Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Niemożliwe nie istnieje! Wywiad z Grześkiem Płonką - uczestnikiem Survival Race na wózku

Niemożliwe nie istnieje! Wywiad z Grześkiem Płonką - uczestnikiem Survival Race na wózku

Grzesiek Płonka udowadnia, że z hartem ducha i dużą wolą walki można osiągnąć wszystko. Na przykład, wystartować w biegu z przeszkodami pomimo porażenia kończyn dolnych i poruszania się na wózku inwalidzkim. Przeczytajcie nasz wywiad z Grześkiem i łapcie naprawdę sporą dawkę motywacji!

Więcej >>> Mniej...

W 2005 roku miałeś wypadek samochodowy, który spowodował u Ciebie przerwanie rdzenia kręgowego i niedowład kończyn dolnych. Miałeś wtedy 19 lat, jak zareagowałeś? Stereotypowo ludzie załamują się po takim wydarzeniu, Ty jednak jesteś aktywny i masz dystans do siebie. Czy tak było od razu?

Na początku nie było łatwo, musiałem odnaleźć się w nowej sytuacji. Minęło już jednak 13 lat, a po drodze tyle się działo, że właściwie nie pamiętam swoich początków. Skupiłem się na powrocie do formy - widocznie od zawsze byłem waleczny.

Jak zaczęło wyglądać Twoje życie po wypadku? Co musiało się zmienić w Twojej codzienności?

W jednym momencie z pozycji stojącej znalazłem się w siedzącej. Musiałem przestawić się na nowy tryb życia, korzystając ze sprawnych rąk i głowy. W krótkim czasie zacząłem kombinować, jak to wszystko teraz ogarnąć. Małymi kroczkami, a właściwie obrotami koła, udawało mi się odkrywać coraz to nowsze możliwości do stania się samodzielnym.

Uprawiałeś wcześniej sport? Co robisz, by pozostawać aktywnym? Słyszeliśmy, że jeździsz na rowerze górskim - jak to jest możliwe?!

Wcześniej nie uprawiałem żadnego sportu, lubiłem za to pracę fizyczną. Teraz przez cały rok robię formę, nie chce być sezonowcem. Już od paru lat śmigam na rowerze górskim napędzanym siłą rąk. To świetna sprawa, mogę zapuścić się w tereny górskie i pośmigać po szlakach. Nawet w zimie na śniegu daje radę, nie nudzę się.

Wiemy, że od lat regularnie chodzisz na siłownię w swojej rodzinnej Bielsko-Białej. W jaki sposób dostosowałeś swój trening do niepełnosprawności?

Zacząłem chodzić na siłownię dopiero po wypadku, żeby wzmocnić ręce - w końcu nagle stały się “moimi nogami”. Priorytetem stały się ćwiczenia na górne partie ciała, które są wykorzystywane do przemieszczania, jak i zwykłych codziennych czynności. Często wrzucam zdjęcia lub filmiki z ćwiczeń na swój Instagram, @jestemgregory.

Czy jest szansa, że ponownie staniesz na nogi? Uczęszczasz na rehabilitację?

Nie wiem, co będzie za rok czy pięć lat. Medycyna bardzo szybko się rozwija i kto wie, może pojawi się taka możliwość. Na chwilę obecną uczęszczam na rehabilitację i treningi, które świetnie wzajemnie się uzupełniają.

Startujesz w Survival Race już 2015 roku! Jak trafiłeś na informację o tym biegu? Co skłoniło Cię do wzięcia udziału? Czy wcześniej brałeś udział w wydarzeniach sportowych?

Któregoś dnia na profilu facebookowym trenerki klubu, w którym trenuję, Zuzanny Sobczak, przeczytałem o Survival Race w Krakowie. To dość blisko, więc pomyślałem, czemu nie skorzystać? Często działam spontanicznie i ta decyzja też taką była. Napisałem do organizatorów i otrzymałem zielone światło - pozostało mi tylko spróbować i wystartować.
Jak zareagowali Twoi najbliżsi, kiedy powiedziałeś im, że wystartujesz w biegu z przeszkodami? To trudny teren nie przystosowany do wózków, ktoś pomagał Ci w przygotowaniu się?

