Nam też się czasami zdarza “cheat day”, dlatego pozwalamy sobie używać “ciasteczek” - wszystko zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Sprawdź, jak wytrwać w noworocznych postanowieniach!

Sprawdź, jak wytrwać w noworocznych postanowieniach!

Styczeń to dla wielu czas noworocznych postanowień. „ Nowy rok, nowy ja!” – ile razy wypowiedzieliście już tę frazę? A ile razy udało Wam się wytrzymać przy swoich założeniach? Nie jest to proste, prawda? Nasza ekipa coś o tym wie, dlatego chcemy podzielić się z Wami naszymi sposobami na realizowanie sukcesywnie swoich planów!

1 >> Wyznacz sobie precyzyjny cel!

Ustal co chcesz osiągnąć. Chcesz schudnąć? Załóż, ile kilogramów musisz się pozbyć, aby czuć się lepiej. Marzy Ci się pokonanie dłuższego dystansu? Powiedz sobie wprost, ile kilometrów chcesz pokonywać pod koniec roku. Chcesz zostać dzikiem? Ułóż sobie systematyczny plan działania, lub skonsultuj się z trenerem.

2 >> Cel, jaki sobie wyznaczysz, musi być realny!

Nie myśl o tym, żeby zrobić wrażenie na innych. Skup się na sobie. Zbyt ambitne założenia mogą szybko pozbawić Cię motywacji. Realnie oceń swoje możliwości i dostosuj do nich cele.

3 >> Co za dużo, to niezdrowo!

Nie stawiaj przed sobą zbyt dużej ilości postanowień! To jeden z podstawowych błędów przy założeniach noworocznych – chcemy osiągnąć za dużo, w za krótkim czasie. Skup się na tych celach, które są dla Ciebie najważniejsze. Zbyt duża ilość założeń może zbytnio rozpraszać Twoją uwagę. Według naukowców, może też się zdarzyć, że kiedy na jednym z nich powinie Ci się noga, odpuścisz sobie od razu wszystkie - a szkoda.

4 >> Przełóż cel na działanie!

Zaplanuj zadania, które zbliżą Cię do celu. Stwórz piramidę zadań i powoli realizuj je, zgodnie ze stworzoną przez siebie hierarchią. Jasne, że nie będziesz w stanie przewidzieć niespodziewanego, a ono na pewno się zdarzy. Skup się jednak nie na samym celu, a na jego realizacji.

5 >> Rozplanuj swój czas!

Skup się na odpowiednich zadaniach i rozplanuj ich realizację w harmonogramie. Trzymaj się terminów i małymi krokami zbliżaj się do celu. Niech Twoje zadania nie zaburzają zbyt mocno codziennego planu i rutyny. Spójrz na swój harmonogram - czy dasz radę znaleźć czas na nowe zadania?

6 >> Szukaj i zadawaj pytania!

Odpowiednia wiedza zbliża do celu. Nie zakładaj, że już wszystko wiesz i nigdy nie wstydź się pytać, jeśli nie jesteś pewny. Nie bój się też prosić o pomoc - nikt z nas nie jest samotną wyspą!

7 >> Pamiętaj: nie patrz na ograniczenia, liczą się możliwości!

Każdy z nas ma inne granice, które z dnia na dzień możemy zwiększać. Ważne, aby nie poddawać się przy pierwszej napotkanej przeszkodzie! Możesz dziś zrobić 20 brzuszków? Dobrze :) Jutro spróbuj wyjść ze strefy komfortu i zwiększyć serię do 30 brzuszków. Twoje możliwości będą się zwiększały, wraz ze zmniejszeniem ograniczeń.

8 >> Dawka codziennej motywacji!

Potrzebujesz wsparcia, najlepiej od osób, które tak jak Ty wiążą swoje noworoczne postanowienia ze sportem? Wbijaj na naszą grupę Trójkąta Mocy, gdzie sportowe świry wspierają się nawzajem! Dodatkowo zamieszczamy w niej wyzwania jednodniowe, tygodniowe i miesięczne. Znajdziesz tu również porady - jak ćwiczyć i jak przetrwać nasz Survival :)

Z dumą prezentujemy naszych sponsorów i partnerów

http://www.cisowianka.pl/ https://patriotic.pl/ https://formotiva.pl/pl/ http://www.steprecords.pl/ https://zrzutka.pl https://www.militaria.pl/
http://www.logo24.pl/ http://www.eska.com https://www.maratonypolskie.pl/ https://www.festiwalbiegowy.pl/ http://biegowe.pl https://www.magazynbieganie.pl/ https://bieganieuskrzydla.pl/