięzcom!

10KM HERO - Mężczyźni Top 3
1 (1) Mateusz Pawlicki BLOK EKIPA 00:47:34

Nagroda: Jazda za kierownicą Mitsubishi Evo od Prezentokacji, karnet VIP (3-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

2 (2) Zibo Ziober FITNESS ACADEMY KORONA 00:49:19

Nagroda: Lot szybowcem od Prezentokacji, karnet VIP (3-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

3 (4) Mikołaj Żochowski Mikołaj Żochowski 00:50:55

Nagroda: Flyboard od od Prezentokacji, karnet VIP (1-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

10KM HERO - Kobiety Top 3
1. (44) Agata Pietroszek Feel My Skill 00:56:35

Nagroda: Jazda za kierownicą Mitsubishi Evo od Prezentokacji, karnet VIP (3-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, bilet na kolejne edycje MESR w 2015r.

2. (81) Sabina Rzymek Sabcia Rzymek 01:00:02

Nagroda: Lot szybowcem od od Prezentokacji, karnet VIP (3-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, bilet na kolejne edycje MESR w 2015r.

3. (133) Agata Abramowicz ¦ :) Spocone Zady :) ¦ 01:03:01

Nagroda: Lot paralotnią od od Prezentokacji, karnet VIP (1-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, bilet na kolejne edycje MESR w 2015r.

5KM WARRIOR - Mężczyźni Top 3
1 Grzegorz Szczechla Grzegorz Szczechla 00:22:02

Nagroda: Lot szybowcem od Prezentokacji, karnet VIP (3-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

2. Maciej Ogrodnik Cokolwiek 00:24:00

Nagroda: Flyboard od od Prezentokacji, karnet VIP (1-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

3 Paweł Kopyść Leniwe Małpy Reaktywacja 00:25:21

Nagroda: Lot paralotnią od od Prezentokacji, karnet VIP (1-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, bilet na kolejne edycje MESR w 2015r.

5KM WARRIOR - Kobiety Top 3

1 (65) Aleksandra Matusiak Leniwe Małpy Reaktywacja 00:32:26

Nagroda: Lot szybowcem od Prezentokacji, karnet VIP (3-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

2 (80) Joanna Szczurowska Joanna Szczurowska 00:33:44

Nagroda: Flyboard od od Prezentokacji, karnet VIP (1-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, start w kat. LEGEND kolejne edycje MESR w 2015r.

3 84 Paulina Rzeźnik Bimbrownicy z Piwnicy 00:33:57

Nagroda: Drifting na torze z kierowcą rajdowym od Prezentokacji, karnet VIP (1-miesięczny) do Aquapark Wrocław, 100 zł do wydania od New Balance, kosmetyki od L'Oreal o wartości 70 zł, bilet na kolejne edycje MESR w 2015r

Gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy [email protected] oraz prosimy zapoznać się z REGULAMINEM

Wyniki Grupowe
MEN EXPERT Survival Race Wrocław 2015 - Wyniki grupowe 10 km.

MEN EXPERT Survival Race Wrocław 2015 - Wyniki grupowe 5 km.

Oficjalne Galerie i Filmy
(ostatnia aktualizacja 29 maja godzi: 16:10)

NOWE!​

MESR 2015 Wrocław - By Święty 282 zdjęcia

MESR 2015 Wrocław - Oficjalne zdjęcia cz. 1

Nieoficjalne klipy Video
(ostatnia aktualizacja 26 maja godzi: 13:10)
*aktualizujemy na bieżąco linki do Waszych zdjęć przesyłajcie na [email protected]

Pełna Playlista z nieoficjalnymi relacjami. NOWE!

Walka na Quorterze - Film
GoPro Video z Trasy - Paweł Kowalski
GoPro Video Maciek Ławniczak

Nieoficjalne galerie zdjęć
(ostatnia aktualizacja 28 maja godzi: 16:10)
*aktualizujemy na bieżąco linki do Waszych zdjęć przesyłajcie na [email protected]