Najbliżsi, jak i ja sam na początku, nie wiedzieli tak naprawdę, jak wygląda start w takiej imprezie. Pewne było, że to nie będzie spacer po wybrukowanym chodniku, tylko hardcore w terenie. Na początku myślałem, że spróbuję raz i na tym się skończy. Jednak spodobało mi się to na tyle, że mam już 6 startów za sobą. Za każdym razem startuję z ekipą znajomych, którzy pomagają mi w pokonywaniu przeszkód i biorą udział razem ze mną.

Pamiętasz, jak wyglądał Twój pierwszy udział w Survival Race? Było ciężko? Gdybyś miał porównać go ze swoim ostatnim startem, to co się zmieniło?

Zawsze początki bywają ciężkie, potem człowiek się rozkręca. Między pierwszym, a ostatnim startem wiele się zmieniło, ponieważ po każdym wydarzeniu staramy się z ekipą wyciągnąć wnioski, co można poprawić, żeby sprawniej pokonać trasę. Na swój pierwszy bieg założyłem zwykłe trampki, teraz korzystam z obuwia lepiej przylegającego do mojego wózka. Zaopatrzyłem się też w uprząż alpinistyczną, która idealnie sprawdza się w asekuracji.

W jaki sposób przygotowujesz się do startu w Survival Race?

Regularnie trenuje i jestem osobą aktywną. Survival Race traktuje jako sprawdzian tego, co już wypracowałem i nad czym jeszcze mam popracować.

Survival Race ma sporo przeszkód, które wymagają użycia siły rąk. Czy masz jakieś sprawdzone ćwiczenia, które mogłyby pomóc naszym uczestnikom w pokonaniu ich?

Odpuszczam sobie przysiady - koniecznie róbcie ręce, nie nogi! :) A tak na serio, to na pewno przydadzą się dipy [uginanie ramion na poręczach] i podciąganie na drążku.

Wiele osób boi się podjęcia wyzwania i startu w biegu z przeszkodami. A Ty jesteś prawdziwą inspiracją! Co chciałbyś im powiedzieć?

Człowieki, nie ma się czego bać! :) Błota, wody i zmęczenia jest w opór, ale każdy da radę, a na mecie i tak powiecie “chce jeszcze”.

Doładuj baterie! Sprawdź, jak dodać sobie energii

Doładuj baterie! Sprawdź, jak dodać sobie energii

Każdy z nas napewno miał lub ma problem ze wstawaniem rano, przysypaniem w ciągu dnia lub byciem kompletnie zmęczonym wieczorem. Jak sobie z tym poradzić? Przeczytaj artykuł od Profood i sprawdź, w jak prosty sposób można doładować baterie!

Więcej >>> Mniej...

Podstawą wyregulowania dnia jest odpowiedni sen. Jeśli zadbamy o odpowiedni cykl dobowy oraz higienę snu, znacznie poprawi się jakość całego dnia oraz zmniejszą się problemy ze wstawaniem. By o to zadbać, warto zastosować kilka prostych zasad, które wpłyną na wyregulowanie rytmu dnia.


Podstawą jest zachowanie odpowiednich godzin snu. Najlepsza pora, by położyć się spać to 21:00-22:30, kiedy następuje najwyższy poziom melatoniny, hormonu snu. Zmuszając się do siedzenia dłużej, zaburzamy naturalny rytm procesów fizjologicznych i wpływamy negatywnie na gospodarkę hormonalną, jak na przykład insulinę. Dbając o odpowiednią porę snu, organizm powinien naturalnie wybudzać się w godzinach porannych – sam wyreguluje sobie tą porę i to, ile snu potrzebujemy.

Podczas snu istnieje wiele różnych czynników, które mogą go zaburzać. Istotnym elementem jest całkowite zaciemnienie sypialni, by stworzyć jak najbardziej naturalne warunki (na dworze w nocy jest przecież ciemno). Rano warto od razu odsłonić okna, by dać sobie zastrzyk światła słonecznego, które całkowicie wybudzi nasz organizm. Można też zainwestować w symulator świtu, czyli budzik, który emituje niebieskie światło o poranku. Światło to powoduje, że melatonina przestaje być wydzielana i wzrasta poziom kortyzolu, która pozwala nam się wybudzić.

Ważne jest, by na noc wyłączyć wszystkie źródła światła – nawet migająca lampka od telewizora zakłóci nam ciągłość snu przez nasze receptory w skórze. Warto również wyłączyć Wi-Fi i wszystkie źródła energii elektrycznej, ponieważ emitowane fale rozpraszają nasz organizm. W sypialni powinno być też cicho. Można również przygotować swój organizm do snu – zainstalowanie filtrów światła niebieskiego na telefonie i komputerze spowoduje, że melatonina będzie wydzielana w odpowiedni sposób. Ciężko jest wymagać, by odkładać sprzęt elektroniczny około 18.00, warto jednak podjąć takie wyzwanie.


W ciągu dnia trzeba zadbać o ciągłą aktywność. Żyjemy w cyklach 90-minutowych, warto więc postarać się, by co 90 minut wstać, przejść się i dokładnie rozejrzeć. Im więcej przestrzeni „zeskanujesz”, tym lepiej odpoczniesz przez te parę minut. Dodatkowo, jeśli rozprostujesz nogi, przejdziesz się i odetchniesz na chwilę, pozwoli Ci się to zrelaksować. Możesz również skorzystać z opcji drzemek – od 15 do 90 minut rano (najlepiej między 12:00 a 14:00) i do 30 minut pomiędzy 17:00 a 19:00 (by nie zaburzyć snu później). Nie musisz nawet zasypiać! Wystarczy, że na chwilę pozwolisz myślom płynąć swobodnie, zamkniesz oczy i odetchniesz.

Przydatna będzie również zdrowa dieta – niektóre produkty mogą Cię zamulać. Wiadomo, fastfoody czy słodycze nie wpływają pozytywnie na organizm. Energii może dodać odpowiednia dieta dobrana u dietetyka, bogata w witaminy i minerały potrzebne Twojemu organizmowi do pracy. Ostatnią pomocą, oczywiście dodatkową, mogą być suplementy. Możesz stosować preparaty przedtreningowe, w trakcie treningu oraz po. Do wyboru są również preparaty ziołowe na cały dzień. Wszystkie z nich powinny być dobrane w dawkach indywidualnych pod okiem dietetyka. Warto pamiętać, że wszystko powinno być dobrane do konkretnej osoby i jej potrzeb.


Na energię w ciągu dnia składa się wiele elementów. Nie warto stosować suplementów, jeśli inne aspekty w ciągu dnia są pomijanie. Ciężko jest oczekiwać cudów i nagłych zmian, jeśli nadwyrężamy organizm na przykład chodzeniem spać o 3 w nocy lub żywiąc się głównie fastfoodami. Jeśli pod uwagę będą wzięte wszystkie wyżej wspomniane elementy, dobrym wsparciem dla organizmu mogą być różne stacki suplementacyjne. Pamiętajcie jednak, że tabletka nie zastąpi Wam snu, regeneracji, odpoczynku, dobrej diety i aktywności fizycznej. We wszystkim pokieruje Cię dobry dietetyk.

Profood to zespół dietetyków oraz trenerów personalnych. Zawodowo zajmują się poprawianiem komfortu życia poprzez dobór odpowiedniej diety dla sportowców, sportowców-amatorów, osób z przypadkami klinicznymi, a także osób zdrowych, chcących poprawić jakość życia.

Wygraj z noworocznymi postanowieniami! Sprawdź, jak osiągnąć zamierzony cel

Wygraj z noworocznymi postanowieniami! Sprawdź, jak osiągnąć zamierzony cel

W okresie Nowego Roku temat postanowień jest bardzo popularny. Co zrobić, aby powiedzenie “nowy rok, nowa/y ja” nie okazał się znowu kpiną, a motywującym osiągnięciem celu? Sprawdź nasze sposoby, jak zrealizować swoje plany!

Więcej >>> Mniej...

1 >> Wyznacz sobie precyzyjny cel!

Wyraźnie powiedz, czego chcesz. Chcesz schudnąć? Załóż, ile kilogramów musisz się pozbyć, aby czuć się lepiej. Marzy Ci się pokonanie dłuższego dystansu? Powiedz sobie wprost, ile kilometrów chcesz pokonywać pod koniec roku.