OSTRE KADRY - 159 ZDJĘĆ

SLEKCJA JEDNOSTKI SPECJALNE - 149 ZDJĘĆ

ATLETICA TEAM - Zdjęcia cz.1

ATLETICA TEAM - Zdjęcia cz.2

Nasze Miasto Wrocław - 135 zdjeć

Nasze Miasto Wrocław - 100 zdjęć cz.2

Divante Kariera - Zdjęcia

Kobiety na medal - Zdjęcia

Biegamy Wrocław.pl - Zdjęcia

Maciej Dąbrowski - Zdjęcia

Tomasz Kopeć - 445zdjęć fali koło 16:15

John Weston Group - Zdjęcia

Pozdrawiamy,

Survival Corps

MESR Wrocław 2015 - UPDATE (Wyniki Grupowe + Relacja VIdeo)

MESR Wrocław 2015 - UPDATE (Wyniki Grupowe + Relacja VIdeo)

Wyniki, zdjęcia i Krótkie podsumowanie Men Expert Survival Race Wrocław 2015

Więcej >>> Mniej...

Wyniki Grupowe
MEN EXPERT Survival Race Wrocław 2015 - Wyniki grupowe 10 km. NOWE!​

MEN EXPERT Survival Race Wrocław 2015 - Wyniki grupowe 5 km. NOWE!​

Oficjalne Galerie i Filmy
(ostatnia aktualizacja 29 maja godzi: 16:10)

NOWE!​

MESR 2015 Wrocław - By Święty 282 zdjęcia

MESR 2015 Wrocław - Oficjalne zdjęcia cz. 1

Nieoficjalne klipy Video
(ostatnia aktualizacja 26 maja godzi: 13:10)
*aktualizujemy na bieżąco linki do Waszych zdjęć przesyłajcie na [email protected]

Pełna Playlista z nieoficjalnymi relacjami. NOWE!

Walka na Quorterze - Film
GoPro Video z Trasy - Paweł Kowalski
GoPro Video Maciek Ławniczak

Nieoficjalne galerie zdjęć
(ostatnia aktualizacja 28 maja godzi: 16:10)
*aktualizujemy na bieżąco linki do Waszych zdjęć przesyłajcie na [email protected]

OSTRE KADRY - 159 ZDJĘĆ

SLEKCJA JEDNOSTKI SPECJALNE - 149 ZDJĘĆ

ATLETICA TEAM - Zdjęcia cz.1

ATLETICA TEAM - Zdjęcia cz.2

Nasze Miasto Wrocław - 135 zdjeć

Nasze Miasto Wrocław - 100 zdjęć cz.2

Divante Kariera - Zdjęcia

Kobiety na medal - Zdjęcia

Biegamy Wrocław.pl - Zdjęcia

Maciej Dąbrowski - Zdjęcia

Tomasz Kopeć - 445zdjęć fali koło 16:15

John Weston Group - Zdjęcia

Wyborcza niedziela okazała się prawdziwym świętem sportu dla wszystkich tych, którzy w drodze do urn odwiedzili park Morskie Oko we Wrocławiu. Dwudziesty czwarty maja na długo zapisze się w pamięci wszystkich tych, którzy rzucili wyzwanie swojej kondycji na morderczych trasach przygotowanych przez ekipę Survival Race! Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego niezwykłego, miejskiego biegu z przeszkodami.

Już od ósmej rano dało się zauważyć pierwszych zawodników i zawodniczki, którzy tłumnie stawiali się w biurze zawodów. Po szybkim zapoznaniu się z regulaminem, ruszali na rozgrzewkę lub gorącą kawę prosto od Etno Cafe. Większości wystarczyła jednak gorąca atmosfera panująca jeszcze przed pierwszą falą Survivalowców oraz wszechogarniający entuzjazm, o który zadbała nasza trenerka – Kamila Martynowicz. O godzinie dziewiątej ruszyła fala legend, w której szeregach zobaczyć można było: Karola Chomicza, Mariusza Latkowskiego, Annę Ficner, Tomasza Rozmusa oraz wielu innych sportowców.

https://www.facebook.com/SurvivalRace/videos/vb.297748876959787/872190492848953/?type=2&theater

Wywiad z Anną Ficner weteranką najtrudniejszych biegów terenowych
- sprawdźcie co mówiła na mecie!