2 >> Cel, jaki sobie wyznaczysz, musi być realny!

Nie myśl o tym, żeby zrobić wrażenie na innych. Skup się na sobie. Zbyt ambitne założenia mogą szybko pozbawić Cię motywacji. Realnie oceń swoje możliwości.

3 >> Co za dużo, to niezdrowo!

Nie stawiaj przed sobą zbyt dużej ilości postanowień. Skup się na tych, które są dla Ciebie najważniejsze. Zbyt duża ilość założeń może zbytnio rozpraszać Twoją uwagę. Według naukowców, może też się zdarzyć, że kiedy na jednym z nich powinie Ci się noga, odpuścisz sobie od razu wszystkie - a szkoda.

4 >> Przełóż cel na działanie!

Zaplanuj zadania, które zbliżą Cię do celu. Stwórz piramidę zadań i powoli je realizuj zgodnie z hierarchią. Jasne, że nie będziesz w stanie przewidzieć niespodziewanego, a ono na pewno się zdarzy. Skup się jednak nie na samym celu, ale na jego realizacji.

5 >> Rozplanuj swój czas!

Skup się na odpowiednich zadaniach i rozplanuj ich realizację w harmonogramie. Trzymaj się terminów i małymi krokami zbliżaj się do celu. Niech Twoje zadania nie zaburzają jednak zbyt mocno Twojego codziennego planu i rutyny. Spójrz na swój czas trzeźwym okiem - czy dasz radę znaleźć czas na nowe zadania?

6 >> Szukaj i zadawaj pytania!

Odpowiednia wiedza zbliża do celu. Nie zakładaj, że już wszystko wiesz i nigdy nie wstydź się pytać, jeśli nie jesteś pewna/y. Nie bój się też prosić o pomoc - nikt z nas nie jest samotną wyspą!

7 >> Pamiętaj: nie patrz na ograniczenia, liczą się możliwości!

Wejdź w Nowy Rok na pełnej mocy! Sprawdź, jak uniknąć kaca

Wejdź w Nowy Rok na pełnej mocy! Sprawdź, jak uniknąć kaca

Planujesz dać się porwać sylwestrowemu szaleństwu? Sprawdź nasze 10 sposobów na uniknięcie kaca i przywitanie roku 2018 bez bólu głowy.

Więcej >>> Mniej...

Oczywiście, najlepszym sposobem jest niepicie alkoholu. Bądźmy jednak realistami. :)

1 - Przed Sylwestrem wyśpij się i zjedz porządny posiłek, najlepiej bogaty w tłuszcze. Spowolni to przyswajanie się procentów w Twoim organizmie.

3 - Zaopatrz się w witaminę C, która przyspiesza rozkład alkoholu. Warto ją wziąć tuż przed imprezą oraz zaraz po niej, zanim pójdziesz spać.

4 - Rób około 20 minutowe przerwy pomiędzy kolejnymi drinkami czy kieliszkami. Dzięki temu dasz organizmowi czas na przyswojenie wypitego alkoholu.

5 - Nie mieszaj rodzajów alkoholi. Jeżeli koniecznie chcesz to zrobić, żeby spróbować różnych drinków, zacznij od tych niskoprocentowych.

6 - Skoncentruj się na jasnych alkoholach, jak np. wódka czy białe wino. Według szalonych naukowców dają mniejsze ryzyko kaca niż te ciemne.

7 - Postaraj się po każdej wypitej porcji alkoholu napić się wody niegazowanej, zielonej herbaty lub soku. Alkohol wypłukuje wodę z organizmu, a bąbelki przyspieszają jego wchłanianie, więc unikaj napojów gazowanych.

8 - Podjadaj słodkie przekąski, aby uzupełnić cukier w organizmie. Unikaj słonych paluszków, chipsów czy orzeszków, które dodatkowo podnoszą ciśnienie krwi.

9 - Baw się! Ruch wspomaga krążenie i pomaga usunąć nadmiar procentów z organizmu, dlatego szalej na parkiecie i nie podpieraj ścian.

10 - Kiedy wrócisz z imprezy, wypij co najmniej dwie szklanki wody lub soku pomidorowego. W ten sposób unikniesz odwodnienia.

Teraz pozostaje nam życzyć Ci tylko udanej zabawy!

Survival Race łączy siły z SnowMotion!

Survival Race łączy siły z SnowMotion!

Nie samym błotem survivalowiec żyje, w śniegu też można się dobrze bawić. Z tego powodu Survival Race rozpoczyna zimową współpracę z SnowMotion, organizatorem wyjazdów narciarskich i snowboardowych w Alpy.

Więcej >>> Mniej...

Co tydzień w mediach społecznościowych Survival Race (naprzemiennie na Instagramie, fanpage na Facebooku, wydarzeniu wrocławskim i poznańskim) będziecie mieli możliwość zgarnięcia tygodniowego szkolenia narciarskiego lub snowboardowego na dowolnym wyjeździe Snowmotion w tym sezonie. Wystarczy tylko, że wykonacie odpowiednie zadanie, które będzie opisane pod publikowanym postem.

REGULAMIN:

1) Organizatorem konkursu jest firma BRENTO oraz SnowMotion. Fundatorem nagrody jest firma SnowMotion.

2) Posty konkursowe będą pojawiać się co tydzień, naprzemiennie w różnych kanałach mediów społecznościowych Survival Race.

3) Aby wygrać konkurs, należy wykonać zadanie opisane w konkretnym poście konkursowym. Zadania mogą się od siebie różnić.

4) Nagrodą jest szkolenie narciarskie lub snowboadrowe o wartości 65 euro. Można ją wykorzystać w jedynie obecnie trwającym sezonie wyjazdowym (terminy znajdziesz TUTAJ). Pozostałe koszty imprezy pokrywa zwycięzca konkursu.

5) Akcja konkursowa trwa do 28 lutego 2018 roku.

NOWA PRZESZKODA #3 NA SURVIVAL RACE 2018: GORILLA TRAP!

NOWA PRZESZKODA #3 NA SURVIVAL RACE 2018: GORILLA TRAP!

W sezonie 2018 szykujcie się na odwiedziny w małpim gaju! Survivalowcy, prezentujemy Wam nową przeszkodę #3: GORILLA TRAP!

Więcej >>> Mniej...

To będzie prawdziwa pułapka dla rąk. Sprawdzimy na Tobie sens teorii Darwina i stopień, w jakim pochodzisz od małpy. GORILLA TRAP to obrotowe koła i kółka gimnastyczne na parcianych taśmach, które będzie trzeba pokonać, by znaleźć się po drugiej stronie i kontynuować bieg. Przyda Ci się małpi chwyt, dobry balans oraz przede wszystkim mocne nadgarstki, przedramiona i barki.

Boisz się, że nie dasz rady pokonać tej przeszkody? Pamiętaj, że zawsze możesz ją ominąć i wykonać karne burpess (komenda “padnij-powstań”). Panie robią ich 10, panowie 20. Wierzymy jednak w to, że chociaż spróbujesz!

Pokonałem raka. Teraz wiem, że każdą przeszkodę można pokonać!

Pokonałem raka. Teraz wiem, że każdą przeszkodę można pokonać!

Poznaj historię Krzyśka, autora fotobloga "Zwiedzanie przez bieganie".

Więcej >>> Mniej...

Może po mnie tego nie widać, ale pod koniec 2015 r. dowiedziałem się, że w moim ciele panoszy się nowotwór i to w mocno zaawansowanym stadium. Strach był tym bardziej większy, że 1,5 miesiąca wcześniej w ten sposób straciłem mamę.


Wiele osób na moim miejscu załamałoby się całkowicie. Ja jednak już na samym początku wygrałem największą walkę, ze swoją psychiką, i powiedziałem sobie: „tak łatwo rak mnie nie weźmie!”. Postanowiłem stawić mu czoła, przez co kolejne pół roku mijało na przyjmowaniu bardzo silnych dawek chemii i sterydów. Leki te niesamowicie mocno wyniszczyły mój organizm. Niektóre ze skutków odczuwam do tej pory. Wiedziałem jednak, że ta walka wymaga poświęcenia, bólu i cierpienia, dlatego cierpliwie to znosiłem.