Zaraz po kategorii legend na trasę ruszyli nasi herosi. Odcinek dziesięciokilometrowy usiany był wszystkimi przeszkodami znajdującymi się w repertuarze Men Expert Survival Race, jednak zawodnicy, którzy jako pierwsi dotarli na metę, wyglądali tak jakby był to co najmniej pół maraton z przeszkodami. Liczne obtarcia, koszulki usmarowane błotem oraz dawno ”już nie białe” obuwie, ginęły jednak pod rozmiarami uśmiechów, jakie malowały się na ich twarzach. Słowo „satysfakcja” padało znacznie częściej niż „zmęczenie” podczas kolejnych rozmów ze zwycięzcami biegu. Tak naprawdę, każdy kto ukończył tor, może czuć się jak zwycięzca! Pokonanie przeszkód takich jak Quarter Pipe, Triceps Killer czy szaleni Vikingowie z Mobile Vikings to nie lada wyczyn nawet dla najsilniejszych ekip!

Najliczniej stawili się jednak reprezentanci kategorii Warrior, czyli uczestnicy gotowi na pięciokilometrowy tor z utrudnieniami, na które nawet Survivalowcy z dwóch poprzednich ekip patrzyli z trwogą. Tutaj na pierwszym planie była zabawa i zmaganie się z własnymi słabościami. Miło było patrzeć jak członkowie różnych grup pomagali sobie wzajemnie na najtrudniejszych przeszkodach, a wspólne okrzyki zwycięstwa rozbrzmiewały nad Odrą do późnych godzin popołudniowych.

Na szczęście na mecie na wszystkich startujących czekał wysokowęglowy napój od Lecha, odświeżający izotoniki 4Move oraz soczyste burgery serwowane z Pasibusa. Na zmęczonych walką wojowników przygotowana również była ekipa Men Expert ze swoimi kosmetykami, które pomagały na nowo odkryć kolor skóry po błotnych zmaganiach.

https://www.facebook.com/SurvivalRace/videos/vb.297748876959787/872325319502137/?type=2&theater

Zobacz pierwsze ujęcia z trasy!

O tych, którzy postawili na wpółzawodnictwo zadbali nasi sponsorzy, a mianowicie Gepetto, Prezentokracja oraz L'Oreal, którzy ufundowali zestawy nagród dla najszybszych Survivalowców na trasie. Na odcinku 5km był to Grzegorz Szczechla, a na 10km - Mateusz Pawlicki. Wśród Pań na tych samych dystansach uplasowały się odpowiednio Agata Wypych i Anna Ficner.

Dla spragnionych dalszych wrażeń zapraszamy również na naszego Facebook’a, gdzie będziemy publikować zebrane przez nas materiały foto oraz video. Wiemy, że emocje zebrane podczas wyścigu, będą Was motywować jeszcze na długo po jego ukończeniu więc trenujcie dalej jak przystało na prawdziwych Survivalowców!

Chcemy również bardzo podziękować wszystkim, bez których to wydarzenie nie miało by szans powstać. Niezliczonej grupie wolontariuszy, budownicych, ratowników oraz osób prywatnych, które poświęciły swój wolny czas na pomaganie nam z wyzwaniami związanymi z organizacją takich eventów. Jesteście niezastąpieni! To samo tyczy się wsparcia jakie zapewnili nam: Men’s Health, NewBalance, Mentalway,Trec Nutrition, Gepetto, RMF MAXXX, WP.pl, TrenerBiegania.pl oraz Benefit Multimedia!

Nie możemy się już doczekać kolejnych edycji Men Expert Survival Race, aby znowu zobaczyć wasze uśmiechnięte twarze! Nie zapomnijcie się zapisać na najbliższy wyścig, który startuje już 7 czerwca w dawnej stolicy Polski – Krakowie! Czekać na Was będzie nowa trasa, a co za tym idzie nasze przeszkody w zupełnie innej odsłonie! Do zobaczenia na miejscu Survivalowcy!

Wyniki MEN EXPERT Survival Race 2015 - Wrocław 10 km. + LEGEND

Wyniki MEN EXPERT Survival Race 2015 - Wrocław 5 km.

Wyniki Grupowe
MEN EXPERT Survival Race Wrocław 2015 - Wyniki grupowe 10 km. NOWE!​

MEN EXPERT Survival Race Wrocław 2015 - Wyniki grupowe 5 km. NOWE!​

Pozdrawiamy,

Survival Corps

OSTATNIE INFO PRZED BIEGIEM - WAŻNE

OSTATNIE INFO PRZED BIEGIEM - WAŻNE

Najważniejsze informacje dotyczące Wrocławskiej edycji Men Expert Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Witaj!