Gdy po całej męczarni jaką przeszedłem, opiekująca się mną lekarka z radością oznajmiła mi, że raka udało się pokonać, postanowiłem coś zmienić w swoim życiu. Wykorzystać drugą szansę i lekcję, jaką dał mi los. Zacząłem się zdrowo odżywiać oraz biegać, mimo iż przez moją astmę oskrzelową, zawsze nienawidziłem tego robić. W ten sposób zrzuciłem 20 zbędnych kilogramów i zacząłem czuć się jeszcze lepiej, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Kiedy przekonałem się do biegania, zacząłem startować w biegach ulicznych, przełajowych oraz przeszkodowych. Łącznie w ostatnim roku zaliczyłem ich ponad 30. W końcu czym są inne przeszkody, które niegdyś wydawały mi się nie do pokonania, w porównaniu do walki z rakiem? Wkręcając się coraz bardziej w aktywność fizyczną, zacząłem prowadzić fotoblog „Zwiedzanie przez bieganie” na Facebooku i Instagramie, gdzie łączę dwie pasje: zwiedzanie oraz bieganie. Biorąc udział w wydarzeniach sportowych w całej Polsce można naprawdę wiele zobaczyć!

Choć najważniejszą walkę życia mam już za sobą, natura wojownika wciąż we mnie pozostała. Teraz wiem, że każdą przeszkodę, nie ważne jak trudna by się wydawała, można pokonać! Trzeba tylko chcieć, próbować i, co najważniejsze, nie poddawać się.


NOWOŚĆ #2 NA SURVIVAL RACE 2018!

NOWOŚĆ #2 NA SURVIVAL RACE 2018!

Survivalowcy, odsłaniamy karty! Przed Wami nowa modyfikacja MONKEY BAR 3.0!

Więcej >>> Mniej...

Prawie 25 metrów istnej dżungli w środku miasta! Dasz się zamienić w walecznego goryla czy raczej pozostaniesz skromnym lemurem? Zdecyduj, po której chcesz być stronie - dla prawdziwych hardcorów dwukrotnie wydłużamy dystans do pokonania po śliskich szczeblach! Przygotuj się na mocny wycisk i potrenuj nadgarski, przedramiona i barki.

Boisz się, że nie dasz rady? Pokonaj krótszą wersję przeszkody z dodatkowym ćwiczeniem lub zupełnie zrezygnuj z pokonywania przeszkody i wykonaj w zamian karne burpees, czyli komendę “padnij-powstań”! Panie wykonują ich 10, panowie 20.

Prezentownik sportowego świra - co podarować komuś, kto kocha sport?

Prezentownik sportowego świra - co podarować komuś, kto kocha sport?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz pomysłu, co podarować najbliższym? Najlepsze prezenty to takie, które wiążą się z pasjami obdarowywanego. Co więc dać sportowemu maniakowi? Spieszymy z pomocą, w końcu też nimi jesteśmy! Przed Wami 6 pomysłów na świąteczny podarunek.

Więcej >>> Mniej...

Budzik-sztanga na Ceneo.pl


1 - Budzik Prawdziwego Pakera

Wstawanie na poranny trening bywa ciężki, zwłaszcza zimą. Budzik to dobra opcja na prezent, szczególnie, gdy ma designerski wygląd i ciekawą opcję wyłączania. Co powiesz na prawie kilogramowy budzik-hantel, który przestanie piszczeć dopiero gdy wykonasz 30 ruchów bickiem? Rozbudzenie gwarantowane!

2 - Maska Antysmogowa lub Treningowa

Temat smogu i jego oddziaływanie na zdrowie to duży problem w obecnych czasach. Do treningu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w dużych miastach, przyda się Maska Antysmogowa. Nie chodzi tu o maseczki szpitalne - na rynku istnieją specjalnie wyprofilowane maski do uprawiania sportu. Rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych sportowców, którym zależy na dużej wydolności treningu, może być Maska Treningowa.

Ciekawe zestawienie masek antysmogowych znajdziecie TU, a masek treningowych TUTAJ

3 - Bidon lub shaker z indywidualnym grawerem

Nawodnienie podczas treningów jest bardzo istotną sprawą i nie można o niej zapominać. Spersonalizowany bidon na wodę lub shaker do odżywek będzie strzałem w dziesiątkę. Przyda się też nie tylko na siłowni, ale i na chociażby wakacyjne wycieczki.

4 - Sportowa Opaska monitorująca aktywność

Rynek inteligentnych opasek sportowych jest bardzo szeroki, co sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Zmierzą zrobione kroki i puls, przeliczą spalone kalorie, czy będą monitorować sen. Kilka z nich posiada także wbudowany system GPS. A to dopiero początek! Warto zorientować się w ich ofercie, zwłaszcza że są wodoodporne, odporne na kurz i wstrząsy, a ich wygląd nie przeszkadza w wykonaniu treningu.

Zestawienie opasek sportowych

5 - Tablica lub Plakat Motywacyjny

Wydaje się banalne, ale każdy z nas potrzebuje motywacji. Nic nie dodaje mocy w gorszym dniu jak słowa otuchy czy zachęty, więc posiadanie ich na ścianie w pokoju będzie jak znalazł!

6 - Voucher na start w Survival Race!

Największym zapalnikiem do treningów jest cel, do którego dążysz. Genialnie w tej kwestii sprawdzi się start w sportowym wydarzeniu - terminu nie przesuniesz, a udział wśród mnóstwa ludzi to dodatkowa motywacja. Kup sportowemu maniakowi start w biegu z przeszkodami Survival Race. Ta niestandardowa forma aktywności dostarczy wiele adrenaliny, emocji i przede wszystkim zabawy!

Szczegóły znajdziesz >> TUTAJ <<.

NOWA PRZESZKODA #1 NA SURVIVAL RACE 2018

NOWA PRZESZKODA #1 NA SURVIVAL RACE 2018

Panie i Panowie, przedstawiamy nową przeszkodę, z jaką przyjdzie się Wam zmierzyć w sezonie 2018. Jesteście gotowi?!

Więcej >>> Mniej...

Piętnaście metrów szcześciennych wody i mnóstwo lodu do których się ześlizgniesz sprawi, że poczujesz się jak niedźwiedź polarny na Arktyce. Prawdziwie extremalna przygoda! Lepiej wykorzystaj czas przygotowań do hartowania ciała, bo wysoka wytrzymałość na skoki temperatur i odporność będzie potrzebna.

Spraw bliskim najlepszy prezent! Kup voucher na Survival Race

Spraw bliskim najlepszy prezent! Kup voucher na Survival Race

Last Christmas I gave you my heart... Ostatnio zakupiony przez Ciebie prezent okazał się nietrafiony? Pędzimy z pomocą ;) Kup bliskiej osobie voucher na Survival Race!

Więcej >>> Mniej...

Czy to urodziny, czy to Mikołajki, niech Twoja dziewczyna / teściowa / kolega z pracy / sąsiad wytarzają się w błocie i przeżyją niesamowitą przygodę. Vouchery są już dostępne w naszym sklepie internetowym w domenie Pasejo: bit.ly/SRvouchery

WYNIKI SURVIVAL RACE WARSZAWA 2017!

WYNIKI SURVIVAL RACE WARSZAWA 2017!

Przed Wami wyniki Survival Race 2017 w Warszawie. Gratulujemy wszystkim, którzy przekroczyli metę!

Więcej >>> Mniej...

STARTER - DYSTANS 3 KM

>> Kobiety <<

>> Mężczyźni <<

>> Kwalifikacja OPEN <<


WARRIOR - DYSTANS 6 KM

>> Kobiety <<

>> Mężczyźni <<

>> Kwalifikacja OPEN <<

MACHINE - DYSTANS 12 KM

>> Kobiety <<

>> Mężczyźni <<

>> Kwalifikacja OPEN <<

ANIMAL - 24 KM

>> Kwalifikacja OPEN <<


Wyniki drużynowe:

>> Drużyny na dystansie STARTER <<

>> Drużyny na dystansie WARRIOR <<

>> Drużyny na dystansie MACHINE <<

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/ https://tarczynski.pl/ https://tolpa.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/ https://bieganieuskrzydla.pl/ https://kochamwroclaw.pl