To już Twoja ostatnia prosta przed startem we wrocławskiej edycji Men Expert Survival Race!

Bardzo prosimy o stawienie się najpóźniej na godzinę przed startem Twojej fali w BIURZE ZAWODÓW by odebrać pakiet startowy.

Tutaj znajdziesz mapę z oznaczonym miasteczkiem survivalowym oraz trasą biegu:

INTERAKTYWNA MAPA BIEGU

JAKIE OŚWIADCZENIA BĘDĄ POTRZEBNE DO STARTU:

Te, które potrzebne są zazwyczaj - poświadczające odpowiedni stan zdrowia i oświadczenie o akceptacji regulaminu i braniu udziału w imprezie na własną odpowiedzialność.

 • Wzór dostępny jest tutaj: Oświadczenie.Wydrukowane, wypełnione i podpisane oświadczenie potrzebne będzie do odbioru pakietów startowych;

 • Jeżeli nie jesteś pełnoletni dodatkowo będziesz musiał mieć podpisaną Zgodę Opiekuna;

 • Jeżeli odbierasz za kogoś pakiet startowy potrzebne będzie nam zarówno podpisane Oświadczenie tej osoby jak i wypełnione Upoważnienie do odbioru.

Chcielibyśmy również poinformować, że edycja danych, w tym zmiany zawodników, jest możliwa tylko do jutra (19.05.2015r.) do godz. 8:00.

Później możesz jedynie upoważnić kogoś do odbioru Twojego pakietu.

Na miejscu będzie możliwość pozostawienia rzeczy w PRZECHOWALNI. Za rzeczy tam pozostawione nie bierzemy odpowiedzialności. Będziesz jednak mógł skorzystać
z DEPOZYTU na drobne rzeczy jak portfel, telefon, czy klucze. Za te rzeczy bierzemy odpowiedzialność, a płatność wynosi 2zł.

Widzimy się na starcie!

Pozdrawiamy,

Survival Corps

Gwarancja jakości i browar na zgodę

Gwarancja jakości i browar na zgodę

By wyrównać rachunki przygotowaliśmy SPECJALNY PAKIET

Więcej >>> Mniej...

Wiemy, że w 2014 nawaliło kilka spraw w Warszawie z czego wyciągnęliśmy srogą lekcję. Nie da się cofnąć przeszłości, można za to wykorzystać doświadczenia, by zrobić to raz jeszcze - tym razem tak jak trzeba! Dlatego w tym roku w tym roku gwarantujemy Ci 100% frajdy albo ZWROT KASY! Odbudujemy Twoje zaufanie i jeśli dasz nam szansę - zobaczysz na co nas stać!

Już 21 czerwca 2015 będzie można się o tym przekonać!

SPECJALNY PAKIET:

By wyrównać rachunki przygotowaliśmy [dla każdego Warszawskich z Survivalowców 2014]:

>> BROWAR NA ZGODĘ <<

dla Ciebie po przebiegnięciu trasy;

>> GWARANCJA SATYSFAKCJI <<

albo zwrot kasy za udział w Survivalu 2015;

>> 3 PAKIETY GRATIS <<

[10+3] dodatkowo dla każdej drużyny na 10 osób;

>> 1 PAKIET GRATIS <<

[5+1] dodatkowo dla każdej drużyny 5 osobowej.

Survival Race Warszawa bieg z przeszkodamiZmieniliśmy miejsce biegu na mniej uczęszczane, przygotowujemy zupełnie nowe przeszkody oraz trasę która ma zaskakiwać. Do tego 2x więcej osób do ochrony i obsługi, ale to tylko część usprawnień. Pakiety, szatnia itp. będą w budynku Komitetu Olimpijskiego a obok całe miasteczko gdzie będzie można podziwiać zmagania z przeszkodami.


Jeśli zarejestrujesz się na bieg, lub już to zrobiłeś/aś - wyślij nam nazwę drużyny na [email protected] a my prześlemy Ci bonusowe kody umożliwiające zaproszenie dodatkowych osób.

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/ https://tarczynski.pl/ https://tolpa.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/ https://bieganieuskrzydla.pl/ https://kochamwroclaw.pl